Čištění kanalizací a prevenci havárie potrubí není radno podceňovat

Že je havárie kanalizace velmi nepříjemným zážitkem, asi nemusíme nikomu dlouho vysvětlovat. Stačí si jen představit, co všechno se ucpáním odpadního potrubí dostane zpátky do vaší domácnosti, a to v mnohonásobném množství. Čištění potrubí a hlavně prevence před jeho ucpáním jsou tedy služby, které vám mohou zachránit mnoho. Pro České Budějovice je zachráncem před katastrofou společnost FINÁL CB.


Tuky v potrubí a kanalizaci mohou způsobit katastrofu

Vylévali jste někdy např. zbytky tuku z pekáče do záchodové mísy? A přemýšleli jste někdy nad důsledky tohoto počínání? Mnohé by jistě překvapilo, co všechno mohou tuky v potrubí napáchat. Kontakt se studeným prostředím totiž způsobí tuhnutí tuků, a to jak živočišných, tak i rostlinných. Nejprve získají konzistenci asi jako změklé máslo, ale časem ztvrdnou tak, že se z povrchu dostávají jen velmi těžko.

 

Je to nevyzpytatelná hmota, která v kanalizaci a jiných potrubích dokáže zalézt do všech prasklin a netěsností, kde získá tvrdost betonu a tím i svoji destruktivní sílu. Dalšími nánosy tuku z odpadů nakonec dojde k ucpání kanalizace nebo jiných potrubí a všechny obyvatele domu čeká velmi nepříjemné překvapení. Zvláště nájemníci přízemí a spodních pater po tomto zážitku si před vylitím zbylého tuku z pánve dá velký pozor. Ti totiž následky ucpání kanalizace pocítí nejvíce.

Jak zamezit ucpání kanalizace a potrubí?

Nejlepším opatřením proti ucpané kanalizaci je samozřejmě prevence, tedy vyvarování se vylévání tuku a jiné mastnoty do WC a dřezu. Ani prevence však v tomto případě není všemocná, protože občasnému vylití tuků, např. při mytí nádobí, zkrátka člověk není schopný zabránit. Účinným prostředkem jsou proto pravidelná preventivní čištění kanalizace a dalších potrubí a jejich prohlídky, které zcela zamezí tomu, aby se potrubí dostalo až do havarijního stavu.

 

Pro České Budějovice a okolí čištění kanalizací i prohlídku všech potrubí zajišťuje společnost FINÁL CB, která zaměstnává zkušené pracovníky v oblasti ochrany, údržby a čištění kanalizací. Disponují veškerou moderní technikou, díky které je možné za krátkou dobu a jednoduše zjistit přesnou polohu případného potenciálního nebezpečí a ihned jej odstranit. 

A co dělat, když už k havárii kanalizace došlo?

Pokud došlo k ucpání kanalizace či jiných potrubí, je třeba ihned:

 

  • obejít všechny nájemníky domu (hlavně ty nad vámi) a požádat je, aby nepouštěli vodu a nesplachovali
  • zavřít hlavní uzávěr vody
  • zavolat odborníka na čištění kanalizací a řešení havárií

 

Potřebujete-li služby z oblasti čištění kanalizací a bydlíte v Českých Budějovicích nebo blízkém okolí, obraťte se na spolehlivou firmu FINÁL CB, která vaše problémy vyřeší.

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.final-cb.cz

Vydáno 13.10.2014
180 Zhlédnutí
Topováno 08.09.2016
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA FINÁL CB s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
FINÁL CB s.r.o.
www.final-cb.cz
LINKY NA WEB

LINKY NA WEB

články
Adresa

Adresa

Jírovcova 1050/53
České Budějovice 370 04

final-cb@final-cb.cz
+420 777 953 994


Najdete nás také zde:

FacebookSkypeTwitterARES
captcha