Programy pro školy v Ekotechnickém centru Alternátor

Učení a vzdělávání nemusí být pro děti jen nutnou povinností, ale i chtěnou zábavou. Pokud chcete vytvořit vašim dětem příjemné podmínky k tomu, aby se něco naučily a zároveň si odnesly spoustu zážitků, tak je čas navštívit Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči a vybrat si z různých výukových programů vhodných pro školy, ale i rodiče s dětmi.

Expozice o závislosti - Alternátor

Související výukové programy pro mateřské, základní i střední školy

Mohlo by se zdát, že věda a technika děti vůbec nezajímá, ale jen do té doby, než se k těmto záležitostem dostanou ze zcela jiné perspektivy. Nestačí jen knihy a časopisy, televize, internet či výklad ve škole. Chce to mnohem zajímavější formu vzdělávání, za kterou se školy, ale i samotní rodiče s dětmi mohou vypravit do Třebíče. Právě tady se nachází Ekotechnické centrum Alternátor, které pomáhá dětem poznávat svět kolem nás mnohem zajímavější formou. Můžete si vybrat z množství souvisejících výukových programů, které jsou rozdělené podle toho, jestli se jedná o žáky mateřských, základních nebo středních škol. Programy jsou spojené s výukou přírodních věd, fyziky a základů společenských věd, takže jsou k dispozici témata jako Vesmír, Země, Elektřina, Teplo, Ekologie a další. Dále jsou připravené expozice jako „Člověk a jeho svět“, Cesta elektřiny, Plnou parou vpřed!, Energie a náš svět, Závislosti, Věda na kouli, Boty a ponožky, různé dočasné výstavy a mnoho dalšího jako například unikátní Science Show. Součástí návštěvy jsou i různé doprovodné akce.

Když je vzdělávání hrou


Vzdělávání, které přináší spoustu zážitků

Věda a technika nezajímá každého a už vůbec ne každé dítě. Avšak cílem Alternátoru je přiblížit dětem tyto oblasti zábavnou formou, která jim přinese nejen nové poznatky, ale hlavně zážitky. Právě příjemné zážitky jsou tím na co děti jen tak nezapomenou a jedině tímto způsobem se jim věda a technika dostane doslova pod kůži. Možná se právě tímto způsobem zrodí budoucí odborníci. Právě Alternátor je tím místem, na kterém si mohou všechno osahat svýma rukama a stát se součástí něčeho velkého. K autentičnosti přispívají různá moderní vědecko-technická zařízení, simulace, pokusy, promítání, sbírky či exponáty. Zábavná forma vzdělávání, která nenudí a děti si tímto způsobem najdou k získávání vědomostí cestu bez donucení. Získané poznatky jim ještě dlouho zůstanou v živé paměti a fyzika a chemie přestane být ve školních lavicích úhlavním nepřítelem. Cílem je okrem jiného naučit děti myslet v souvislostech.

Prostředí, kde vzdělávání baví děti i dospělé


Na Vysočinu za poznáváním světa kolem nás

Centrum vědy a techniky Alternátor je skvělou příležitostí pro školní výlet či exkurzi a samozřejmě i vhodným vyplněním volného času pro rodiče s dětmi. Nejen, že s dětmi poznáte krásy kraje Vysočina či různé památky, ale seznámíte se s vědou a technikou zábavnou formou, která přinese mnohem víc, než učení z donucení. Interaktivní prostředí vtáhne do děje, protože děti budou mnohé nejen vidět, ale budou si moct mnohé i přímo na vlastní kůži vyzkoušet. Výhodou je, že na rozdíl od muzea se tady mohou návštěvníci všeho dotýkat a tím si poznatky lépe osvojit. Pro děti jde o zkušenost, která je může nasměrovat správným směrem při dalším vzdělávání a vhodném výběru střední či vysoké školy. Konečně příležitost, při které nebudete muset děti do učení nutit, ale právě naopak se budou chtít vzdělávat samy.

Návštěva Vysočiny přináší jedinečné zážitky


Více informací naleznete na našich stránkách  https://alternator.cz/

Vydáno 18.10.2019
73 Zhlédnutí
Topováno 30.11.2020
FIREMNÍ ČLÁNKY

Věda a technika s projektem Alternátor je zábava

Věda a technika s projektem Alternátor je zábava
O tom, že věda a technika může být skutečně zábava, vás přesvědčí jeden unikátní projekt, kterým je třebíčské science centrum. Jeho sídlem jsou prostory bývalé Baťovy továrny. Tady si můžete vědu doslova osahat vlastníma rukama.
PODSTRÁNKY

Konference

Konference
Konference a semináře v ekotechnickém centru Alternátor Třebíč

Zábava pro rodiny s dětmi

Zábava pro rodiny s dětmi
Expozice, komentované přednášky, zábava v ekotechnickém centru Třebíč

Školní exkurze

Školní exkurze
Školní exkurze do ekotechnického centra v Třebíči, výukové programy
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Ekotechnické centrum Alternátor Třebíč EKOBIOENERGO o.s.
WEBOVÁ STRÁNKA
Ekotechnické centrum Alternátor Třebíč
alternator.cz
Adresa

Adresa

Průmyslová 163
Třebíč 674 01

info@alternator.cz
+420 733 673 006


Najdete nás také zde:

FacebookInstagramARES
captcha