Jak vybrat ideální vchodové dveře

Při výběru vchodových dveří je nutné zaměřit se na celou řadu parametrů. Kromě toho, které dveře se vám v tu chvíli líbí nejvíce a typově se hodí k vašemu domu, je dobré brát zřetel i na další faktory jako například, na kterou světovou stranu budou instalovány, zda plánujete jejich zastřešení, v jakém budou odstínu a další. Vhodnou volbou a důkladným zvážením těchto otázek můžete významně prodloužit jejich funkčnost a životnost.

Dveře Desirée - PERITO s.r.o.

V rozhodování o vhodných vchodových dveřích hrají roli i barvy

Při stavbě nového nebo rekonstrukci staršího domu, je třeba řešit celou řadu otázek. Prvním krokem bude bezesporu výběr všech stavebních prvků. Pro laika to může být docela oříšek, protože každý detail je důležitý a jedna chyba by mohla ve výsledku znamenat velký problém. Materiálů i technologií je skutečně mnoho, a tak je většinou nutné obrátit se pro radu k odborníkovi. Jedním z velice důležitých prvků každého domu jsou dveře. Vzhledem k tomu, že jsou vchodové dveře nejpoužívanějším a nejvíce namáhaným prvkem a také tím prvním, co každá návštěva vidí, je nutné na ně klást ty nejvyšší požadavky. Každý zkušený stavitel ví, jak je důležité umístění domu vzhledem ke světovým stranám. Tato otázka se řeší především z důvodu tepelných úspor celého domu, ale i z hlediska relaxačního využití zahrady. Světové strany mají vliv i na životnost vchodových dveří. Intenzita slunečního záření, rozměr i barevné provedení vchodových dveří, má přímý vliv na tzv. bimetalový efekt. Nejproblematičtější je pro vchodové dveře jihozápadní strana, která je vystavena přímému slunci po nejdelší dobu. Řešením bohužel není částečné zastřešení. Zejména na jaře vystavení části dveří mrazu a části přímému slunci mohou dveře reagovat na tento „šok“ tím, že se začnou kroutit nebo prohýbat. Ze zkušeností stavebních odborníků vyplývá, že kromě tmavých barev mají tendenci k tomuto jevu vysokou měrou i odstíny zelené barvy. Pro jihozápadní stranu je tedy vhodnější volit dveře světlých odstínů. Pokud je tmavý či zelený odstín nutný, pak je žádoucí dveře zcela zastínit.

Poradíme Vám s výběrem vchodových dveří


Dveře vybírejte včas

Ačkoliv vidíme vchodové dveře jako monolitní celek, jsou složené z několika částí, kterými jsou designová výplň, křídlo a rám dveří. Na funkčnost dveří má významný vliv výběr materiálu a případně nepromyšlená kombinace u jednotlivých částí dveří. Aby spolu jednotlivé prvky dobře fungovaly, doporučujeme kombinovat stejné (nebo alespoň podobné) materiály v rámci dveřního profilu a okrasné dveřní výplně. S vhodnou kombinací vám vždy poradí odborník. Přesto, že jsou vchodové dveře zejména při novostavbě jedním z posledních prvků, který se řeší, není dobré nechávat objednání na poslední chvíli. Vzhledem k tomu, že je jejich výroba individuální, takzvaně na míru, je nutné počítat s větší časovou rezervou. Stejně důležitý jako je výběr materiálů, je i volba jednotné technologie nanášení barev či dřevodekorů na jednotlivé části dveří. V důsledku stárnutí by mohlo docházet k nerovnoměrné ztrátě pigmentu (tzv. stárnutí v čase).


Ochranné fólie

Dveře jsou standardně dodávány s ochrannou fólií. Na křídle i na rámu jsou instalovány fólie s UV stabilizací na ochranu rámových profilů na dobu nezbytně nutnou. Je doporučováno sejmout fólii nejpozději do 3 měsíců. Její odstranění závisí ale na individuálních teplotních podmínkách. Je nutné si uvědomit, že se jedná o ochranu před mechanickým poškozením při transportu nebo instalaci. Jestliže budou dveře s ochrannou fólií vystavené po delší dobu intenzivním slunečním paprskům nebo mrazu, pak hrozí nebezpečí, že zůstane na dveřích nežádoucí a těžko odstranitelný film. Fólie na okrasných výplních mají primárně funkci ochranou proti drobnému oděru. Proto doporučujeme tuto krycí fólii odstranit ihned po přepravě nebo montáži. Pro dodatečnou ochranu dveří na stavbě můžete u partnerů PERITO objednat ochranný návlek na vchodové dveře.

Ochranný návlek na vchodové dveře


Výběr nebyl nikdy snazší

Pro dokonalou představu o tom, jak budou dveře vypadat v konkrétním barevném provedení, se můžete přesvědčit v konfigurátoru vchodových dveří. Užijte si výběr vašich dveří, vyzkoušejte barevné variace, stavební rozložení, prosklení i různé doplňky. Nahrát lze dokonce i fotografii domu a zhodnotit vhodnost vašeho výběru.

Nový konfigurátor dveří


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.perito.cz/

Vydáno 17.08.2020
63 Zhlédnutí
FIREMNÍ ČLÁNKY

Na co nezapomenout při výběru vchodových dveří

Na co nezapomenout při výběru vchodových dveří
Vchodové dveře jsou většinou tím prvním, s čím se Vaše návštěva setká, a proto by měly být naprosto dokonalé. Při jejich výběru je nutné brát ohled nejen na celou řadu naprosto zřejmých okolností, důležitý ale může být i sebemenší detail. Zohlednit musíte pochopitelně i finanční možnosti.

Nový konfigurátor dveří PERITO – cesta k dokonalým vchodovým dveřím

Nový konfigurátor dveří PERITO – cesta k dokonalým vchodovým dveřím
Vchodové dveře jsou velice důležitým prvkem celého domu. Je to důležitý detail, na kterém bude záviset celkový vzhled. K dokonalému výsledku Vám pomůže nový konfigurátor PERITO, díky kterému si snadno vyberete přesně to pravé podle všech důležitých parametrů.
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA PERITO s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
PERITO s.r.o.
www.perito.cz
Adresa

Adresa

Dyje č.163
Dyje 669 02

perito@perito.cz
+420 515 210 777


Najdete nás také zde:

ARES
captcha