Školící středisko Abena s komfortním ubytováním a parkováním zdarma

ABENA

Školící středisko Abena s komfortním ubytováním a parkováním zdarma

Zdravá dětská pokožka – vše, co potřebujete vědět

Děti jsou před svým narozením dokonale chráněné v plodové vodě a narození pro ně znamená tak trochu šok. Jejich citlivá pokožka se najednou musí přizpůsobit novému prostředí. Abychom tento přechod co nejvíce našemu miminku ulehčili, je zapotřebí používat kvalitní kosmetiku pro každodenní péči.

Zdravou dětskou pokožku s produkty od firmy Abena

Jedním z častých problémů je ekzém

Pokožka člověka se mění po celý život, od okamžiku narození. Dětská pleť je tedy pochopitelně jiná nežli pleť dospělých. Je především mnohem tenčí a má jinou hodnotu pH. Proto potřebuje více hydratace a je i zranitelnější. Pokožka novorozence může být také náchylná na opruzeniny nebo kožní infekce. Je to sice normální, ale některé projevy mohou být bolestivé. Jedním z častých problémů je suchá pleť, která se projevuje odlupováním drobných šupinek. Tyto kožní problémy většinou vymizí během několika týdnů. Rozhodně se ale nic nepokazí, pokud se na exponovaná místa nanese trochu dětského olejíčku, který pokožku zvláční. Jestliže problém neodezněl, pak je zapotřebí soustředit se na dětské produkty určené pro citlivou pokožku. Nechcete-li nic zanedbat, pak je dobrou cestou konzultace s ošetřujícím lékařem. U mnoha dětí se krátce po narození objeví ekzém, který se projeví zčervenáním, svěděním a může se dokonce i zanítit. Nejvíce se vyskytuje atopická dermatitida, která není léčitelná. Většinou ale sama odezní postupujícím věkem dítěte. Existují však přípravky na zmírnění těchto projevů a na zklidnění pokožky. Při atopickém ekzému je především dobré vědět, co je jeho spouštěčem. Problém s ekzémem může zhoršit i vlněné oblečení. A to přesto, že je vlna materiál se skvělými termoregulačními vlastnostmi. Pokožku ale může dráždit, a proto při zmíněných problémech vyměňte vlnu za bavlnu. Dětská koupel by také neměla být teplejší nežli 37 °C. Vyšší teplota by mohla pokožku ještě více vysoušet. Do vody je také vhodné přidat dvě až tři kapky dětského oleje a po koupeli pleť pochopitelně hydratovat vhodným přípravkem.

Tělový olej po koupeli Bambo Nature


Některé kožní projevy se mohou zaměnit

Naše nejmenší mohou také postihnout kvasinkové infekce. A to především na kožních záhybech nebo na místech, kde k tělu přiléhá plenka. Kvasinkové infekce se projevují červenými šupinatými oblastmi, které kolem okrajů hnisají. Přímo živnou půdou pro tento problém je mokrá plenka. Proto je nutné používat dětské plenky s dobrou a rychlou absorpcí. Někdy se mohou zaměnit opruzeniny s kvasinkovou infekcí. Rozpoznávacím znamením je doba výskytu. Pokud problém trvá déle než tři dny, pak se bude jednat o kvasinkovou infekci. Poznáte ji také podle toho, že jsou skvrny mírně vystouplé a slévají se. Kvasinková infekce sama neodezní a je zapotřebí ji léčit antimykotickou mastí, která vyřeší problém obvykle do dvou týdnů. Podobně jako kvasinková infekce vypadají také opruzeniny. Ty jsou následkem delšího kontaktu pokožky s močí nebo stolicí. V tomto případě je tedy nutné dbát především na prevenci.

Vše pro zdravou dětskou pokožku


Neškodné, ale nepříjemné kožní obtíže

U novorozence se také můžete setkat s kožním problémem, kterým je mléčná krusta. Jedná se o žluté mastné stroupky, které jsou na místech, kde se vyskytují žlázy produkující maz. Především tedy na pokožce hlavy a ve vlasech. Mohou být také na nose nebo na zádech. Tento kožní projev je neškodný, ale mohl by se rozšířit na obličej a dítě dráždit. Docela postačí, když před koupáním nanesete na postižené oblasti jemný dětský olej Koupelový olej Bambo Nature (Bambo Nature Bath Oil), jemně ho vmasírujete do vlasů a necháte 15 minut působit. Poté se použije jemný dětský kartáč a šupinky se jím odstraní. Pamatujte ale, že je dětská pokožka citlivá, a proto se to s kartáčováním nesmí přehnat. Konečnou fází je koupel a umytí vlásků jemným dětským šamponem Šampon & sprchový gel Bambo Nature (Bambo Nature Hair & Body Wash). Ten pomůže odstranit z vlasů olej i šupinky. Pokud se pokožka dítěte příliš zahřeje a zpotí se, objeví se v oblastech, kde je nějaké tření, potničky. Potničky se ošetřují opatrným omýváním jemnými přípravky a následnou hydratací mastnějším tělovým mlékem. Kromě vhodné kosmetiky je také doporučeno používat takové jednorázové pleny, které jsou prodyšné a pro pokožku přívětivé. Veškeré produkty pro děti by měly být přírodní, certifikované a bez přidaných barviv a parfemace. Vždy je dobré vybírat preventivně produkty na citlivou pokožku.

Kompletní sortiment šetrné dětské kosmetiky najdete zde


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.abena.cz/

Vydáno 28.04.2021
26 Zhlédnutí
Topováno 13.07.2022
FIREMNÍ ČLÁNKY

S životem přichází i změny ale díky produktům Abena pro inkontinenci, se můžeme cítit dobře a důstojně

S životem přichází i změny ale díky produktům Abena pro inkontinenci, se můžeme cítit dobře a důstojně
Tyto inkontinenční pomůcky potřebují většinou starší lidé, proto se často jedná o pleny pro dospělé lidi. Někteří z uživatelů už nevědí nic o okolním světě, vůbec si jej neuvědomují nebo jsou ležícími pacienty. Jiní si ještě svou podstatu velice dobře uvědomují, a proto se jim snažíme zlepšit ...
PODSTRÁNKY

Inkontinenční pomůcky

Inkontinenční pomůcky
Inkontinenční vložky, pleny, fixační prádlo, nepropustná prostěradla a podložky

Dětské zboží BAMBO Nature

Dětské zboží BAMBO Nature
Dětská kosmetika, plenkové kalhotky a vlhčené ubrousky BAMBO Nature

Školicí středisko ABENA

Školicí středisko ABENA
Školicí středisko ABENA s možností ubytování v Ostravě - Porubě
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA ABENA
WEBOVÁ STRÁNKA
ABENA
www.abena.cz
Adresa

Adresa

Slavíkova 6139/18c
Ostrava - Poruba 708 00

abena@untraco.cz
+420 596910895-6


Najdete nás také zde:

FacebookInstagramARES
captcha