Papriky a rajčata - výběr z mnoha atraktivních odrůd plodové zeleniny

Čerstvá zelenina z vlastní produkce je tím nejlepším, co můžete udělat pro své zdraví i skvělou chuť pokrmů. Výběrem odrůdy rozhodujete o tom, jak budou výsledné plody vypadat, chutnat, i kolik z rostlin vytěžíte v závislosti na podmínkách pěstování. Představíme vám ty nejlepší odrůdy paprik a rajčat pro domácí spotřebu i profesionální pěstování od prestižní značky MoravoSeed.

Papriky RELA a YELA

Univerzální odrůdy paprik pro pěstování ve skleníku i na poli

Hledáte ideální odrůdu, u které nezáleží na místě pěstování? Osiva MoravoSeed nabízí široký výběr odrůd s vysokým výnosem a různými tvary a barvami. Poloraná odrůda YALA plodí žluté, tzv. baby papriky max. délky 10 cm a z jedné rostliny jich získáte až 70 kusů. Ideální je společné pěstování s další „baby“ odrůdou RELA červené barvy a podobných vlastností. Chystáte-li se nakládat vynikající beraní rohy jako přílohu k masu nebo přísadu na pizzu, zvolte odrůdy ORAHORN (oranžové plody) a REDHORN (červené plody). Odrůdu KASANDRA F1 s plody dosahujících hmotnosti až 180 g můžete sklízet od zelené přes žlutozelenou až do červené barvy. Silná šťavnatá dužnina je skvělá do salátů nebo ke grilování.

Univerzální odrůdy paprik


Odrůdy paprik zaručující maximální výnos v ideálních podmínkách

Ať už máte v plánu pěstování paprik ve skleníku nebo na poli, pro každého se najde vhodná odrůda, ze které vytěžíte maximum. Výhradně pro skleníky a fóliovníky je nejvhodnější poloraná žlutá odrůda THALIA F1 dosahující délky plodů až 23 cm. Raná odrůda NELA se dá sklízet již zelenavě bílá, po úplném dozrání budou plody červené. Skleník je pro ni ideálním prostředím, v teplých oblastech se však dá pěstovat i na poli. Nemáte-li k dispozici kryté místo, zvolte odrůdu DVORANA určenou pro pěstování na poli. Zralé plody mají oranžovou barvu, dá se však sklízet už zelená a používat do salátů i výborných směsí grilované zeleniny.

Odrůdy paprik zaručující maximální výnos


Rajčata s menšími plody pro bohatou sklizeň po celou sezónu

Velmi oblíbenou ranou odrůdou mezi malými i profesionálními pěstiteli je DELIKANO F1 s podlouhlými plody dosahujícími délky kolem 6 cm a příjemnou nasládlou chutí. Neméně vyhledávaná je rovněž raná odrůda cherry rajčete APRIKOLA F1 s oranžovými plody a výnosem kolem 20 plodů na jednom vijanu (střapci). Do třetice raných odrůd rajčat s malými plody stojí za doporučení oranžová koktejlová rajčátka ORANO F1. Stejně jako dříve zmiňované odrůdy se hodí do zeleninových salátů a jsou skvělá i zlehka ogrilovaná s trochou olivového oleje.

Rajčata s menšími plody


Odrůdy chuťově skvělých a odolných rajčat na univerzální použití

Raná odrůda GALLANT F1 prošla v MORAVOSEED CZ a.s. šlechtěním pro větší odolnost proti měnícím se klimatickým podmínkám, chorobám, škůdcům a byla vylepšena i chuť plodů střední velikosti. Zralé plody nepraskají a po utržení vydrží ve vhodných podmínkách velmi dlouho. Velké narůžovělé plody a silnou dužninu může nabídnout poloraná odrůda ROSELADY F1. Chystáte-li se na sušení a nakládání rajčat do oleje, ale i přímou konzumaci, ideální volbou je poloraná odrůda SANMARO F1. A máte-li zájem o něco opravdu speciálního, vyzkoušejte černé plody s červenou dužinou odrůdy BLACKBALL.

Odrůdy


MORAVOSEED CZ a.s. je zárukou kvality osiv i odolnosti proti vnějším vlivům

Značka MoravoSeed si zakládá nejen na vysoké kvalitě osiv vyšlechtěných odrůd a odolnosti proti chorobám a škůdcům, ale také na skvělé chuti, kterou testují všechny generace zahrádkářů s vynikajícími výsledky. V sortimentu najdete nejen spoustu odrůd paprik a rajčat, ale také mnoha druhů další zeleniny, květin a bylinek v baleních pro soukromé pěstitele, profesionální pěstování, velkoobchod či maloobchod.

Záruka kvality – to je výběr osiv z nabídky MoravoSeed


Více informací naleznete na našich stránkách  https://moravoseed.cz/

Vydáno 01.05.2023
136 Zhlédnutí
Topováno 08.08.2023
FIREMNÍ ČLÁNKY

Šlechtění moderních odrůd zeleniny a výroba osiv pro zahrádkáře i profesionální pěstitele

Šlechtění moderních odrůd zeleniny a výroba osiv pro zahrádkáře i profesionální pěstitele
Měnící se klimatické a pěstební podmínky všude na světě, Českou republiku nevyjímaje, významně ovlivňují vývoj rostlin a produkci jejich plodů. Společnost MORAVOSEED CZ a.s. se již více než 30 let zabývá šlechtěním nových odrůd všech druhů zeleniny adaptovaných na změny podmínek.
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA MORAVOSEED CZ a.s. Šlechtíme zeleninu s chutí
WEBOVÁ STRÁNKA
MORAVOSEED CZ a.s.
moravoseed.cz
Adresa

Adresa

Mušlov 1701/4
Mikulov 692 01

office@moravoseed.cz
+420 519 510 252


Najdete nás také zde:

FacebookInstagramARES
captcha