Moderní přepravní balení do ochranných tepelně smrštitelných fólií

Posilujeme trend moderního přepravního balení strojního zařízení, produktů těžkého strojírenského průmyslu a balení dopravních prostředků do ochranných tepelně smrštitelných fólií.


Exportní přepravní balení prochází svým vývojem stejně jako každá jiná oblast hospodářství. I nadále zastává důležité místo technologie balení do bariérové ochranné fólie s vysoušedly a do beden z řeziva a z materiálů jako je OSB nebo překližka. Při balení citlivého strojního zařízení, u kterého by mohlo dojít během manipulace nebo přepravy k poškození některých částí nebo k poškození zařízení jako celku, je dřevěná bedna nutností. Při přepravách do některých destinací zákazníci respektive kupující přímo vyžadují balení do beden a to i u výrobků, kde takový způsob ochrany není nutný. Výrobu dřevěných obalů a balení do hliníkové bariérové fólie realizuje v souladu s HPE standardy i firma SANDER SUPPORT LOGISTIC s.r.o.

Náklady na balení pro přepravu jako součást nákladů kontinentální nebo zámořské přepravy tvoří podstatný podíl na celkové ceně výrobku. Ekonomický tlak na snížení nákladů na balení proto nutí hledat pro balení výrobků i jiné technologie.

Trend moderního přepravního balení strojního zařízení, produktů těžkého strojírenského průmyslu a balení dopravních prostředků do ochranných tepelně smrštitelných fólií splňuje požadavky na dostatečnou ochranu baleného zboží a současně minimalizuje náklady. V porovnání s jinými technologiemi exportního balení je nižší cena za samotné balení do teplem smrštitelné fólie, ale nižší jsou pak i samotné přepravní náklady. Hmotnost zásilky zabalené do fólie je stejná před i po zabalení a totéž platí i pro rozměry zásilky. Zejména u velkých nadměrných nákladů pak může jít o významný činitel snižování ceny  přepravy a to jak při transportu kamionem, tak při přepravě do zámoří.

SANDER SUPPORT LOGISTIC využívá celou řadu tepelně smrštitelných fólií různých vlastností, které jsou na trhu obalových materiálů k dispozici. Dle požadavku zákazníků lze použít několik barevných variant. Fólie se liší svojí tloušťkou a tedy schopnostmi odolávat povětrnostním vlivům během přepravy. Některé fólie jsou výrobci deklarovány jako antikorozní tzn. obsahují plynné inhibitory, které po uzavření obalu vytvoří na povrchu kovů ochrannou vrstvu proti korozi.

Teplem smrštitelná folie vyráběná společností Americover je průmyslová, vysoce odolná 250 a 300  µm silná fólie vyrobená z polyetylénu, obsahující frakci roztavené čisté plastické pryskyřice a dalších aditiv. Tato fólie obsahuje i tzv.“zpomalovače“ hoření a UV stabilizátory, které výrazně prodlužují její životnost i v případech, kdy je vystavena přímému působení slunce. Fólie je tak vhodná nejen pro přepravní balení, ale také pro ochranu zboží při dlouhodobém skladování.

V momentě, kdy je smršťovací fólie podrobena zahřátí, začíná v ní dvouosý proces smrštění, což znamená, že se smršťuje ve všech směrech a to o 20-30% z její původní plochy. To umožňuje fólii přizpůsobit se jakémukoli povrchu a tvaru a vytvořit tak tenkou, těsnou a přitom pevnou ochrannou vrstvu na pokrývaném zboží či materiálu.

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.sander-logistic.cz

Vydáno 04.11.2014
464 Zhlédnutí
Topováno 23.04.2019
PODSTRÁNKY

Balení pro export, kontejnerizace

Balení pro export, kontejnerizace
Exportní balení, balicí služby, nakládka a vykládka kontejnerů

Skladování, pronájem vysokozdvižného vozíku 16 tun

Skladování, pronájem vysokozdvižného vozíku 16 tun
Skladování, pronájem skladu a vysokozdvižného vozíku s nosností 16 tun

Transfer strojních zařízení, montáž a demontáž

Transfer strojních zařízení, montáž a demontáž
Transfery strojních zařízení, demontáže a montáže
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA SANDER SUPPORT LOGISTIC s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
SANDER SUPPORT LOGISTIC s.r.o.
www.sander-logistic.cz
Adresa

Adresa

Příborská 1585
Frýdek-Místek 738 01

valerian@sander-logistic.cz
+420 722 813 878


Najdete nás také zde:

FacebookTwitterARES
captcha