SurGal Clinic s.r.o.Unikátní DiscoGel nahradí operaci vyhřezlé meziobratlové ploténky

Výhřez meziobratlové ploténky způsobuje pacientovi silnou bolest a křečové stahy svalů, a to jak při pohybu, tak i v klidovém stavu. Vážnější případy v minulosti byly řešeny nezbytným chirurgickým zákrokem, v dnešní době je však možné díky přípravku DiscoGel provést tento výkon ambulantně.


Kdy hrozí výhřez meziobratlové ploténky?

Především je to v situacích, kdy je oblast dolní části bederního úseku páteře nepřiměřeně namáhána, což se stává především v předklonu, kdy je zatížení tohoto úseku největší. Výhřez meziobratlové ploténky hrozí ale i v případě dlouhodobě špatného držení těla při sezení. Vlivem tohoto tlaku ploténka praskne a trhlinou se tlačí ven vnitřní rosolovité jádro.

Příznaky výhřezu meziobratlové ploténky

V případě oblasti páteře se výhřez meziobratlové ploténky projevuje především silnou bolestí, která není přesně lokalizovatelná. Může dojít k bolestivým křečím ve svalech kolem páteře, které jsou nejsilnější při pohybu. Tlak vyhřezávající ploténky na nervový kořen způsobuje bolest jednak v zádech, ale také v oblasti, kterou příslušný nerv zásobuje, např. v končetinách.

DiscoGel vyléčí výhřez meziobratlové ploténky ambulantně

Unikátní DiscoGel v dnešní době nahrazuje chirurgický zákrok, který byl v minulosti v případě výhřezu meziobratlové ploténky nezbytný.  Jedná se o implantát na bázi gelu, který se pod CT a RTG navigací vpraví do místa, kde došlo k výhřezu meziobratlové ploténky. DiscoGel vytvoří podtlak v ploténce a důsledkem toho se výhřez vrátí zpátky na původní místo. Tento zákrok vždy provádí specialista v oblasti periradikulárních intervencí.

DiscoGel je v oblasti léčby výhřezu meziobratlové ploténky nejmodernější metodou, která se sice ve světě používá více než 5 let, ale do České republiky dorazila až díky specialistům ze SurGal Clinic, soukromé chirurgické kliniky v Brně.

Výhody přípravku DiscoGel oproti dřívějším metodám

  • Není třeba chirurgického zákroku, celý výkon se dělá ambulantně
  • Krátká doba výkonu (jen několik minut)
  • Žádná předoperační příprava, výrazně kratší pracovní neschopnost a doba rekonvalescence
  • Možnost aplikovat DiscoGel na všechny oblasti páteře
  • Minimální riziko komplikací během ambulantního výkonu

Více informací o přípravku DiscoGel a privátním zdravotnickém zařízení SurGal Clinic s.r.o., kde se tento ambulantní výkon provádí, najdete na webových stránkách www.surgalclinic.cz.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.surgalclinic.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Nadstandardní zdravotní péče na soukromé klinice SurGal Clinic v Brně

Nadstandardní zdravotní péče na soukromé klinice SurGal Clinic v Brně

Soukromá klinika SurGal Clinic s.r.o. je z hlediska poskytování péče a nadstandardních služeb pacientům v České republice zcela unikátním zdravotnickým zařízením. Vysoce odborný personál udělá vše pro vaše pohodlí, abyste odsud odcházeli plně spokojení a odpočatí.

Vydáno 18.08.2013
Jediná 3D laparoskopie v České republice na SurGal Clinic s.r.o.

Jediná 3D laparoskopie v České republice na SurGal Clinic s.r.o.

Privátní chirurgická klinika SurGal Clinic s.r.o. je jediným zdravotnickým zařízením v ČR, které se kromě špičkové lékařské a sesterské péče o pacienty může pyšnit revolučním 3D laparoskopem. Tento nejmodernější přístroj umožňuje snazší, bezpečnější a rychlejší práci operatéra, a lze jej využít u 99% laparoskopických výkonů.

Vydáno 18.08.2013Vydáno 18.08.2013
9174 Zhlédnutí