Vánoční ozdoby s valašskou tradicí a duší jejich tvůrců

Tradice ruční výroby vánočních ozdob sahá až do roku 1920, kdy sklářský učeň Ludvík Ondra ve své domácí dílně na Valašsku vyfoukal první skleněnou baňku. Rok poté začal s prodejem baněk, které dosud byly jen dovozním artiklem z Německa, a stal se tak prvním prodejcem skleněných vánočních ozdob v historii tehdejšího Československa. A právě na jeho precizní ruční práci navazuje výrobní družstvo IRISA, které už bezmála 60 let pokračuje v jeho odkazu.


Foukané, ručně malované vánoční ozdoby vyrábí družstvo IRISA už od počátku svého vzniku, jehož 60. leté výročí oslaví už příští rok. Za udržení české tradice v záplavě konkurence s automatickou výrobou vděčí firma všem pracovníkům, bez jejichž precizní práce, do které každý vkládá kousek své duše, by nebylo možné vybudovat stabilní zázemí a maximálně příznivé podmínky pro další rozvoj produktového portfolia.

Jak vznikají ručně vyráběné vánoční ozdoby

Výroba začíná ve sklářské dílně, kde se vyfoukává požadovaný tvar vánoční ozdoby za pomoci přímého plamenu. Tento úkon není vůbec tak jednoduchý, jako se může na první pohled zdát. Vyžaduje zkušenosti, zručnost a také opatrnost pracovníka, který musí umět přesně odhadnout sílu fouknutí, aby sklo neprasklo.

Další cesta vánočních ozdob směřuje buď k následné povrchové úpravě, nebo sklo zůstává čiré, dle aktuálních požadavků klientů. Většina produktů prochází procesem stříbření, kdy se vytváří oblíbený tzv. zrcadlový efekt uvnitř ozdoby. Barevná paleta úprav vánočních ozdob je velmi pestrá, takže si každý vybere z nabídky tu pravou variantu.

Pokud jde o povrchovou úpravu vánočních ozdob od společnosti IRISA, je třeba zmínit také zcela ojedinělou techniku, kterou je vakuové pokovování. Výsledným efektem je průhled do vnitřku vánoční ozdoby na místech, kde je vynechána stříbrná barva. Touto technikou lze vytvářet exkluzivní vánoční ozdoby moderního vzhledu, které nikde jinde neseženete.

Vánoční ozdoby dále putují do rukou dekoratérek, které na základě návrhů designu vytváří motivy buď dle aktuální kolekce, nebo přímo na přání zákazníka.

Používáme také sítotisk, který se svou kvalitou řadí mezi špičku na evropském trhu. Díky této metodě lze vytvářet vánoční ozdoby i s těmi nejdrobnějšími detaily s přesností na zlomky milimetru.

Chcete-li na vlastní oči vidět, jak vznikají originální vánoční ozdoby v rukách zkušených sklářů a dekoratérek, přijďte se podívat přímo do výrobny na Jasenické 697 ve Vsetíně, kde vám celý proces rádi ukážeme.

Více informací o vánočních ozdobách a dalších produktech výrobního družstva IRISA naleznete na webových stránkách.

Družstvo IRISA stále rozšiřuje nabídku vánočních ozdob, ročně tak ve vzorkovně přibyde bezmála 1000 nových vzorů v různých barevných provedeních. Skleněné ozdoby z dílny družstva IRISA však nemusí připomínat jen vánoční čas, naopak zde naleznete i skleněná ručně malovaná velikonoční vajíčka, která Vám ušetří práci při dekorování Vašeho obydlí v jarním období a zejména dech při vyfukování klasických vajíček. Skleněné ozdoby firmy IRISA jsou tak úžasným dekorativním prvkem, který dotváří každý interiér bez rozdílu na roční období.

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.irisa.cz

Vydáno 10.11.2013
3905 Zhlédnutí
Topováno 01.11.2016
FIREMNÍ ČLÁNKY

České skleněné vánoční ozdoby a dekorace do bytu. IRISA slaví 60 let

České skleněné vánoční ozdoby a dekorace do bytu. IRISA slaví 60 let
Zdobení vánočního stromečku je v čase vánočním záležitostí naprosté většiny českých rodin. Je to zkrátka tradice, která k vánocům patří stejně, tak jako k prvnímu máji jarní polibek pod rozkvetlou třešní. Každým rokem tak na Štědrý den „oblékáme“ stromeček pomocí vánočních ozdob do zbrusu nového ...

Prostřednictvím odběru produktů od IRISA lze realizovat náhradní plnění ZTP

Prostřednictvím odběru produktů od IRISA lze realizovat náhradní plnění ZTP
Hledáte partnera pro poskytnutí náhradního plnění? Je pro Vás důležitá image Vašeho obchodního partnera? Jste pod tlakem zákazníků, abyste kontrolovali serióznost Vašich obchodních partnerů? Jste pravidelně monitorováni systémem auditů ve stylu code of condact? Je pro Vás důležitá sociální ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA IRISA - Vánoční ozdoby
WEBOVÁ STRÁNKA
IRISA - Vánoční ozdoby
www.irisa.cz
Adresa

Adresa

Jasenická 697
Vsetín 755 01

irisa@irisa.cz
+420 571 484 411


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha