Žárové zinkování ochrání ocel před korozí a dodá jí efektní vzhled

Výrobky z oceli a ocelové konstrukce všech tvarů a velikostí si zaslouží pečlivé zacházení. Aby se jejich životnost prodloužila na maximum, je třeba povrchová úprava, která nejen ochrání ocel před vnějšími vlivy, ale také dodá výrobkům působivý vzhled. Toto úpravou je cenově dostupné žárové zinkování, které je také šetrné k přírodě.


Žárové zinkování slouží jako prostředek protikorozní ochrany oceli. Tato povrchová úprava je oblíbeným dlouhodobým řešením proti poškození a zkrácené životnosti materiálu již přes 150 let. Společnost MEA MEISINGER je v oblasti žárového zinkování opravdovým specialistou a poskytne kvalitní odbornou péči, která je podložena mnohaletými zkušenostmi.

Věděli jste, že koroze oceli působí ročně v rámci EU škodu ve výši 3% hrubého domácího produktu, a nepřímé náklady s tím spojené až 6% HDP? Tomu lze zabránit optimální povrchovou úpravou, tedy žárovým zinkováním, které prodlužuje životnost oceli na 20 – 40 let podle podmínek prostředí a atmosféry.

Precizní žárové zinkování od MEA MEISINGER

Žárové zinkování je složitý proces, kterému předchází důkladné odmaštění povrchu ocelového dílu nebo konstrukce, moření a nanášení kapalné taveniny. Teprve poté je povrch potažen zinkem za teploty 440 až 460 °C a tyto vrstvy se neoddělitelně spojí v jednu slitinu. Tímto způsobem lze provádět žárové zinkování jak vnějších, tak i vnitřních ploch oceli, přičemž povrchová vrstva je rovnoměrná ve všech částech včetně hran a rohů. Posledními kroky jsou ochlazení, začištění a kontrola výrobku. Dodržení celého procesu a technologií zaručuje stálou kvalitu materiálu.

Velikost ocelového dílu není závislá na velikosti zinkové lázně, ve které se proces běžně provádí. Žárové zinkování je možné i u rozměrnějších dílů například tzv. dvojím ponorem.

Kde se pozinkované výrobky uplatňují?

Své využití má žárové zinkování např. u produktů používaných ve stavebnictví, u mostů, silničních svodidel, značení, stožárů elektrického napětí, oplocení a zábradlí, kvalitních výztuží do betonu atd. Žárově zinkovaný drát byl například použit při stavbě Brooklynského mostu na výrobu hlavních nosných kabelů. Po více než 100 letech od výstavby bylo v rámci obnovy mostu zjištěno, že pozinkované dráty jsou v bezvadném stavu.

Obraťte se na profesionály v oboru

Chcete-li pro ocelové díly či konstrukce tu nejlepší péči, kontaktujte zkušené odborníky na žárové zinkování ze společnosti MEA MEISINGER, kteří odvedou precizní práci v krátkém termínu.

Pro více informací o žárovém zinkování a dalších službách společnosti navštivte webové stránky www.mea.cz.

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.mea.cz

Vydáno 21.11.2013
388 Zhlédnutí
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA MEA MEISINGER, s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
MEA MEISINGER, s.r.o.
www.mea.cz
Adresa

Adresa

Domažlická 180
Plzeň 314 56

info@mea-group.com
+420 733 160 164


Najdete nás také zde:

ARES
captcha