Předcházejte katastrofám díky pravidelnému čištění komínů a kotlů

KOVOBLESK KPS OPAVA s.r.o.

Předcházejte katastrofám díky pravidelnému čištění komínů a kotlů

Předcházejte katastrofám díky pravidelnému čištění komínů a kotlů

Požáry domů nejsou neobvyklým jevem. V loňské topné sezoně došlo k téměř tisícovce požárů. A jejich příčina? Špatně ošetřené komíny - konkrétně vznícení sazí v komíně, které se rychle rozšiřuje. Tyto požáry se při včasném zásahu dají snadno uhasit. Ještě lépe se jim dá ale předcházet. Pomůže vám s tím společnost Kovoblesk Opava.

Čištění komína nebo kotle - Kovoblesk Opava

Čištění komínů nezanedbávejte

Nejenom špatně vyčištěný komín může způsobit požár. Dalšími příčinami může být nevhodná konstrukce komína, zazděný trám v komíně nebo špatné spáry v komíně. To všechno jsou faktory, které může laik snadno přehlédnout, ale profesionál je odhalí na první pohled. Při jakékoliv úpravě komína proto neváhejte přivolat na pomoc odbornou firmu. Ale ani profesionál nemusí být v čištění komínů úspěšný, pokud nemá správné vybavení. A právě od toho je tu společnost Kovoblesk Opava, která se zabývá výrobou technických kartáčů. Kominíka byste měli kontaktovat nejenom při každé manipulaci s komínem, ale nejdůležitější prevencí před možnými požáry je pravidelné čištění komínů. Při celoročním provozu byste měli kominíky zavolat 3x ročně u spotřebičů na pevná paliva, 3x ročně na kapalná paliva a 1x ročně na plynná paliva. Za pravidelným čištěním komínů stojí jednoduchá matematika: je lepší investovat stovky do prevence, než miliony za zničený majetek.


Čištění kotle může přinést úsporu za energie

Pravidelné čištění kotle může samozřejmě také zabránit katastrofám, získáte s ním však mnohem víc. Čištění kotle s sebou totiž přináší zvýšení výkonu kotle až o 10%! Čištění kotle = zvýšení výkonu kotle = úspora za energie. Opět jednoduchá matematika, která vám v peněžence zanechá několik tisícovek korun ročně. Opět zde platí pravidlo, že základem úspěchu je patřičné vybavení. Kovoblesk Opava má ve svém výrobním portfoliu kompletní sortiment potřebný pro čištění komínů a kotlů:

- komínové a rourové kartáče
- komínové štětky
- lanové nádstavce
- ostatní příslušenství

Kovoblesk Opava vyrábí typizované kartáče pro veškeré druhy a typy kotlů od všech výrobců. Vy si tak můžete být jistí, že vybraný kartáč vyčistí všechny prostory vašeho kotle i komína spolehlivě a efektivně. Kovoblesk Opava navíc dodává ke všem kartáčům drátěné (tyčové) nádstavce, které usnadní manipulaci s kartáči při čištění kotle nebo při čištění komína.

Nebuďte lhostejní k událostem kolem vás a poučte se z chyb jiných. Téměř tisícovka domácností každoročně podcení čištění komína nebo čištění kotle a doplatí na to nejenom finančně, ale často jsou v sázce i lidské životy. Pravidelné čištění komína nebo kotle vás nejenom ochrání před katastrofou, ale navíc vám ušetří peníze do rodinného rozpočtu.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.kovoblesk.cz

Vydáno 25.11.2014
746 Zhlédnutí
Topováno 21.10.2021
FIREMNÍ ČLÁNKY

Čištění komínu a správná volba výběru čistících kartáčů

Čištění komínu a správná volba výběru čistících kartáčů
Rozmanitost a skladba komínových systémů (komínové vložky) je v současné době velmi široká a tomu odpovídají i požadavky na čistící prvky.

Vše pro hromosvody a uzemnění

Vše pro hromosvody a uzemnění
Hromosvody a uzemnění jsou důležitou součástí každé stavby, zejména z důvodů bezpečnosti. Společnost Kovoblesk KPS Opava s. r. o. je výrobcem těchto součásti pro hromosvody a uzemnění a zásobuje těmito součástmi své největší obchodní partnery (Argos Elektro a. s. a Stavebniny DEK a. s.)

Komínové a kotlové kartáče v různém provedení přímo od výrobce

Komínové a kotlové kartáče v různém provedení přímo od výrobce
Kominické řemeslo se neobejde bez použití komínových a kotlových kartáčů. Společnost KOVOBLESK KPS OPAVA s.r.o. je přímým výrobcem komínových a technických kartáčů v různém materiálovém provedení (ocel, nerez, fíbr, silon). Firma vyrábí kvalitní kartáče, určené i pro čištění nerezových vložek.
PODSTRÁNKY

Výroba kartáčů a štětek

Výroba kartáčů a štětek
Výroba kartáčů, štětek a kompletního a příslušenství pro čištění komínů a kouřovodů

Výroba hromosvodů

Výroba hromosvodů
Výroba hromosvodů – veškeré potřebné komponenty na jednom místě

Výroba střešních zachytávačů sněhu

Výroba střešních zachytávačů sněhu
Výroba střešních zachytávačů sněhu v Opavě, prověřená kvalita a spolehlivost
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA KOVOBLESK KPS OPAVA s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
KOVOBLESK KPS OPAVA s.r.o.
www.kovoblesk.cz
Adresa

Adresa

č. 15
Radkov 747 83

kovoblesk@kovoblesk.cz
+420 606 140 365


Najdete nás také zde:

ARES
captcha