Jakou vanu si vybrat do své koupelny?

Stavíte dům, pořídili jste si byt a stojíte před rekonstrukcí nebo jste se po nedávné výměně kuchyňské linky rozhodli, že si zrekonstruujete i svou starou koupelnu? Chcete sprchový kout nebo jste příznivcem relaxace ve vaně? Zvažujete mezi akrylátovou a smaltovanou vanou či vaničkou? Přečtěte si, proč se při výběru vany či vaničky nesoustředit jen na cenu.


Máte rádi tvary a design?

Určitě jste slyšeli, že akrylát je materiál, jehož tvarování je méně náročné a proto si zajisté snadno vyberete ten pravý design do své koupelny. Akrylátové koupací vany a sprchové vaničky se skutečně lehce formují, mají ale vysoké rozměrové i tvarové tolerance.

Tvarování ocele si naproti tomu vyžaduje desetiletí dlouhou zkušenost, nejvyšší technické know-how a cit pro materiál. Špičkový německý výrobce smaltovaných ocelových van a vaniček tyto své téměř stoleté zkušenosti velmi dobře zúročuje, proto se mu daří naplňovat aktuální požadavky na výrobky, určovat trendy moderního ztvárnění koupelen a úspěšně tak konkurovat variabilitou portfolia svých výrobků (nabízí více než 250 modelů van a vaniček!). Dokazuje to víc než sto cen udělených za design.

Slyšeli jste, že akrylát je teplý?

Ano, možná pocitově. Ocel je přitom vynikající vodič tepla a rychle tak přebírá teplotu vody. Avšak při koupání voda v akrylátové či ocelové vaně odevzdává své teplo do prostředí na stejném principu. Víc než 90% tepla uniká prostřednictvím vodní hladiny. Na druhé straně, pokud se smaltovaná ocelová vana ohřeje, pocitově zůstává déle teplejší.

Významnou roli hraje tvrdost a odolnost povrchu

Smalt je jedinečný materiál, který  dosahuje na desetistupňové Mohsově stupnici tvrdosti stupně 7. Je tvrdší než samotná ocel a jen drahokamy mají tvrdší povrch. Smalt řadíme mezi velmi tvrdé materiály, při tření ocele se smaltem se otírá kov a smalt zůstává nedotčený. Materiály obvykle používané v koupelně, jako např. sprchové hadice, ho tak nemohou poškrábat.

Naproti tomu akrylát dosahuje na Mohsově stupnici tvrdost stupně 3. Akrylátový povrch je tak  poměrně měkký a náchylný k poškrábání.

Chcete jiný argument? Kaldewei je jediný výrobce smaltovaných van, který si smalt vyrábí sám. V robustních pecích taví kalifornský borax, skandinávský živec, křemen a další přírodní složky skla, aby je pak ve formě suspenze individuálně a poctivě nanášel na každý svůj výrobek a při výpalu při teplotě vyšší, než 850 stupňů Celsia je spojil s ocelí na výjimečně odolný materiál – smaltovanou ocel Kaldewei v celkové unikátní tloušťce 3,5 mm. Jen nejmodernější technologie nanášení smaltu v tenké a rovnoměrné vrstvě zaručuje, že tento materiál zůstává velmi pružný, čímž zajistí vysokou odolnost vůči nárazu. Smaltovaná ocel Kaldewei 3,5 mm vyhovuje požadavkům normy pro zkoušku nastřelováním. Zároveň je díky své tloušťce mimořádně stabilní a oproti akrylátu nepociťujete ve vaně či vaničce žádné pohyby.

Smalt je odolný vůči chemikáliím a teplotě

Smaltovaná ocel Kaldewei 3,5 mm se po desítky let zdokonaluje. Je odolná vůči všem kosmetickým přísadám do koupele a parfémům, které snáší lidská kůže. Ani prostředky na barvení vlasů a odlakovače na něm nezanechají žádné stopy. Krásný a hygienický vzhled tak zůstává zachovaný po celou dobu používání sanitárního vybavení.

Povrch akrylátu mohou poškodit prostředky obsahující rozpouštědla, jako je např. odlakovač. Navíc se mohou v malých škrábancích snadno usazovat zbytky přísad do koupele i prostředky na barvení vlasů.  Koupaní psa, omývaní akvária, neškodné koupání dětí s umělohmotnými hračkami nebo barvení vlasů tak mohou akrylátovou vanu zásadně znehodnotit.

Smaltovaná ocel je nehořlavá – horké a žhnoucí předměty jako svíčky či cigarety nemohou vanu zapálit a nezanechávají na ní žádná spálená místa ani kouřové stopy.

Akrylát se může od hořících nebo horkých předmětů poškodit. Takové předměty nezanechávají jen spálená místa či kouřové stopy, ale mohou akrylátovou vanu dokonce zapálit.

Chcete vanu nebo sprchovou vaničku čistou a hygienicky nezávadnou?

Smaltovaná ocel je nenáročná na údržbu a lze ji čistit běžnými prostředky na mytí nádobí. Na neporézním povrchu smaltované oceli Kaldewei nevznikají ani mikroskopicky malé škrábance. Navíc může být zušlechtěna dodatečnou povrchovou úpravou Kaldewei Perl-Effekt. Tato úprava povrchu výrazně usnadňuje čištění van a vaniček, protože voda z jejich povrchu doslova sklouzne do odpadu a odnáší s sebou všechny nečistoty i vápenaté částice. Na běžné čištění po koupání tak stačí opláchnutí teplou vodou.

Akrylát je na rozdíl od smaltu měkký materiál, proto vyžaduje opatrné čištění. Z důvodu nízké tvrdosti povrchu může již pouhé utírání prachu způsobit malé škrábance, které nenávratně zhoršují optický dojem.

Smaltovaná ocel má neporézní povrch s tvrdostí skla, který v podstatě brání usazování bakterií, plísní a jiných choroboplodných zárodků. Proto je maximálně hygienický a splňuje požadavky nejen náročných hotelových hostů, ale i provozovatelů wellness či nemocničních zařízení.

Povrch akrylátu lze snadno poškrábat, vzniklé praskliny vytvářejí podklad pro ulpívání nečistot a bakterií. Ty se dají odstranit jen čisticími prostředky, které mohou povrch akrylátu poškodit.

Bílá je krásná

Smaltovaná ocel je stálá na světle, odolná vůči UV záření a nebledne. I po dlouhodobém každodenním používání a čištění nejsou na jejím povrchu ani nejmenší škrábance a povrch neztrácí svůj lesk. Smaltovaná ocel Kaldewei 3,5 mm vypadá i po 30 letech stále jako nová. Díky perfektním optickým vlastnostem je v koupelně zachován harmonický vzhled.

Akrylát se může působením slunečního UV záření poškodit a zežloutnout. To vždy velmi závisí na kvalitě použitého akrylátu. Dlouholeté používání může způsobit, že akrylát ztratí svůj lesk.

Bojíte se, že na mokrém povrchu uklouznete?

Špičkový výrobce van a sprchových vaniček neustále pokračuje ve vývoji a zdokonalování také v tomto směru a nabízí řešení i do zdravotnických zařízení či domovů pro seniory. Smaltovaná ocel od firmy Kaldewei může mít pro zvýšení stability protiskluzovou úpravu povrchu, která se natrvalo vypálí do smaltovaného povrchu. Můžete si vybrat mezi částečným či celoplošným antislipem, jehož základem je křemenný písek. Novinkou je téměř neviditelná, ale hmatatelně protiskluzová celoplošná úprava povrchu pro optimální bezpečnost při našlapování - Kaldewei Secure Plus.

Máte rádi životní prostředí?

Smaltovanou ocel tvoří výlučně přírodní suroviny, proto můžeme smaltovanou ocel na konci jejího životního cyklu stoprocentně recyklovat. Kaldewei je první německý výrobce koupelnového vybavení, který díky ekologicky nezávadným postupům při výrobě, balení, dopravě a likvidaci získal od Institutu Bauen und Umwelt e.V. certifikát jako ekologicky udržitelný podle ISO 14025.

Akrylát je plast a odpadové produkty vznikající při jeho výrobě jsou škodlivé pro životní prostředí. Navíc musí být akrylátové výrobky na konci svého životního cyklu vedené jako zvláštní odpad.

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.kaldewei.cz

Vydáno 27.11.2014
788 Zhlédnutí
Topováno 20.04.2016
FIREMNÍ ČLÁNKY

Kaldewei představuje novou skupinu výrobků „Meisterstücke“

Kaldewei představuje novou skupinu výrobků „Meisterstücke“
Moderní výroba ve spojení s precizním řemeslným mistrovstvím: bezespárové smaltované panely pro volně stojící koupací vany Kaldewei jako odlité z jednoho kusu.

Ty nejlepší vany a sprchové vaničky musíte hledat tam, kde se na kvalitu dohlíží od začátku do konce

Ty nejlepší vany a sprchové vaničky musíte hledat tam, kde se na kvalitu dohlíží od začátku do konce
Jsme jediní výrobci koupacích i vířivých van a sprchových vaniček, kteří si smalt vyrábí sami. Díky tomu vám dokážeme vždy zcela odborně poradit. Jsme u výroby svých produktů v každém okamžiku, proto vám můžeme doporučit výrobky přesně odpovídající vašim požadavkům a představám. Nejsme jako někteří ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Kaldewei CS, s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
Kaldewei CS, s.r.o.
www.kaldewei.cz
Adresa

Adresa

Na Pankráci 322/26
Praha 4 140 00

info_cz@kaldewei.com
+420 226 218 590


Najdete nás také zde:

ARES
captcha