Ergona Opava s.r.o.Ortopedické pomůcky zlepšují kvalitu života v mnoha směrech

Společnost Ergona Opava se zabývá výrobou protéz dolních a horních končetin, ortéz, bandáží, ortopedické obuvi a dalších pomůcek, které zvyšují kvalitu života po úrazech, při specifických onemocněních nebo vrozených vadách.


Protézy dolních a horních končetin

K dosažení a usnadnění běžných denních činností musí protézy dolních a horních končetin splňovat veškeré požadavky z hlediska funkčnosti, komfortu i vzhledu.

 

Funkčnost protézy: Funkcí protézy je náhrada chybějící končetiny a možnost provádět činnosti, které pacient provozoval před amputací. Současné technologické postupy umožňují konstruovat takové protézy dolních a horních končetin, které poskytují uživateli maximální komfort.

 

Komfort protézy: Komfort je základním požadavkem na protézu. Protéza musí být jednoduchá jak na ovládání, tak na údržbu. Její používání nesmí být bolestivé ani nepohodlné.

 

Vzhled protézy: Vzhled protézy je dalším důležitým aspektem, a to zejména proto, aby bylo zařazení do běžného života co nejpříjemnější. Protézy dolních a horních končetin od Ergona Opava vypadají přirozeně jak tvarově, tak i barevně.

 

Protézy od naší společnosti umožňují včasnou integraci do společenského života a rychlý návrat k pohybovým aktivitám, kterým se pacient věnoval před amputací. Tyto protézy jsou odolné, spolehlivé, pohodlné a jednoduše ovladatelné. Samozřejmostí je i možnost úpravy protézy podle aktuálního stavu pacienta. V případě nutnosti opravy protézy je nutné tento zásah nejprve schválit revizním lékařem. Schválené opravy jsou částečně hrazeny zdravotní pojišťovnou, spoluúčast pacienta je 10%.

Ortézy dolních a horních končetin

Funkce ortézy spočívá ve stabilizaci, fixaci, podpoře nebo také kompenzaci zbylých funkcí končetin. Nejčastěji jsou aplikovány u vrozených vad, úrazů a jiných pohybových potíží. V těchto případech vyrábíme ortézy dolních a horních končetin, které vynikají zejména lehkostí, snadnou ovladatelností, stabilitou i příjemným vzhledem.

Ortopedická obuv a další ortopedické pomůcky pro lepší život

Ortopedická obuv výrazně napomáhá v řadě závažných postižení nohou. Má rovněž zásadní vliv na průběh léčby po úrazech nebo vrozených vadách a působí jako prevence vzniku dalších problémů. Velkou pozornost je také třeba věnovat výběru a konstrukci ortopedických obuvi. Ergona Opava nabízí ortopedickou obuv zhotovenou na základě individuálního zaměření, která je zásadně vyráběna z přírodních materiálů v mnoha barevných provedeních.

 

Hledáte-li kvalitní ortopedické pomůcky, které vám usnadní běžné denní činnosti, obraťte se na společnost Ergona Opava, která má v této oblasti bohaté zkušenosti. Odborníci z našeho nestátního zdravotnického zařízení Vám také rádi poradí s výběrem optimální ortopedické pomůcky, která bude řešit Váš aktuální problém. Navštivte webové stránky www.protetika-ergona.cz pro více informací.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.protetika-ergona.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Analýza chůze – důležitá při řešení bolesti chodidel

Analýza chůze – důležitá při řešení bolesti chodidel

Problémy s chůzí a s bolestí chodidel má v současnosti velké množství lidí. Příčiny bývají různé, spousta lidí je však neřeší, ačkoliv znepříjemňují kvalitu života. Patříte mezi ty, kteří se chtějí problémů postavit čelem a vyřešit jednou provždy? Prvním krokem, který vede ke zjištění příčiny bolesti chodidel a ke způsobu náprav, je analýza chůze a stoje.

Vydáno 08.07.2015
Vytvoříme vám ortopedickou obuv šitou přímo na míru

Vytvoříme vám ortopedickou obuv šitou přímo na míru

Snažíme se pomáhat lidem, kterým se špatně chodí nebo mají nějaké zdravotní problémy. Vytváříme obuv, která je speciálně upravená a vytvořená vždy přesně na míru a podle požadavků zákazníka. Všechno je samozřejmě konzultováno s odborným lékařem, takže se nemusíte dopředu vůbec ničeho obávat.

Vydáno 21.03.2017
Diabetici a trápení nazývané „Syndrom diabetické nohy“

Diabetici a trápení nazývané „Syndrom diabetické nohy“

Cukrovka je onemocnění, které se v lidském světě objevuje stále častěji. Doprovází ji mnoho útrap a jednou z nich je i komplikace nazývána „Syndrom diabetické nohy“. Při nedostatečné péči o nohy a nevhodné obuvi dochází ke vzniku diabetického vředu a následnému odumírání tkání. Následuje chirurgický zákrok. Ročně se u nás léčí na diabetickou nohu téměř 40 tisíc diabetiků.

Vydáno 23.03.2018Vydáno 01.12.2014
590 Zhlédnutí
Topováno 16.11.2016