Měření hluku prokázalo nutnost jeho snížení? Instalujte protihluková opatření!

ROMAn s.r.o.

Měření hluku prokázalo nutnost jeho snížení? Instalujte protihluková opatření!

Protihluková opatření pro snížení hluku v domech, výrobních halách, u silnic atd.

V dnešní hektické době je hluk prakticky všudypřítomný. Je třeba si uvědomit, že pravidelný pobyt v hlučném prostředí má nepříznivý vliv na naše zdraví. Neškodí pouze sluchu, ale může neblaze ovlivnit také psychiku každého z nás. Proto doporučujeme zaměřit se na kvalitní a funkční protihluková opatření, a to ve všech oblastech našeho života - od bydlení (domy, byty), přes pracovní prostředí (výrobní haly, kanceláře) až po venkovní prostředí (silnice, dálnice, železnice).


A právě problematikou odhlučnění se zabývá společnost ROMAn s.r.o., která působí na českém trhu již od roku 1992. Z původní rodinné firmy, která se zabývala technologickým vybavením autoservisu a pneuservisu je dnes skutečný specialista na protihluková opatření všeho druhu. Její výrobky a řešení pomáhají s odhlučněním všude, kde si jen vzpomenete. Zkušenosti začala sbírat nejprve spoluprácí s italskými firmami. Postupně však vyvinula vlastní řadu protihlukových panelů RS a stále pracuje na jejich zdokonalování. Jako první přišla také na český trh s nápadem mobilních protihlukových stěn a tunelů. Odhlučnění tunelů dosud není hojně využíváno, počet protihlukových stěn však stále narůstá.

Využití protihlukových RS pro snížení hluku je skutečně široké

V prvé řadě se jedná o odhlučnění průmyslových zón a kancelářských ploch, skladových a logistických areálů, výrobních hal a rozsáhlých prostor určených ke komerčnímu využití. Jde ale také o opatření proti hluku z kompresorů, vzduchotechnických zařízení, klimatizací, tepelných čerpadel, ale také např. restaurací či barů. V praxi je možné z těchto panelů postavit protihlukové kryty strojů, rozličné tlumiče hluku, protihlukové dveře a vrata, akustické obklady, zástěny a ploty.

Vyrábí se z pozinkovaného/hliníkového plechu, vyplněného zvuk pohlcujícím materiálem a chráněného speciální textilií, která odpuzuje vlhkost a odolává povětrnostním vlivům a slunečnímu záření.

Jednotlivá protihluková opatření jsou řešena individuálně, podle konkrétních podmínek a požadavků. Ve stěně je možné zhotovit dveře či okna z PMMA dle potřeby. Vybrat si můžete také barvu (odstíny RAL).

Protihlukové panely k silnicím a železnicím

Protihlukové stěny od společnosti ROMAn s.r.o jsou zdravotně nezávadné, ekologické, nehořlavé a netlející, ale hlavně odolné proti všem podnebním podmínkám - vodě, dešti, větru, mrazu i sněhu. Další výhodou je recyklovatelnost a dlouhá životnost. Jejich montáž je snadná a rychlá, jednotlivé panely do sebe zapadají jako skládačka a jsou velmi pevné. Nepotřebují žádné další jištění či jiné montážní a technické úpravy. Rozměry jsou individuální, až do 4000mm, barva je opět dle požadavku zákazníka. Panely se dají použít nejen k silnicím a dálnicím, které je možno dodat včetně integrovaných svodidel, ale také na železnici či k průmyslovým a výrobním halám.

Každé řeší vyžaduje jiný materiál. Ten nejvhodnější Vám ROMAn s.r.o pomůže vybrat. Může se jednat o hliníkové panely, zinkovanou ocel, CORTEN, nerez, PMMA polymethylmetakrylát, akrylátové sklo, plexisklo, plast i dřevo.

Zejména v novostavbách rodinných domů jsou dnes žádané také protihlukové plastové ploty.

 

Reference společnosti ROMAn s.r.o. jsou v současné době v České republice, na Slovensku, v Polsku a Rusku. Z větších odběratelů jsou to např. státní společnosti TSK Praha, ŘSD, soukromé firmy ŠKODA AUTO a.s., TPCA Kolín, BENTELER a.s. CZ  a SK, ECOTEXTIL, Heckel CZ či KERN ČR. Jedná se o kompletní realizace odhlučnění od nápadu, přes výrobu a realizaci až po kontrolní úspěšné měření snížení hluku.

A samozřejmě také celá řada malých odběratelů pro odhlučnění od sousedů, tepelných čerpadel, kompresorů a jiných zdrojů hluku.

 

Pokud také Vás obtěžuje hluk, neváhejte se na tuto společnost obrátit. Jistě najde efektivní řešení také pro Vás!

Více informací naleznete na našich stránkách  https://romansro.cz

Vydáno 08.12.2014
912 Zhlédnutí
Topováno 31.08.2021
FIREMNÍ ČLÁNKY

Demontovatelné protihlukové kabiny s jednoduchou manipulací (bez ohledu na jejich velikost)

Demontovatelné protihlukové kabiny s jednoduchou manipulací (bez ohledu na jejich velikost)
Zvýšená hladina hluku je pro lidský organismus velmi škodlivá, a proto je třeba věnovat jí patřičnou pozornost. Problematikou odhlučnění se již od roku 1992 zabývá společnost ROMAn s.r.o., která dokáže pomocí certifikovaných RS panelů vytvořit řešení pro průmyslové podniky, stavební společnosti i ...

Snížení hluku ve výrobě od českého dodavatele s dlouholetou tradicí

Snížení hluku ve výrobě od českého dodavatele s dlouholetou tradicí
Silné zvuky nemají vhodné působení na lidské zdraví. Lidé, kteří v tom žijí, vědí svoje a měnili by za klidné prostředí okamžitě. Lépe, než stěhováním, jde hluk řešit odhlučněním. A o to se postará společnost ROMAn s.r.o., která odhlučnění provádí již od roku 1992.

Protihlukové panely pro snížení hladiny hluku od českého výrobce

Protihlukové panely pro snížení hladiny hluku od českého výrobce
Protihlukové panely vyvinuté českou společností ROMAn s.r.o. nachází využití při snížení hladiny hluku v mnoha oblastech života - od průmyslu, přes pracoviště až po domy a byty. S jejich pomocí je možné zvukově izolovat i nízkofrekvenční tóny, jejichž odhlučnění je jinak velmi obtížné. Hluk z okolí ...
PODSTRÁNKY

Průmyslové odhlučnění

Průmyslové odhlučnění
Firma ROMAn se specializuje na protihlukové úpravy a odhlučnění průmyslových provozů

Odhlučnění tepelných čerpadel

Odhlučnění tepelných čerpadel
Firma ROMAn – specialista na odhlučnění tepelných čerpadel a klimatizací

Silniční a železniční protihlukové panely

Silniční a železniční protihlukové panely
Protihlukové panely pro snížení hluku kolem silnic, dálnic nebo železnic
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA ROMAn s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
ROMAn s.r.o.
romansro.cz
Adresa

Adresa

Domkovská 2374/17
Praha 9 - Horní Počernice 193 00

info@romansro.cz
+420 281 924 413


Najdete nás také zde:

ARES
captcha