Greenlux s.r.o.

Vydáno 10.01.2015
433 Zhlédnutí
Topováno 11.02.2016

Nové LED prachotěsné svítidlo na českém trhu

Společnost Greenlux s.r.o. přichází s počátkem roku 2015 s novým LED prachotěsným svítidlem. Toto svítidlo je výsledkem vlastního vývoje společnosti. Základní podmínky, které jsme si stanovili při zadání vývoje, byly následující: • Připravit svítidlo, které by splňovalo nejvyšší standardy a očekávání uživatelů. • Postavit konstrukci na LED čipech moderní konstrukce. • Nepředělávat současnou konstrukci prachotěsných svítidel a neopakovat nectnosti jejich konstrukce. • Zajistit maximální mechanickou odolnost, která bude mít zásadní vliv na životnost svítidla a stálost jak technických, tak i světelných parametrů.

Prachotěsná svítidla od společnosti Greenlux, s.r.o.

Konstrukce prachotěsného svítidla

Ve snaze splnit všechny zadávací podmínky jsme došli k současné konstrukci, kterou v širším měřítku od prosince 2014 prezentujeme veřejnosti. Prachotěsné svítidlo je navrženo v monolitickém polykarbonátovém plášti beze švů a štěrbin po celé délce svítidla. Promyšlená konstrukce minimalizovala nutnost těsnění pouze na čela svítidla, kde je přístup k přípojným svorkovnicím. Vzhledem k tomu, že díky životnosti LED čipů se nepočítá s jejich výměnou po celou dobu životnosti svítidla, není nutné jiné komplikované řešení. Navíc to umožnilo navýšit krytí svítidla z běžných IP65 na IP66. Kryty čel svítidla jsou upevněny šroubky, které jsou šroubovány do kovových závitových objímek. Toto řešení zabezpečuje přesnost montáže prachotěsného svítidla, těsnost po celou dobu životnosti svítidla a trvanlivost šroubovaného spoje. Zásadním konstrukčním prvkem svítidla, zajišťujícím maximální mechanickou tuhost, je hliníkový radiátor uvnitř svítidla. Základní podmínkou pro udržení světelných parametrů svítidla je kvalitní chlazení LED. To je druhá funkce radiátoru ve svítidle. Nosná deska čipů, která je také hliníková, je připevněna na radiátoru a dobrý přenos tepla zajišťuje tepelně vodivá pasta mezi radiátorem a nosnou deskou. V radiátoru je také vsunuta deska, která nese LED napaječ, kabeláž a svorkovnice. Tato deska je výsuvná a velmi usnadňuje připojení napájecích vodičů. Konektory jsou pružinové, samoupínací. Prachotěsné svítidlo je vybaveno kabeláží a svorkovnicemi, které umožňují vzájemné propojování svítidel. Další výhodou je, že jedna ze stran svítidla má svorkovnici vybavenou čtyřmi vývody - fázovým, neutrálním, ochranným a volným. Volná svorka umožňuje snadné přizpůsobení svítidla ke spolupráci s vnějšími čidly bez nutnosti provádění úprav a změn. Toto řešení navíc umožňuje prostřednictvím svítidla s čidlem jednoduché ovládání jiných svítidel.

Prachotěsné svítidlo v monolytickém polykarbonátovém plášti


Snadná montáž, kvalitní materiály - to je prachotěsné svítídlo DUST PROFI LED

Zdrojem světla jsou moderní LED SMD 2835 známého světového výrobce, firmy Epistar. Tyto diody jsou zvoleny proto, že se dlouhodobě osvědčily ve svítidlech i světelných zdrojích a dlouhodobě vykazují vynikající parametry. Tak jak jsme uvedli, jsou diody na hliníkovém nosiči, který je spojen s radiátorem. Takto vytvořená soustava zajišťuje velmi dobrý odvod tepla a tím jsou zabezpečeny dlouhodobě efektivní a stálé světelné parametry svítidla. Množství světla vyzařované ze svítidla je 100lm/W. Montáž svítidla je velmi snadná a rychlá s použitím nerezových spon, které jsou součástí dodávky. Spony umožňují montáž jak na pevný podklad nebo umožňují zavěšení svítidla na ocelových lankách. Nekompromisní konstrukce a použité materiály dělají prachotěsné svítidlo DUST PROFI LED mimořádně odolné a vyznačující se skvělými funkčními vlastnostmi. Životnost svítidla (podle směrnice ErP) je 50 000 hodin při redukované ztrátě světelného toku během celého života výrobku. Prachotěsné svítidlo dosahuje okamžitě plného výkonu bez blikání při zážehu, je mimořádně odolné vůči častým cyklům zapnutí a vypnutí (100tisíc cyklů). Může spolupracovat s čidly pohybu bez vlivu na životnost svítidla. Vnitřní napájecí zdroj LED CCD plně stabilizuje pracovní parametry LED modulu. Teplota chromatičnosti Tc/CCT používaných LED byla zvolena s ohledem na nejoblíbenější barvu velmi hojně využívanou v trubicových zářivkách 4200K. Vysoký index podání barev Ra/CRI – přes 80 umožňuje širokou škálu využití, také všude tam, kde je vyžadována vysoká ergonomie vidění. Očekávané použití svítidla je možné ve výrobních závodech, potravinářských a zpracovatelských podnicích, kancelářích a vzdělávacích místnostech, montážních dílnách, tělocvičnách, parkovištích, chodbách, garážích, ve skladovacích prostorách a jinde.

DUST PROFI LED - prachotěsné svítidlo


Prachotěsné svítidlo od společnosti Greenlux, s.r.o.

Společnost Greenlux s.r.o. dodává prachotěsné svítidlo ve výkonové řadě 30W/60cm, 55W/120cm, 70W/150cm. Podrobné technické údaje jsou dostupné na stránkách společnosti www.greenlux.cz případně v propagačních materiálech společnosti. Důvěra v nekompromisní konstrukci a kvalitu se odráží zejména v tom, že společnost Greenlux s.r.o. poskytuje na prachotěsné svítidlo pětiletou záruku. Svítidlo je chráněno průmyslovými vzory Společenství čísla zápisu 002535310-0001,0002,0003. Na počátku roku 2015 bude produktová řada doplněna o svítidla s integrovaným čidlem pohybu a havarijním modulem. GREENLUX s.r.o. Na Zbytkách 41 739 01 Staré Město Pošta Baška greenlux@greenlux.cz www.greenlux.cz

Greenlux - kvalitní prachotěsná svítidlaVíce informací naleznete na našich stránkách  http://www.greenlux.cz