Bez předvídání by moderní nákladní automobily nevznikly

Mají-li být nákladní vozidla supermoderní a mají-li splňovat požadavky dané doby, je třeba při vývoji myslet na víc, než jen na aktuální potřeby. Je třeba myslet dopředu. Bez předvídání by moderní nákladní vozidla nemohla vůbec vzniknout. Nová generace vozidel Volvo FH byla představena v roce 2012, práce však započaly již v roce 2006, tedy o 6 let dříve. Společnost Volvo Trucks je tak schopna předvídat vývoj a nabídnout takové technologie, které se stanou aktuálními za několik let.


Návrh, to je konstrukce a design s důrazem na individualitu

Jedním z hlavních kritérií pro novou řadu nákladních vozidel Volvo Trucks byl důraz na individualitu a osobitost. Návrháři se snažili zdůraznit účel jednotlivých modelů a podtrhnout jejich užitečnost a primární užití. Volvo FH se může pyšnit prvotřídním aerodynamickým tvarem a robustním provedením, které působí sebevědomě, ale přívětivě. Také detaily, jako štíhlá zrcátka či zaoblené tvary jen potvrzují skvěle odvedenou práci návrhářů, designérů i konstruktérů. 

Volvo FMX – robustní nákladní vozidlo pro nejtěžší práci

Také při vývoji dalšího modelu z nové řady - Volva FMX bylo žádoucí zdůraznit účel využití vozidla. Cílem bylo dokázat, že ačkoliv je Volvo FMX navrženo pro tu nejtvrdší práci, několik škrábanců mu na kráse neubere. Nový model je mohutnější, robustní a splňuje požadavky těch nejnáročnějších klientů. Opět tak díky předvídání vznikl nadčasový model, pyšnící se jak svou funkčností, tak moderním a přesvědčivým vzhledem.

Společné znaky nových modelů dělají z vozidel Volvo rodinu

Když designéři navrhovali vzhled nových modelů nákladních vozidel Volvo, zformovali společné znaky, které nová vozidla sjednocují. Jsou tak společným znakem jak pro Volvo FH, Volvo FMX a i pro další modely. Kromě ocelového loga, umístěného pod čelním oknem a světlomety, připomínající svým tvarem písmeno V, zvolili také nový typ mřížky chladiče.

Rozměrná mřížka chladiče není jen pro parádu

Svým vzorováním připomíná včelí plástev a je větší, než jste mohli být doposud zvyklí. Ovšem fakt, že je mřížka chladiče rozměrnější, má své opodstatnění. Aby byly splněny podmínky emisní normy Euro 6, bylo třeba umožnit přístup většího množství vzduchu do motoru, o což se stará právě mřížka chladiče větších rozměrů. To je jen důkazem toho, že vše má svůj důvod a forma vždy souvisí s praktickou stránkou věci.

 

Co dalšího mají vozidla Volvo z nejnovější řady společného? Na co dalšího museli návrháři, designéři i konstruktéři myslet a co by bez předvídání nešlo? Detailní informace o všech vozidlech, designu a technologiích naleznete na www.volvotrucks.cz.

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.volvotrucks.cz

Vydáno 19.01.2015
106 Zhlédnutí
Topováno 15.02.2017
FIREMNÍ ČLÁNKY

Nová verze systému I-See od Volvo Trucks ušetří ještě více paliva!

Nová verze systému I-See od Volvo Trucks ušetří ještě více paliva!
Víte o tom, že je možné s jedním pomocníkem nainstalovaným ve vašem nákladním vozidle ušetřit až 5% paliva? A že je také možné vůz „naučit přečíst terén“, aniž by v něm někdy jel a bez použití mapy? Zdá se vám to jako sci-fi? Tak to asi ještě nic nevíte o systému I-See od společnosti Volvo Trucks.

Truck Centra poskytují komplexní péči v oblasti nákladní přepravy

Truck Centra poskytují komplexní péči v oblasti nákladní přepravy
Skupina Volvo Group Trucks zahájila provoz prvních Truck Center, která spojují značky Renault Trucks a Volvo Trucks. Společná síť servisů nabízejících komplexní služby je dalším krokem k posílení pozice světoznámé značky Volvo Trucks na českém trhu.

Jean - Claude Van Damme a jeho impozantní roznožka ukazují preciznost řízení Volvo Trucks

Jean - Claude Van Damme a jeho impozantní roznožka ukazují preciznost řízení Volvo Trucks
Málokterý z uživatelů internetu, a zejména pak sociálních sítí, toto video od Volvo Trucks neviděl. V nejnovějším propagačním videu nazvaném „Impozantní roznožka“ (The Epic Split) předvádí Jean – Claude Van Damme svou proslulou roznožku přímo mezi dvěma couvajícími nákladními auty Volvo FM. ...

Volvo Trucks: kompletní řešení nákladních vozidel

Volvo Trucks: kompletní řešení nákladních vozidel
Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní řešení v oblasti nákladních vozidel pro přepravní firmy a náročné zákazníky. K službám světoznámého podniku patří nejen prodej nových i použitých nákladních vozidel, ale i servis nákladních vozidel a návěsové techniky, originální náhradní díly, školení ...

Systém Volvo Dynamic Steering ulehčí řidičům každodenní námahu

Systém Volvo Dynamic Steering ulehčí řidičům každodenní námahu
Řidiči nákladních vozidel patří mezi nejrizikovější skupiny, co se týká pracovních úrazů, bolestí zad, krku, ramen a paží. Systém Volvo Dynamic Steering jim však dává naději na kvalitní a pohodlné pracovní podmínky, neboť mnohonásobně usnadňuje námahu při řízení a postará se o bezpečnost řízení.

I-Shift DC – jedinečná převodovka pro těžká nákladní vozidla

I-Shift DC – jedinečná převodovka pro těžká nákladní vozidla
Společnost Volvo Trucks rozšiřuje svou nabídku o dvouspojkovou převodovku I-Shift DC – první převodovku s dvojitou spojkou pro těžká nákladní vozidla na trhu. Díky možnosti řazení pod zatížením nedochází k přerušení přenosu točivého momentu na kola, a vozidlo tak při přeřazování neztratí ...

Osm měsíců stačilo pro inovaci celé řady modelů nákladních vozidel Volvo

Osm měsíců stačilo pro inovaci celé řady modelů nákladních vozidel Volvo
Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní řešení pro přepravní firmy a řidiče, kteří uvítají nadstandardní komfort za cenu obyčejného nákladního vozidla. Tento světový výrobce zažívá, i podle prezidenta společnosti Claese Nilssona, jedno z nejplodnějších a nejzajímavějších období v celé své ...

Volvo Trucks se připravuje na další ročník soutěže The Drivers´Fuel Challenge 2016.

Volvo Trucks se připravuje na další ročník soutěže The Drivers´Fuel Challenge 2016.
Společnost Volvo Trucks se připravuje na další ročník tradiční a oblíbené soutěže The Drivers´Fuel Challenge 2016. Letošním rokem startujeme již 5. ročník této soutěže, jejímž cílem je dokázat, že ekonomický a správný způsob řízení může přinést významné úspory v oblasti dopravy i životního ...

Víte, jak vzniká ultramoderní nákladní vozidlo?

Víte, jak vzniká ultramoderní nákladní vozidlo?
Seznamte se s celým průběhem výroby nákladního vozidla Volvo FH od prvotní myšlenky po hotový produkt, který usnadňuje každodenní práci řidičům a přepravním společnostem po celém světě.
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA VOLVO Group Czech Republic, s.r.o. Volvo Group Truck Center Čestlice
WEBOVÁ STRÁNKA
VOLVO Group Czech Republic, s.r.o.
www.volvotrucks.cz
Adresa

Adresa

Obchodní 109
Čestlice 251 01

info.cz@volvo.com
+420 271 021 111


Najdete nás také zde:

FacebookLinkedInTwitterARES
captcha