Zdravý nos je důležitý pro naše zdraví

Nos většinou vnímáme hlavně jako sídlo čichu, ale má i spoustu dalších důležitých funkcí – je vstupní branou do dýchacích cest. Vzduch, který vdechujeme, bývá znečištěný různými pevnými částicemi, může být buď příliš horký, nebo naopak ledový. A od toho je tu právě nos - dalo by se o něm mluvit jako o klimatizační, čisticí a kontrolní jednotce. Co dělat, když se naše „klimatizace“ porouchá?


Je to „jenom“ rýma?

Rýma je v každém případě obtěžující už jenom tím, že je.  Nejčastější typy rýmy jsou rýma infekční nebo alergická. Infekční rýmu způsobují viry, bakterie a plísně. Virové onemocnění většinou odezní poměrně rychle. Nosní sliznice ale bývá po virové infekci oslabená a může tak návazně dojít k bakteriální infekci. Neléčená rýma může přerůst ve větší komplikace, pokud např. zasáhne sousední orgány. Zvláště u dětí může zánět dutin nebo nosohltanu mít velmi závažný průběh. Je proto na místě věnovat nosní hygieně dostatečnou péči.

Jak pomoci správné funkci nosu?

Základem je zajistit dostatečnou vlhkost, aby nedocházelo k vysychání nosní sliznice. Pokud dojde k nadměrnému vysušení sliznice (např. ve vytápěné či klimatizované místnosti nebo autě), zahustí se hlen na jejím povrchu a je zhoršeno zachytávání a transport bakterií, virů a nečistot pryč z nosu. Pomoci můžeme zvlhčením vzduchu a správnou péčí o nosní sliznici – zvlhčováním a šetrným oplachováním. Velmi vhodné jsou izotonické roztoky mořské vody ve spreji.

Izotonický roztok mořské vody

Mořská voda je všeobecně známá pro své blahodárné účinky na horní cesty dýchací, neboť obsahuje celou řadu minerálů a stopových prvků. Jelikož ale ne každý má tu možnost několikrát za rok vycestovat za upevněním svého zdraví na několik dní k moři, můžeme využít roztoky mořské vody.

Izotonické roztoky mořské vody mají stejnou koncentraci iontů jako tělní tekutiny, jsou tedy dobře tolerovány a nezpůsobují ucpávání nosu nebo vysušování sliznice. Péčí o nosní sliznici tak můžeme snížit riziko třeba i infekce horních cest dýchacích. Jsou k dostání ve formě nosního spreje, jejich aplikace je tedy velmi jednoduchá i pro děti. Sprej se aplikuje několikrát denně dle potřeby jedním stisknutím aplikátoru do obou dírek.

Izotonický roztok se doporučuje při:

  • nachlazení
  • rýmě alergického původu
  • dýchání suchého vzduchu (v případě klimatizace či vytápění)
  • prevenci infekce horních cest dýchacích

Vyzkoušejte nosní sprej Delmar obsahující izotonický roztok mořské vody pro lepší dýchání a prevenci infekce.

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.medopharm.cz

Vydáno 27.11.2013
520 Zhlédnutí
FIREMNÍ ČLÁNKY

Farmaceutická fakulta Hradec Králové získala podporu od Medochemie

Farmaceutická fakulta Hradec Králové získala podporu od Medochemie
Říká se, že studenti jsou budoucností každého národa. Právě oni jsou plní ideálů, nápadů a touhy dozvědět se něco nového. Stejné hodnoty vyznává i farmaceutická firma Medochemie, která se proto rozhodla studenty na jejich studijní cestě podporovat.
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA MEDOCHEMIE Ltd. zastoupení pro ČR: Medopharm s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
MEDOCHEMIE Ltd.
www.medochemie.cz
Adresa

Adresa

Lehárova 1808/11
Praha 4 143 00

czech@medochemie.com
+420 241 029 000


Najdete nás také zde:

ARES
captcha