Jíme zdravě: Ingredience na sushi a další korejské potraviny

Mořské řasy se pyšní velkým množstvím pozitivních vlastností. Dodávají tělu všechny potřebné minerály a látky, které pro správné fungování organismu potřebujeme. Dokonce jsou na tom o deset až dvacet procent lépe s obsahem minerálních látek, než rostliny suchozemské. Tyto informace nejsou v našich končinách ještě tak známé, ale plně jsou s nimi obeznámeni například v Japonsku, kde tyto mořské řasy pravidelně konzumují. Pokud si říkáte, že tuto exotickou rostlinu u nás jen těžko seženete, pletete se.


Mořské řasy mají v nabídce například v maloobchodě a velkoobchodě FEME, který provozuje i e-shop. Najdete zde i další ingredience na sushi a jiné zajímavé korejské potraviny.

Korejské potraviny jsou dnes dostupné pro všechny

Ženšen, ingredience na sushi nebo již zmiňované mořské řasy jsou jedny ze surovin, které v e-shopu FEME můžete zakoupit. Firma funguje už od roku 1991, ovšem pod současným názvem začala dovážet výrobky zdravé výživy z Koreje až v roce 2008. Korejské potraviny jsou právě hlavním dováženým artiklem. Není proto náhodou, že mezi lety 2004 až 2013 byla společnost FEME hlavním dodavatelem korejských potravin třeba pro obchodní řetězec Tesco. V současné době se specializujeme na dodávání surovin do více než sto obchodů se zdravou výživou v České republice.

Ženšen jako jeden z nejsilnější adaptogenů

V nabídce obchodu naleznete také korejský ženšen, který je synonymem pro ženšen nejvyšší kvality na světě vůbec. V dávných dobách se v lékařství využíval právě ženšen z Koreje, zatímco ostatní druhy, rostoucí v Severní Americe, Japonsku, Číně nebo Rusku, se za tímto účelem začaly využívat teprve nedávno. Jako rostlina, řadící se mezi adaptogeny, má spoustu léčivých účinků. Ženšen je schopný dlouhodobě udržovat fyzickou vitalitu a zvyšuje také odolnost organismu proti stresovým situacím. Dobrou zprávou je, že FEME dodává ženšen jak ve formě extraktu, tak jako instantní nápoj.

Sehnat ingredience na sushi není složité

Nabídka sushi v restauracích v posledních letech stoupá, není však pouze záležitostí drahých podniků, setkáme se s ním už i ve formě rychlého občerstvení. K výrobě se však odhodlávají i jednotlivci ve vlastních kuchyních, jelikož obstarat vhodné (nejen) korejské potraviny a suroviny již dnes není problém. Ingredience na sushi, stejně jako další korejské potraviny, si můžete koupit i v e-shopu společnosti FEME. Seženete zde vše od speciální sushi rýže, přes podložku na výrobu sushi, ocet, wasabi až po samotné hůlky. Můžete se tak naučit sami vyrábět tento pokrm, jehož složkou jsou i mořské řasy, plné vitamínů. Obsahují A, B, C, D3, E, K a také malé množství vitamínu B12, které se v potravinách rostlinného původu nachází jen zřídka.

Ptáte se, co se vlastně skrývá pod zkratkou specialisty na korejské potraviny FEME?  Název se dá vykládat dvěma způsoby - buď jako Far East Middle Europe nebo Fair Economy Moral Education. Chcete-li se o filozofii a také kompletním portfoliu korejských potravin FEME dozvědět více, doporučujeme navštívit přímo webové stránky www.feme.cz.

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.feme.cz

Vydáno 24.01.2015
205 Zhlédnutí
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA FEME, s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
FEME, s.r.o.
www.feme.cz
Adresa

Adresa

Olšanská 3
Praha 3 130 00

obchod@feme.cz
+420 776 702 703


Najdete nás také zde:

ARES
captcha