Vína z Pálavy z módy nikdy nevyjdou

Jižní Morava je pojem a místní víno stejně tak. Zvolit ale toho správného dodavatele vína tak, aby produkt, který si odnášíme domů, byl skutečně moravským vínem, není v dnešní době ještě stále tak jednoduché. Dovolte nám tedy představit jakostní vína s přívlastkem i archivní vína z produkce PPS AGRO Strachotín, tedy z vinařství v obci pod Pouzdřanskou stepí a co by kamenem dohodil na Pálavu. V nabídce najdete také například nepříliš známou odrůdu Neronet.

Archivní vína, jakostní vína s přívlastem, vína z Pálavy

Vína s přívlastkem i archivní vína z oceňovaných viničních tratí

Vína vyráběná pod značkou PPS AGRO můžeme zařadit do Mikulovské vinařské podoblasti. Vinohrady, z nichž nejen jakostní vína s přívlastkem, ale i další vína pocházejí, se totiž nachází na území vinařských obcí Pouzdřany, Popice a Strachotín. Tyto známé vinařské obce najdeme na úpatí Pálavských vrchů a Pouzdřanské stepi, v bezprostřední blízkosti vodní nádrže Nové mlýny. Pěstování vína v této oblasti pod Pálavou má nejen dlouhou tradici, ale díky zdejšímu klimatu a půdním podmínkám přináší také jedinečný charakter zdejších vín.

Pálava i Ryzlink vlašský – to jsou oblíbené odrůdy našich vín s přívlastkem

V současnosti se společnost PPS AGRO Strachotín stará o cca 61 hektarů vinic na těchto viničních tratích:U hřiště, Nad sklepy, Unedy, Šusfeld a Sonberk  přičemž se celková produkce pohybuje okolo 200 000 litrů ročně. Pochopitelně v závislosti na charakteru daného ročníku a přírodních podmínkách. Klademe důraz na integrovanou produkci především těchto odrůd révy vinné:

·         Tramín červený

·         Rulandslé šedé

·         Sauvignon

·         Neuburské

·         Veltlínské zelené

·         Pálava

·         Irsai oliver

·         Ryzlink vlašský

·         Pro zdejší oblast tolik typická Pálava

·         Pro milovníky sladkých vín bílé cuveé Ledová královna

Neronet jako modrá odrůda vína

Z modrých odrůd se pak velké oblibě zákazníků těší taková vína z Pálavy, jako je Svatovavřinecké, Rulandské modré, Frankovka Modrý Portugal nebo v Česku ne tak úplně známý Neronet. Pokud si i vy své znalosti o víně teprve rozšiřujete a tento výraz jste ještě nikdy neslyšeli, vězte, že jde o modrou odrůdu révy vinné vyšlechtěnou právě na našem území, a to před takřka padesáti lety. V roce 1965 totiž Neronet vyšlechtila známá vinařská kapacita – profesor Vilém Kraus. Neronet tak vznikl zkřížením odrůd Alibernet, Svatovavřinecké a Modrý Portugal a dá se říci, že jde na území České republiky skutečně o okrajovou odrůdu. V současnosti totiž vinohrady s odrůdou Neronet zaujímají asi jen něco málo okolo 0,2% celkové plochy vinic. I proto jsme rádi, že zrovna PPS AGRO Strachotín disponuje viničními tratěmi s touto odrůdou vína.

Unikátní archivní vína pro zvláštní příležitost

Speciální kategorií vín, která kromě jakostních vín s přívlastkem nabízíme, jsou bezesporu archivní vína. Ne každá vyrobená lahev je ale vhodná k archivaci a ke schopnostem zkušeného vinaře pak patří potenciál vína vhodného k archivaci rozeznat a následně jej rozvíjet. I PPS AGRO Strachotín se díky dlouholeté práci Ing. Vladislava Průdka může pochlubit velmi zajímavým archivem vín, který vznikal postupně po několik desetiletí. Najdeme v něm například i taková archivní vína, jako je Ruladské bílé z roku 1969. Nejen toto archivní víno, ale také mnoho dalších vín bylo vybráno a do archivu zařazeno předními vinařskými odborníky, včetně již jmenovaného profesora Viléma Krause.

V PPS AGRO Strachotín vám rádi nabídneme také nejrůznější dárková balení vín a také vína stáčená do Bag-in-boxu.. Potěšte i vy své blízké a darujte lahev vína z Pálavy – rozhodně nemůžete šlápnout vedle.

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.ppsagro.cz

Vydáno 21.02.2015
504 Zhlédnutí
Topováno 15.06.2022
PODSTRÁNKY

Prodej vína v e-shopu

Prodej vína v e-shopu
Přívlastková a jakostní vína z internetové vinotéky PPS Vinařství Strachotín

Řízené degustace lahodných vín

Řízené degustace lahodných vín
Řízené degustace kvalitních vín PPS Vinařství na jižní Moravě

Ubytování v penzionu

Ubytování v penzionu
Komfortní ubytování ve vinařském penzionu ve Strachotíně na jižní Moravě
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA PPS Vinařství Strachotín PPS AGRO a.s.
WEBOVÁ STRÁNKA
PPS Vinařství Strachotín
ppsvinarstvi.cz
Adresa

Adresa

Nová 161
Strachotín 693 01

vino@ppsagro.cz
+420 602 703 770


Najdete nás také zde:

ARES
captcha