M-MOOS spol. s r.o.Sázíme na obráběcí stroje z Taiwanu

Od roku 2007 Taiwan pravidelně končí 4. místě v počtu exportovaných obráběcích strojů, s objemem 3.586 milionů USD (jen pro srovnání, ČR vykazuje 379,9 milionů) se pak řadí na 3 místo hned za velmoci jako Japonsko a Německo. Asociace výrobců obráběcích strojů sdružuje několik set členů, převážná většina je koncentrována v Taichungu, kde najdete okolo 500. Pochopitelně všichni nejsou schopni zvládat vysoké nároky japonského nebo evropského trhu a konkurovat tradičním značkám. Většina z nich se však už dávno pevně usadila mezi top výrobce moderních obráběcích strojů.

JAINNHER – Bruska na otvory - vnitřní broušení - NC a CNC provedení, CZ MOOS TRADING, Lipník nad Bečvou s.r.o.

Firma CZ MOOS TRADING s.r.o. je dnes zavedeným dodavatelem obráběcích strojů. Je úzce spjata s “mateřskou společností M-MOOS s.r.o., která navazuje na dlouholetou tradicí tradici výrobu obráběcích strojů a jejich oprav v Lipníku nad Bečvou. S téměř 75 zaměstnanci firma disponuje jedinečným technickým zázemím. Páteří prodejního sortimentu jsou právě stroje z Taiwanu.

Tongtai Machine Tool Co. Ltd - stroje s japonským původem

Je naprostou taiwanskou jedničkou v produkci Hi-Tech CNC strojů s historií více 45 let. Disponuje servisním střediskem a skladem náhradních dílů v Nizozemí s dostupností do 24 hodin. Je původně japonská firma a veškeré základy řízení a konstrukce strojů byly zachovány dodnes. Firma disponuje širokým výrobním sortimentem pro soustružnické a frézovací operace. Druhým nosným programem jsou jednoúčelové stroje zejména pro automobilový průmysl. Poslední aktivitou je výroba automatických multi- vřetenových vrtaček pro elektronické komponenty.

JAINNHER – moderní centerlessy, brusky na vnitřní a vnější broušení

Jainnher je jeden z nejstarších výrobců bezhrotých brusek na Taiwanu, s ohledem na potřeby trhu svoje aktivity postupně rozšiřoval až k dnešní podobě 4 produktových řad:

  • centerlessů,
  • hrotových brusek,
  • brusek na vnitřní broušení,
  • dvou-vřetenových brusek pro vnitřní a vnější broušení vhodné zejména pro výrobce ložisek.

Precizní brusky PROTH – síla jednoduchosti a neustálého vývoje

Vlajkovou lodí tohoto taiwanského výrobce, jsou brusky na plocho s rozměry stolu od 150x350 mm do 750 x 3000 mm. Roční produkce těchto 3 výrobních řad se pohybuje okolo 750 strojů. Tuto skupinu pak doplňují dvou-stojanové brusky se stoly od 1000x1500 mm do 1500x6000 mm. Samostatnou kapitolou jsou pak High-Endové brousící stroje: Vertikální bruska V30 pro broušení vnitřních a vnějších povrchů, rovinné brusky s rotačním stolem PSRC a nová automatická rovinná bruska na plocho PSGS 3060 NEW umožňující efektivní broušení drážek a rovinných ploch. Brusky PROTH nejsou v ČR ničím novým, jedna z nejstarších zde běží už přes 15 let a uživateli jsou i takové firmy jako gigant v oboru nástrojové oceli Bohler -Udenholm nebo automobilka Wolksvagen.

Soustružnické technologie TOP - TURN, jedinečnost v průchodnosti vřetena

TOP TURN - Jashico CO ltd. patří mezi přední světové výrobce soustruhů a soustružnických center s velkým průchodem vřetene. Produktová řada začíná menšími soustruhy s oběžným průměrem nad ložem 400 - 780 mm. Na tu navazují 4 modelové řady těžkých CNC soustruhů s oběžným průměr do 1275 mm. Produktová řada pak pokračuje modely XCF nabízející průměr vrtání až 535 mm, oběžný průměr do 1400 mm. Sérii extra těžkých soustruhů uzavírají modelové řady, které do puntíku naplňují očekávání o " extra těžkých soustruzích". Standardní série 4-dráhových soustruhů S60-100 s oběžným průměr 1050-1920 mm nebo HD sérii, která je vyráběna dle potřeb zákazníka, je dostupná s oběžnými průměry 5000-8000 mm nad ložem a délkou obrábění do 40 metrů. Zmiňované soustruhy jsou navíc i v těchto velikostech dostupné s C a Y osou.

Vision Wide - 7 řad portálových center

Vision Wide se úzce zaměřuje na nové technologie v obrábění a naslouchá potřebám zákazníků. Podle výsledků provedených průzkumů firmy Vision Wide se požadavky zákazníků stále více zaměřují na přesnost obrobení dílce složitého tvaru na jedno upnutí při dodržení vysoké jakosti povrchu . Těmto trendům je uzpůsobena celá výrobní koncepce Vision Wide. Výsledkem je tak široká modelová řada obráběcích center s vysokou statickou i dynamickou stabilitou a variantním provedením..


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.moostrading.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Obráběcí stroje Tongtai vychází z tradičního japonského přístupu

Obráběcí stroje Tongtai vychází z tradičního japonského přístupu

Hledáte CNC stroje, které budou v mnoha ohledech vynikající a předčí běžný standard? Pak se poohlédněte po obráběcích strojích tchajwanské značky Tongtai Machine Tool Co. Ltd. Tato firma patří v oboru mezi skutečné profesionály, na trhu působí již přes 45 let a pyšní se vývojem a výrobou obráběcích CNC strojů nejvyšší kvality. Současně se společnost Tongtai řadí mezi největší firmy v zemi. Vzhledem k tomu, že jde o společnost původně japonskou, vychází přístup i výsledný produkt z japonské filozofie a kultury, která prostupuje napříč celou firmou. Díky tomu se také řadí k nejrespektovanějším a nejuznávanějším vůbec.

Vydáno 13.08.2015Vydáno 08.03.2015
174 Zhlédnutí
Topováno 05.01.2017