Co je fototerapie a jak léčí polarizované světlo?

Terapeutický laser nebo polarizované světlo jsou metody fototerapie, jejichž výsledky jsou všeobecně uznávané a hojně se o nich hovoří jak na mezinárodních konferencích, tak v odborném tisku. Tyto metody fototerapie jsou výjimečné a výhodné v tom, že při aplikaci na postižené místo dokáží navodit celou řadu běžných metabolických procesů. Jednoduše řečeno tak fototerapie může pomoci mírnit bolest, stimulovat hojení poškozené tkáně nebo dokonce odstraňovat jizvy nebo léčit záněty šlach a svalů.

Fototerapie, polarizované světlo, rehabilitace

Bezbolestný pohyb díky fototerapii laserem

Klinika THERAP-TILIA má s léčebnými metodami fototerapie letité zkušenosti a její pracovníci se řadí dokonce mezi průkopníky léčby fototerapií i v mezinárodním měřítku. Velmi často tak u nás bývají využívány účinky fototerapie příznivě ovlivňující například hojení takzvaných sterilních zánětů jako jsou nepříjemné krevní výrony, ale také celá řada dalších.

Fototerapie pomáhá odstranit jizvy a strie

Vedle problémů v oblasti pohybového aparátu se fototerapie hojně využívá také v oblasti spíše kosmetického rázu – při boji proti jizvám nebo striím. Blíže se nejčastěji jedná o podporu hojení postoperačních jizev nebo prevenci vzniku strií v období těhotenství. Fototerapie však může také pomoci po porodu s léčbou již vzniklých strií. V kosmetice je pak velmi oblíbený kosmetický biostimulační panoramatický laser LASOCARE. Zajímavé je použití fototerapie při odstraňování chronických zánětů čelistních dutin.

Vysokovýkonný laser – nejmodernější forma fototerapie

Léčba vysokovýkonným laserem se řadí mezi naprostou špičku v oboru fototerapie. Její aplikace však vyžaduje také vysoce kvalifikované znalosti a zkušenosti, a proto tento typ fototerapie může v rámci tuzemska využívat pouze několik málo pracovišť. Jedním z nich je právě klinika THERAP-TILIA, která služby z oblasti fototerapie provádí dokonce hned na třech pobočkách v Praze (Praha 4, 5 a 10), přičemž vlastní také dva vysokovýkonné lasery. Fototerapie je běžně prováděna takzvanými nízkovýkonnými lasery. S nimi spojená léčba oproti laseru vysokovýkonnému není kvalitativně „horší“, ale trvá o něco delší dobu, což bývá v některých případech důležité měřítko.

Polarizované světlo jako metoda fototerapie

Ve fototerapii se pak kromě těchto dvou typů laserů využívá třetí metoda – polarizované světlo. Jde o druh léčby, který se často využívá pro fototerapii v domácích podmínkách. To však neznamená, že by aplikace polarizovaného světla neměla být vždy konzultována s lékařem. Pouze ten by měl posoudit vhodnost a přesnou podobu léčebného režimu fototerapie polarizovaným světlem.

THERAP – TILIA Praha: Kromě fototerapie také lymfodrenáž nebo vodoléčba

Mezi další léčebné metody, kterými THERAP-TILIA svým pacientům nejčastěji kromě fototerapie pomáhá, pak můžeme zařadit také známé cvičení podle Mojžíšové, u dětí rovněž velmi využívanou Vojtovu metodu, vodoléčbu, rašelinové zábaly nebo třeba lymfodrenáž. Rovněž provádíme léčebné masáže, mobilizační techniky, elektroléčbu nebo terapeutický ultrazvuk.

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.rehabilitace-praha.eu

Vydáno 29.03.2015
980 Zhlédnutí
Topováno 15.02.2016
PODSTRÁNKY

Laser, fototerapie

Laser, fototerapie
Laseroterapie, fototerapie - hojení poškozených tkání, léčba pohybového aparátu

Lymfodrenáže

Lymfodrenáže
Lymfodrenáže na pracovištích rehabilitační a fyzioterapeutické kliniky

Elektroléčba

Elektroléčba
Elektroléčba - magnetoterapie, interferenční proudy, diadynamik
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA THERAP-TILIA   spol. s r.o. poliklinika Lípa Rehabilitační klinika Praha
WEBOVÁ STRÁNKA
THERAP-TILIA spol. s r.o. poliklinika Lípa
www.rehabilitace-praha.eu
Adresa

Adresa

Seydlerova 2451/8
Praha 5 - Nové Butovice 158 00

lipa@therap-tilia.cz
+420 736 623 670


Najdete nás také zde:

ARES
captcha