Zdravá výživa Celidia – e-shop, ve kterém jsou bezlepkové potraviny doma

Nesnášenlivost lepku neboli celiakie s sebou nese také potřebu dodržování bezlepkové diety. Dříve byly bezlepkové potraviny v českých luzích a hájích takřka nedostatkovým zbožím, dnes už ale naštěstí máme k dispozici prodejny a e-shopy se zdravou výživou, které se na bezlepkové potraviny, dia potraviny a další specifické produkty specializují. Přes internet tak pohodlně můžeme nakoupit třeba bezlepkové kaše a těstoviny, bezlepkovou mouku nebo dia sušenky, marmelády i dia čokoládu.

Zdravá výživa Biogen Celidia – e-shop, ve kterém jsou bezlepkové potraviny doma

Bezlepkové potraviny pro celiaky i vyznavače zdravého životního stylu

Bezlepkové potraviny jsou velmi důležité při bezlepkové dietě, kdy není dovolena konzumace klasické pšeničné, žitné ani ječné mouky. Velmi často však bezlepkové potraviny využívají také lidé vyznávající zdravý životní styl „jen tak“. Lepek je v poslední době zkrátka velmi diskutované téma, řada z nás si jeho nadbytečnou konzumaci uvědomuje a snaží se s ní bojovat třeba právě také bezlepkovými potravinami.

Bezlepkové potraviny od těstovin po sladkosti

Bezlepkové potraviny můžeme rozdělit na dvě kategorie. Na jedné straně stojí takové bezlepkové potraviny, které fungují jako takzvané základní suroviny - tedy například bezlepková kukuřičná mouka nebo mouka pohanková. Ty jsou určeny k dalšímu zpracování, úpravě bezlepkových pokrmů a podobně. Druhou skupinou bezlepkových potravin jsou pak již „hotové“ výrobky, tedy například bezlepkové tyčinky, sladkosti, křupky pro děti, bezlepkové cereální nápoje a podobně, které je již možné konzumovat bez další přípravy.

V e-shopu Celidia najdete celou řadu bezlepkových potravin z každé skupiny. Vybírat tak můžete například z těchto typů potravin bez lepku:

·         bezlepkové kaše a bezlepkové vločky

·         křehké chleby a bezlepkové křupky (nejen) pro děti

·         bezlepkové mouky, strouhanky i krupice

·         bezlepkové cereální a obilné nápoje

·         bezlepkové obilniny, klíčky i semena

·         bezlepkové těstoviny a nejrůznější směsi (například na obalování)

·         bezlepkové sladkosti a tyčinky

Celiakie vás omezovat nemusí, bezlepkových potravin je čím díl více

Po tomto výčtu je snad zřejmé, že jídelníček současného celiaka díky rozmanité nabídce bezlepkových potravin skutečně nudný být nemusí. Například k snídaním se výborně hodí nejrůznější bezlepkové kaše a také vločky bez lepku. Pokud zrovna nefandíte třeba pohankové kaši, jistě vám bude vyhovovat kaše jáhlová nebo rovněž bezlepková rýžová.

Dia potraviny – stévie i čokoláda bez cukru

Výrobky a potraviny pro diabetiky za poslední roky rovněž, stejně jako bezlepkové potraviny, prošly značným vývojem. A to v tom smyslu, že v nabídce dia potravin dnes nenajdeme pouze obligátní a nijak zvlášť chutné dia oplatky, které si kupovala naše babička, ale doslova širokou škálu dia produktů, které záměrně vyhledávají i nediabetici. Třeba taková stévie, ovocná fruktóza nebo nedoslazované džemy jsou stále populárnější dia potraviny, a to nejen pro ty, kteří trpí diabetem nebo se snaží o redukci tělesné hmotnosti.

Nakupovat dia a bezlepkové potraviny online se vyplatí

A proč bezlepkové potraviny a dia produkty nakupovat právě přes internet? Výhodou specializovaného e-shopu se zdravou výživou Celidia je fakt, že se zde rozhodně nemusíte bát složení výrobků a zároveň zde můžete nakoupit za skutečně příjemné ceny. Místo luštění etiket v obchodě tak jednoduše můžete vybírat z kategorie „bezlepkové potraviny“ nebo „dia potraviny“ a rozhodně nesáhnete vedle. Proč se tedy trmácet zbytečně do obchodu, abyste tam stejně nenašli to, co hledáte, když si můžete své bezlepkové potraviny nebo jiné dobroty zdravé výživy nakoupit během několika kliknutí přímo z domu nebo kanceláře?

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.celidia.cz

Vydáno 17.04.2015
480 Zhlédnutí
FIREMNÍ ČLÁNKY

Luštěniny prospívají zdraví. Je ale důležité vědět, jak na ně

Luštěniny prospívají zdraví. Je ale důležité vědět, jak na ně
Potravina, která je nutričně velmi důležitá, obsahuje esenciální aminokyseliny nutné pro správnou výživu, a dokonce i skvěle chutná? Že taková neexistuje? Omyl. Přesně tahle kritéria splňují právě u Čechů málo oblíbené luštěniny, které by neměly chybět v žádném jídelníčku.

Chia semínka pomáhají nejen při hubnutí

Chia semínka pomáhají nejen při hubnutí
Novinka ve vašem zdravém životním stylu má název chia semínka. Možná jste o nich nikdy neslyšeli a možná jste je ochutnali, aniž byste o tom věděli. V menším množství je totiž obsahuje i pečivo, které je k dostání v pekárnách, obchodech, atd. Semínka chia jsou tak zdravá a tělu prospěšná, že by je ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA GenSeq s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
GenSeq s.r.o.
www.edb.cz
Adresa

Adresa

Wolkerova 1382
Benešov u Prahy 256 01

genseq@genseq.cz
+420 605 105 008


Najdete nás také zde:

ARES
captcha