Jean - Claude Van Damme a jeho impozantní roznožka ukazují preciznost řízení Volvo Trucks

Málokterý z uživatelů internetu, a zejména pak sociálních sítí, toto video od Volvo Trucks neviděl. V nejnovějším propagačním videu nazvaném „Impozantní roznožka“ (The Epic Split) předvádí Jean – Claude Van Damme svou proslulou roznožku přímo mezi dvěma couvajícími nákladními auty Volvo FM. Naprosto neuvěřitelný kaskadérský kousek přitom mohl vzniknout jenom díky tomu, že jsou vozy Volvo FM vybaveny inovativním systémem dynamického řízení. Bez něj by Van Damme těžko vyvázl bez ztráty kytičky.


Inovativní dynamické řízení Volvo pracuje v každém okamžiku

Inovativní systém dynamického řízení vyvinutý společností Volvo Trucks, zajišťující kompletní přepravní řešení pro profesionály a náročné zákazníky, přináší abnormálně vysokou přesnost a stabilitu ve všech situacích. Pracuje pomocí elektronicky řízeného motoru, který je regulován 2000krát během jediné vteřiny. V každém okamžiku tak napomáhá naprosto přesnému řízení vozu Volvo.

Regulace řízení: S nerovností terénu i bočním větrem si dynamické řízení poradí

Při couvání tak ovládání vozu díky dynamickému řízení není třeba vyvíjet prakticky žádné úsilí. Vedle toho také elektrický motor zcela automaticky řízení reguluje a nepravidelnosti, které by se mohly přenášet do volantu, jako například vliv bočního větru nebo hrboly na silnici, kompenzuje. Při řízení vozu Volvo tak není třeba stále upravovat směr jízdy. Dynamické řízení Volvo rovněž po uvolnění umí volant vrátit zpátky do výchozí pozice a ještě více tak snížit nápor na řidiče.

Další ukázky systému dynamického řízení Volvo: křeček řidič i prchání před býky

Pro tento test v živém prostředí se světoznámým hercem se společnost Volvo Trucks rozhodla po natočení předchozích virálních videí, ve kterých například vystupuje jako řidič křeček Charlie nebo na střeše jedoucího náklaďáku za jízdy stojí sám prezident společnosti Volvo Trucks Claes Nilsson. V dalším videu pak vůz ujíždí třeba před stádem býků.

Vozy Volvo koupíte už ve více než 140 zemích světa

Společnost Volvo Trucks svým zákazníkům nabízí ucelenou řadu středních i těžkých nákladních vozů, jejichž distribuci zajišťuje prostřednictvím globální sítě dealerů a dílen ve více než 140 zemích celého světa. Není žádným tajemstvím, že je značka Volvo založena na několika základních hodnotách – kvalita, bezpečnost a také péče o životní prostředí.

Všechna zmiňovaná videa včetně toho, ve kterém se svou roznožkou vystupuje Jean – Claude Van Damme, jsou volně k vidění například na Youtube. Kompletní informace o Volvo Trucks a jejích vozech pak najdete na oficiálním webu společnosti webu www.volvotrucks.cz.

 

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.volvotrucks.cz

Vydáno 12.01.2014
1290 Zhlédnutí
Topováno 27.02.2017
FIREMNÍ ČLÁNKY

Nová verze systému I-See od Volvo Trucks ušetří ještě více paliva!

Nová verze systému I-See od Volvo Trucks ušetří ještě více paliva!
Víte o tom, že je možné s jedním pomocníkem nainstalovaným ve vašem nákladním vozidle ušetřit až 5% paliva? A že je také možné vůz „naučit přečíst terén“, aniž by v něm někdy jel a bez použití mapy? Zdá se vám to jako sci-fi? Tak to asi ještě nic nevíte o systému I-See od společnosti Volvo Trucks.

Truck Centra poskytují komplexní péči v oblasti nákladní přepravy

Truck Centra poskytují komplexní péči v oblasti nákladní přepravy
Skupina Volvo Group Trucks zahájila provoz prvních Truck Center, která spojují značky Renault Trucks a Volvo Trucks. Společná síť servisů nabízejících komplexní služby je dalším krokem k posílení pozice světoznámé značky Volvo Trucks na českém trhu.

Volvo Trucks: kompletní řešení nákladních vozidel

Volvo Trucks: kompletní řešení nákladních vozidel
Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní řešení v oblasti nákladních vozidel pro přepravní firmy a náročné zákazníky. K službám světoznámého podniku patří nejen prodej nových i použitých nákladních vozidel, ale i servis nákladních vozidel a návěsové techniky, originální náhradní díly, školení ...

Systém Volvo Dynamic Steering ulehčí řidičům každodenní námahu

Systém Volvo Dynamic Steering ulehčí řidičům každodenní námahu
Řidiči nákladních vozidel patří mezi nejrizikovější skupiny, co se týká pracovních úrazů, bolestí zad, krku, ramen a paží. Systém Volvo Dynamic Steering jim však dává naději na kvalitní a pohodlné pracovní podmínky, neboť mnohonásobně usnadňuje námahu při řízení a postará se o bezpečnost řízení.

I-Shift DC – jedinečná převodovka pro těžká nákladní vozidla

I-Shift DC – jedinečná převodovka pro těžká nákladní vozidla
Společnost Volvo Trucks rozšiřuje svou nabídku o dvouspojkovou převodovku I-Shift DC – první převodovku s dvojitou spojkou pro těžká nákladní vozidla na trhu. Díky možnosti řazení pod zatížením nedochází k přerušení přenosu točivého momentu na kola, a vozidlo tak při přeřazování neztratí ...

Bez předvídání by moderní nákladní automobily nevznikly

Bez předvídání by moderní nákladní automobily nevznikly
Mají-li být nákladní vozidla supermoderní a mají-li splňovat požadavky dané doby, je třeba při vývoji myslet na víc, než jen na aktuální potřeby. Je třeba myslet dopředu. Bez předvídání by moderní nákladní vozidla nemohla vůbec vzniknout. Nová generace vozidel Volvo FH byla představena v roce 2012, ...

Osm měsíců stačilo pro inovaci celé řady modelů nákladních vozidel Volvo

Osm měsíců stačilo pro inovaci celé řady modelů nákladních vozidel Volvo
Společnost Volvo Trucks poskytuje kompletní řešení pro přepravní firmy a řidiče, kteří uvítají nadstandardní komfort za cenu obyčejného nákladního vozidla. Tento světový výrobce zažívá, i podle prezidenta společnosti Claese Nilssona, jedno z nejplodnějších a nejzajímavějších období v celé své ...

Volvo Trucks se připravuje na další ročník soutěže The Drivers´Fuel Challenge 2016.

Volvo Trucks se připravuje na další ročník soutěže The Drivers´Fuel Challenge 2016.
Společnost Volvo Trucks se připravuje na další ročník tradiční a oblíbené soutěže The Drivers´Fuel Challenge 2016. Letošním rokem startujeme již 5. ročník této soutěže, jejímž cílem je dokázat, že ekonomický a správný způsob řízení může přinést významné úspory v oblasti dopravy i životního ...

Víte, jak vzniká ultramoderní nákladní vozidlo?

Víte, jak vzniká ultramoderní nákladní vozidlo?
Seznamte se s celým průběhem výroby nákladního vozidla Volvo FH od prvotní myšlenky po hotový produkt, který usnadňuje každodenní práci řidičům a přepravním společnostem po celém světě.
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA VOLVO Group Czech Republic, s.r.o. Volvo Group Truck Center Čestlice
WEBOVÁ STRÁNKA
VOLVO Group Czech Republic, s.r.o.
www.redmaster.cz
Adresa

Adresa

Obchodní 109
Čestlice 251 01

mario.van-der-borght@renault-trucks.net
+420 777 766 861


Najdete nás také zde:

FacebookLinkedInTwitterARES
captcha