JULIE - Mezigenerační centrum

Mateřská školka pro děti s logopedickou péčí Praha 5

JULIE - Mezigenerační centrum

Vydáno 19.01.2014
3134 Zhlédnutí
Topováno 27.03.2016

Mezigenerační centrum Julie pomáhá seniorům i dětem ke kvalitnímu životu

Unikátní sociální zařízení Julie se nachází v centru Zbraslavi v zrekonstruované historické vile. Na jednom místě se zde setkává nejstarší a nejmladší generace, které se navzájem velmi pozitivně ovlivňují.

Děti a senioři, JULIE - Centrum denních služeb pro seniory JULINKA - mateřská škola logopedická

Centrum denních služeb pro seniory a školka pro děti v jednom

Projekt Julie vznikl hlavně na základě nadšení, odborné způsobilosti a touze pomáhat potřebným jeho zakladatelek a pečovatelů o seniory i děti předškolního věku. Centrum denních služeb Julie je zařízením rodinného typu, kam můžete kvalifikovanému personálu s klidným svědomím svěřit své starší rodiče či prarodiče, kteří potřebují každodenní pomoc a dohled. Kromě nepřetržité péče zde mají zajištěný smysluplný a aktivní program, a to jednak v samostatné části, ale také společně s dětmi předškolního věku, kteří jim svým elánem, energií a radostí „dobíjí baterky“. Během dne senioři absolvují kromě zábavného programu s dětmi např. rekondiční, dechová a protahovací cvičení, logopedická sezení, trénink paměti a zručnosti a další aktivity.

Centrum denních služeb


Školka s logopedickou péčí

Školka pro děti s logopedickou péčí, která je rovněž součástí Centra denních služeb Julie, je určena pro předškolní děti od 3 do 7 let a zaměřuje se na fyziologický vývoj řeči a artikulaci. Nejde však jen o rozvoj řeči jako takové, ale komunikace obecně, a to hravou formou, která děti bude bavit každý den. Navíc se zde setkají s generací babiček a dědečků, kteří je mohou obohatit svými zkušenostmi a životní moudrostí. V pravidelném programu dětí se objevují např. logopedické hry a cvičení, hudebně-pohybové aktivity, tvořivá činnost všeho druhu apod.

Mateřská škola s logopedickou péčí


V jednom domě

Účinná každodenní terapie dává seniorům možnost kvalitního života a začlenění se znovu do společnosti, dětem zase poskytne pomoc při nástupu do základní školy a rozvoji komunikace i mezilidských vztahů. Dopřejte svým starším rodičům či prarodičům a předškolákům tu nejlepší péči, díky které se naučí správně komunikovat a u toho se také skvěle pobaví. Kapacita zařízení se pohybuje u seniorů kolem 15 osob, pro co nejkvalitnější individuální péči přijmeme max. 12 dětí, přičemž nemusí být nikdo zapsán na celý rok, ale pouze dle možností rodiny.Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.vjednomdome.cz