Mezigenerační centrum Julie pomáhá seniorům i dětem ke kvalitnímu životu

Unikátní sociální zařízení Julie se nachází v centru Zbraslavi v zrekonstruované historické vile. Na jednom místě se zde setkává nejstarší a nejmladší generace, které se navzájem velmi pozitivně ovlivňují.

Děti a senioři, JULIE - Centrum denních služeb pro seniory JULINKA - mateřská škola logopedická

Centrum denních služeb pro seniory a školka pro děti v jednom

Projekt Julie vznikl hlavně na základě nadšení, odborné způsobilosti a touze pomáhat potřebným jeho zakladatelek a pečovatelů o seniory i děti předškolního věku.

Centrum denních služeb Julie je zařízením rodinného typu, kam můžete kvalifikovanému personálu s klidným svědomím svěřit své starší rodiče či prarodiče, kteří potřebují každodenní pomoc a dohled. Kromě nepřetržité péče zde mají zajištěný smysluplný a aktivní program, a to jednak v samostatné části, ale také společně s dětmi předškolního věku, kteří jim svým elánem, energií a radostí „dobíjí baterky“. Během dne senioři absolvují kromě zábavného programu s dětmi např. rekondiční, dechová a protahovací cvičení, logopedická sezení, trénink paměti a zručnosti a další aktivity.

Centrum denních služeb


Školka s logopedickou péčí

Školka pro děti s logopedickou péčí, která je rovněž součástí Centra denních služeb Julie, je určena pro předškolní děti od 3 do 7 let a zaměřuje se na fyziologický vývoj řeči a artikulaci. Nejde však jen o rozvoj řeči jako takové, ale komunikace obecně, a to hravou formou, která děti bude bavit každý den. Navíc se zde setkají s generací babiček a dědečků, kteří je mohou obohatit svými zkušenostmi a životní moudrostí. V pravidelném programu dětí se objevují např. logopedické hry a cvičení, hudebně-pohybové aktivity, tvořivá činnost všeho druhu apod.

Mateřská škola s logopedickou péčí


V jednom domě

Účinná každodenní terapie dává seniorům možnost kvalitního života a začlenění se znovu do společnosti, dětem zase poskytne pomoc při nástupu do základní školy a rozvoji komunikace i mezilidských vztahů.

Dopřejte svým starším rodičům či prarodičům a předškolákům tu nejlepší péči, díky které se naučí správně komunikovat a u toho se také skvěle pobaví. Kapacita zařízení se pohybuje u seniorů kolem 15 osob, pro co nejkvalitnější individuální péči přijmeme max. 12 dětí, přičemž nemusí být nikdo zapsán na celý rok, ale pouze dle možností rodiny.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.vjednomdome.cz

Vydáno 19.01.2014
3633 Zhlédnutí
Topováno 27.03.2016
FIREMNÍ ČLÁNKY

Péče o afatiky musí být dlouhodobá. Pomůže odborná pomoc

Péče o afatiky musí být dlouhodobá. Pomůže odborná pomoc
Afázie je narušení komunikačních schopností vyžadující speciální péči. Jedná se o poruchu řeči způsobenou poškozením dominantní hemisféry člověka nejčastěji po cévní mozkové příhodě či úrazech hlavy. Pro takto postiženého člověka je velmi důležitá především pravidelná a intenzivní logopedická ...

Centrum denních služeb pro dospělé osoby s poruchou komunikace

Centrum denních služeb pro dospělé osoby s poruchou komunikace
Mezi generační centrum JULIE sídlí v Praze 5 na Zbraslavi. Jedná se o centrum pro dospělé a seniory, kteří mají poruchy komunikace, a najdete zde také mateřskou školku. Děti, senioři i dospělí se zde učí vzájemné toleranci, úctě a laskavosti vůči sobě navzájem.

Školka, která vaše děti naučí něco navíc

Školka, která vaše děti naučí něco navíc
Jakmile vaše děti dovrší věku tří let, tak je pravděpodobně poprvé zavedete do školky. Školka hraje v rozvoji jedince opravdu významnou roli. Děti se zde nejenom naučí různé základní dovednosti, ale budou také poprvé ve společnosti lidí, kteří nejsou součástí jejich rodiny. Jak ale vybrat správnou ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA JULIE - Mezigenerační centrum Poskytujeme péči osobám po CMP
WEBOVÁ STRÁNKA
JULIE - Mezigenerační centrum
www.vjednomdome.cz
Adresa

Adresa

Elišky Přemyslovny 445
Praha 5 - Zbraslav 156 00

info@vjednomdome.cz
+420 604 354 194


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha