Lidské tělo je nepopsané malířské plátno. Limitem je jen vaše fantazie

Přistihli jste se někdy při tom, že během sledování filmů nebo při návštěvě divadla přemýšlíte, jak proboha tvůrci vytvořili tak reálně působící zranění? Zombie neexistují, ale ve filmech vypadají více než reálně. Stejně tak příšery, mimozemšťani, vlkodlaci a mnoho dalších. Digitální efekty v dnešní době opravdu pokročily, říkáte si. Ale věřte, že za vším stojí řemeslo o něco starší - maskérství.


Díky maskérské škole řemeslo nevymře

Jak říká zakladatel maskérské školy FaZa makeup Petr Fadrhons, dobrých maskérů je dnes poskrovnu a stále více se vyhledávají služby vizážistů. „Ale ti neumí vypoutkovat knír, vyrobit plnovous, paruku, pracovat se silikonem, zkrátka udělat z člověka někoho úplně jiného,” dodává Fadrhons, který se maskérství věnuje už několik desítek let. Začínal v Národním divadle, kde líčil hvězdy českého národního dědictví, jako je Josef Somr, Rudolf Hrušínský, František Filipovský a mnoho dalších. Pak se nechal Petr Fadrhons zlákat světly muzikálu. Jeho mistrovské umění můžete obdivovat mimo jiné v muzikálech Kleopatra, Tři mušketýři nebo Klíč králů.

Láska k maskérství a nespokojenost se současným zvykem najímání si vizážistů dovedly Petra Fadrhonse k myšlence založení maskérské školy. Spolu s kolegyní Janou Zahradníčkovou založili před více než patnácti lety FaZa makeup, kde učí další generace maskérskému řemeslu.

Pronikněte do tajů maskérů i vy díky maskérskému rekvalifikačnímu kurzu

A právě Petr Fadrhons může naučit i vás, jak někomu legálně zohyzdit tvář nebo ho během pár minut nechat zestárnout o padesát let. V rámci maskérského rekvalifikačního kurzu ve FaZa makeup se naučíte, co obnáší práce maskéra. Osvojíte si dovednosti výroby a úpravy vlasů a naučíte se líčit civilním i uměleckým make-upem. Nemusíte se bát, ve FaZa makeup naučí dovednosti maskérství opravdu každého. „Rekvalifikovala se nám tady i zdravotní sestra, která dneska už sama dělá filmy,” směje se Fadrhons. Stačí prý jen ovládat anatomii obličeje, mít dobrou představivost a umět alespoň trošku kreslit a modelovat. Po pár lekcích se pak i z vás stane mistr maskér.

Díky maskérské škole budete tvořit mistrovská díla

Zohyzděná těla, démoni, zranění – to jsou vrcholné mety maskérské profese. A vy se je můžete naučit v rámci kurzu Základy a tvorba speciálních efektů. Tento tříměsíční kurz vás mimo jiné naučí odlívat obličej do sádry i silikonu, vyrábět latexovou i silikonovou masku nebo třeba líčení a konečné úpravy masky. Pod vašima rukama pak vzniknou umělecká díla nejvyšší kvality. A kdo ví, po maskérských kurzech školy FaZa makeup třeba i vy změníte své zaměstnání a využijete své nabyté dovednosti ve filmu nebo v divadle.

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.fazamakeup.cz

Vydáno 12.02.2014
386 Zhlédnutí
Topováno 06.01.2016
FIREMNÍ ČLÁNKY

Učte se od těch nejlepších, maskérské kurzy Petra Fadrhonse vám to umožní

Učte se od těch nejlepších, maskérské kurzy Petra Fadrhonse vám to umožní
Fascinuje vás líčení, účesy a tvorba nejrůznějších masek? Zaujme vás v divadle či filmu vždy především práce maskérů, kterou obdivujete? Nemusíte jen přihlížet, i vy se můžete stát profesionálním maskérem a učit se od těch nejlepších. Jak? Stačí navštívit studio Faza Makeup pod vedením Petra ...

Práce, která mění tváře

Práce, která mění tváře
Profese maskéra se stále vyvíjí. To, co stačilo v dobách první republiky, už je pro dnešního diváka málo. Proto se v této profesi uplatňují lidé s velkým talentem a smyslem pro kreativitu. Jedním z nejlepších je tvůrce dokonalých masek Petr Fadrhons.

Staňte se maskérem díky kurzu Petra Fadrhonse, maskéra pro divadlo Hybernia

Staňte se maskérem díky kurzu Petra Fadrhonse, maskéra pro divadlo Hybernia
Do tajů maskérství vám umožní proniknout Maskérská škola Praha, kterou vede divadelní a filmový maskér Petr Fadrhons. Jeho domovinou je divadlo Hybernia, kde se podílí na všech muzikálech, nově je to Mefisto a příští měsíc Ferda mravenec, muzikál nejenom pro děti. Kromě práce v divadle poskytuje ...

Muzikál Sibyla, královna ze Sáby - hvězdné herecké obsazení vyžaduje perfektní masky

Muzikál Sibyla, královna ze Sáby - hvězdné herecké obsazení vyžaduje perfektní masky
17. března 2016 čeká divadlo Hybernia velká premiéra historického muzikálu Sibyla, královna ze Sáby. Dlouho očekávaný muzikál bude vyprávět příběh o krásné královně a její velké lásce s králem Šalamounem, plný zvratů a napínavých scén. Na spolupráci s herci se velmi těší také zkušený maskér Petr ...

Od mistrů ze zlaté kapičky k muzikálovým hvězdám

Od mistrů ze zlaté kapičky k muzikálovým hvězdám
Se svým žižkovským sousedem Petrem Fadrhonsem se známe již odjakživa. Takže vím o něm prakticky téměř všechno, tedy i to, že má takové značně neobvyklé povolání. Je maskérem a svoji kariéru začínal přímo v samotné „zlaté kapličce“, tj. Národním divadle, kam mě kdysi, už někdy před dvaceti lety, ...
PODSTRÁNKY

Maskérský rekvalifikační kurz

Maskérský rekvalifikační kurz
Maskérský rekvalifikační kurz, práce s parukami a líčením

Základy a tvorba speciálních efektů

Základy a tvorba speciálních efektů
Kurz základů a tvorby speciálních efektů v maskérství

Petr Fadrhons, profesionální maskér

Petr Fadrhons, profesionální maskér
Petr Fadrhons, profesionální maskérské služby pro divadlo, film a televizi
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Maskérská škola Praha Petr Fadrhons - Fazamakeup
WEBOVÁ STRÁNKA
Maskérská škola Praha
www.fazamakeup.cz
Adresa

Adresa

Na Harfě 1
Praha 9 190 00

fada@quick.cz
+420 606 821 485


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha