Walastic desky podlahové plastové dílce nejen pro průmyslové haly - pokládka i za provozu

PETR´S stavební, inženýrská s.r.o.

Walastic desky podlahové plastové dílce nejen pro průmyslové haly - pokládka i za provozu

Cementový potěr a zpevněná plocha nedělá PETR´S problémy

Téměř čtvrt století zkušeností s aplikací speciálních hmot ve stavebnictví – to je společnost PETR´S Olomouc. Zaměřujeme se zejména na pokládku a vylepšování vlastností průmyslových podlah. Sledujeme ale nejnovější trendy i v oblasti pokládky podlahy v rodinných domech i nebytové výstavbě. Dodáváme a aplikujeme speciální podlahové potěry. Nabízíme i poradenskou činnost, díky které vám naši odborníci poradí vhodné podlahové směsi nebo ideální řešení pro zpevněnou plochu.

PETR´S stavební, inženýrská s.r.o. - průmyslové podlahy, cementový potěr

Cementový potěr - roznášecí vrstva pod podlahovou krytinu „šitá na míru“

Společnost PETR´S Olomouc se zabývá také výrobou a pokládkou hlazených cementových potěrů. Cementový potěr je vhodný a častý způsob, jak připravít plochu na pokládku finální nášlapné podlahové krytiny. Slouží jako roznášecí vrstva pod podlahovou krytinu, je stabilní vůči vysokým teplotám i v čase, jeho tloušťku i dobu vyzrání (vyschnutí) lze řídit, tedy přizpůsobit potřebám dané stavby. Další důležitou výhodou cementového potěru je to, že zajistí kvalitní obalení prvků podlahového vytápění. Nemusíte se tedy obávat jakéhokoliv poškození. Cementový potěr tedy i chrání prvky v podlaze a její spodní vrstvy. Umí rovněž splnit individuální nároky na „profil“ podlahy jako např. výškové odskoky v potěrové vrstvě z důvodu rozdílné tloušťky finální podlahové krytiny (vinyl, dlažba, parkety, plovoucí podlaha, PU-stěrka ...), nájezdy, spádové plochy, apod.

Nejčastěji využívaným potěrem na evropských stavbách je cementový konvenční potěr. Konvenční potěr tvoří zavlhlá kašovitá směs, k jejíž dopravě na místo pokládky slouží tlaková pumpa. Vše se pak strojově zahladí. Společnost PETR´S Olomouc má s pokládkou cementového potěru bohaté zkušenosti. Před samotnou pokládkou zajistíme veškeré potřebné úkony, jako je např. osazení okrajového dilatačního pásu kolem zdiva a svislých prvků, pokládka izolačních vrstev, PE-folie..

Potěry s urychlovačem zrání

Cementové potěry lze na rozdíl od anhydritových dále zušlechťovat. Přimícháním stavební chemie můžeme dosáhnout urychlení vyzrání a zlepšení fyzikálně-mechanických vlastností (pevnost, ochrana před zpětnou vlhkostí, zlepšení tepelné vodivosti, atd.). Vlastnosti běžného konvenčního potěru lze vylepšit přidáním speciální stavební chemie – přísad obsahujících zejména ztekucovače, tenzidy hydrofobizační látky. Konkrétním příkladem zušlechtění cementového potěru je aplikace urychlovačů - přísad s účinkem optimalizace procesu hydratace cementu a následného urychlení procesu zrání betonové směsi ve smyslu jejího vyschnutí, čímž je pak betonová směs, resp. deska z cementového potěru, schopna přijmout nášlapnou krytinu. Díky ztekucovačům dosáhneme zvýšení kompaktnosti a zlepšení reologie cementového potěru, tenzidy zase dokážou provzdušnit betonovou směs a zlepší schopnost zhutnění a schopnost podržet vodu. K tomu, aby položená betonová směs nepřijímala již uvolněnou vlhkost z okolí zpět, se využívá chemických přísad s efektem hydrofobizace. Touto cestou lze zajistit efektivní vyschnutí cementového potěru.

Praxe přidání těchto látek do cementového potěru není tak častá. U PETR´S Olomouc využíváme přísady řady CONTOPP®. Je prokázáno, že směs s přísadou CONTOPP® vykazuje zvýšené množství imobilní vody v nanopórech potěru, a zároveň snížení množství mobilní "volné" vody v kapilárách potěru. Díky cementovému potěru obohacenému o přísady řady CONTOPP® dosáhnete rychlejšího zrání, díky čemuž zkrátíte čekací dobu na pokládku finální nášlapné krytiny.

Nový trend - zpevněné plochy se systémem CONFALT®

PETR´S Olomouc si umí poradit i s vysoce zatěžovanými externími plochami a průmyslovými podlahami. Ke zhotovení   zpevněných ploch využívá systém CONFALT®, což je bezespárá polotuhá konstrukce, která kombinuje nejpříznivější vlastnosti betonu a asfaltu. Stručně řečeno, systém CONFALT® je pevný jako beton a pružný jako asfalt. Tato jedinečná kombinace je zajištěna pokládkou asfaltové kostry s mezerovitostí 24-30 %, přičemž tyto mezery v kostře jsou následně vyplněny speciální vysokopevnostní maltou CONFALT® . Tato malta je na bázi plastifikovaných cementových materiálů, díky unikátní receptuře je vysoce tekutá , s nízkým koeficientem smrštění a vysokou objemovou hmotností. Výsledná skladba je tak kompaktní, bez trhlin a bez nutnosti spár, s vysokou odolností vůči mechanickému i chemickému namáhání. Povrch je uzavřen, nesprašuje, je odolný vůči povětrnostním vlivům i vůči působení posypových solí. Na základě rychlého nárůstu počáteční pevnosti je možné plochy zhotovené systémem CONFALT® uvést do provozu již po 24 hodinách, nejpozději po 7 dnech od pokládky, v závislosti na aktuálních klimatických podmínkách. Systém CONFALT® se uplatní všude tam, kde jsou vysoké nároky na odolnost plochy především vůči mechanickému namáhání, tam, kde je přínosem vyhnout se spárám , kde rychlost pokládky (realizace) hraje důležitou roli. Místem uplatnění pro systém CONFALT® tak jsou venkovní i vnitřní plochy jako např. silnice, BUS zastávky, kruhové objezdy, točny hromadné dopravy (autobusy, trolejbusy) a nákladních vozidel, překladiště, kontejnerové terminály, manipulační plochy, parkoviště, vjezdy, sklady, obchodní centra apod.

K dosažení těchto vlastností je potřeba znalosti a dodržení jednotlivých technologických kroků. To vše společnost PETR´S Olomouc umí a vytvoří tak dokonalou zpevněnou plochu.

Systém CONFALT® využijete všude tam, kde dochází k extrémní zátěži na podlahu - autobusové zastávky, křižovatky, letiště, skladovací haly, parkoviště nákladních vozidel a mnoho dalších využití.

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.petrs.com

Vydáno 20.04.2015
264 Zhlédnutí
Topováno 21.10.2022
PODSTRÁNKY

Průmyslové podlahy

Průmyslové podlahy
Pokládka průmyslových podlah, betonové, pancéřové, antistatické, lité podlahy

Hlazené cementové potěry

Hlazené cementové potěry
Hlazené cementové potěry na podlahy rodinných domů, obchodů, škol

Kamenný koberec PERFECT STONE

Kamenný koberec PERFECT STONE
Pokládka kamenného koberce PERFECT STONE s odolným a pevným povrchem
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA PETR´S stavební, inženýrská s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
PETR´S stavební, inženýrská s.r.o.
www.petrs.com
Adresa

Adresa

Lazecká 365/121a
Olomouc 779 00

petrs@petrs.com
+420 585 204 311


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha