STAVAD s.r.o.Lékařský dům ve Zlíně získal nový moderní vzhled

Na ulici Štefánikova ve Zlíně se nachází Lékařský dům. Léta sloužil jako provozovna šesti ordinací a lékárny. Majitelé se však rozhodli, že by objekt potřeboval celkovou rekonstrukci, a proto oslovili stavební firmu Stavad. Zajímá vás, jaký měla rekonstrukce průběh? Co všechno bylo změněno? Nebo jak získala uliční fasáda nynější vzhled? Pak si přečtěte následující článek, dozvíte se v něm vše o rekonstrukci.

Lékařský dům ve Zlíně získal nový moderní vzhled

Stavad zvládne opravit každý objekt

Společnost Stavad vznikla v roce 2006 a v začátcích svého fungování se věnovala hlavně drobným opravám a výstavbám rodinných domů. Poté přišla první důležitá zakázka v oblasti inženýrských staveb – drobná oprava dálničního obchvatu Otrokovice. V současné době se věnujeme hlavně stavbám na klíč a celkovým rekonstrukcím. Nedávno jsme také dokončili komplikovanou přestavbu Lékařského domu ve Zlíně.   

Rekonstrukci jsme uskutečnili za plného provozu ordinací

Lékařský dům je čtyřpatrový objekt, ve kterém je umístěno šest lékařských ordinací a lékárna. Objekt se nachází na rušné ulici Štefánikova ve Zlíně. Jedná se o hlavní komunikaci, a tak přestavbu provázela řada omezení. Jako největší problém se ukázala logistika přepravy stavebního materiálu. Veškeré zásoby bylo nutné nanosit ručně, a to pouze v určité hodiny. K zásobování jsme využívali boční vchod lékárny a dlouhou úzkou chodbu.

Lékařský dům je nyní bezbariérový

Investor měl na začátku přestavby dva požadavky - získání energetického štítku budovy nejvyšší hodnoty a nový architektonický vzhled fasády. Oba požadavky se nám podařilo splnit. Díky dostavbě výtahu se navíc objekt stal plně bezbariérový. Odteď nebudou mít problém navštívit lékaře ani pacienti na invalidním vozíku. 

Dále byly potřeba provést následující opravy:

·         změna systému vytápění na centrální

·         kompletní výměna vnitřních povrchů

·         dokončení přístavby s výtahem

·         výměna technologických rozvodů

·         celkové zateplení objektu

·         rekonstrukce pultové střechy

Uliční fasáda, která upoutá kolemjdoucí

Kromě stavebních oprav se Stavad zaměřil i na architektonické úpravy. Navázali jsme spolupráci s Ing. arch. Antonínem Otépkou a Ing. arch. Tomášem Možným ze společnosti A.M.O. projekt. Díky architektonickému zásahu získal objekt nynější vzhled s výraznou uliční fasádou tvarovanou do 3D. A jaký materiál jsme použili? Okna jsou z hliníku a navazují na předvěšenou konstrukci, která je z oceli. Rekonstrukce tak byla v pořádku dokončena a pacienti, kteří docházejí do Lékařského domu, si mohou užívat jeho nový moderní vzhled.

Hledáte někoho, kdo rozumí občanské vybavenosti? Potřebujete i vy zajistit rekonstrukci objektu? Pak se obraťte na firmu Stavad. Veškeré reference i bližší kontakty najdete na našem webu.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.stavad.cz


Vydáno 01.05.2015
278 Zhlédnutí
Topováno 22.03.2016