Víte, jak správně vybrat boty pro děti?

Při výběru obuvi nejen pro děti je třeba zohlednit hned několik faktorů, které mají vliv nejen na pohodlí, ale hlavně na zdraví. Kupujeme-li boty pro dítě, platí obezřetnost dvojnásob. Svaly, vazy i kosti potřebují pro optimální vývoj podmínky, které může negativně ovlivnit především výběr nevhodné obuvi. A jak tedy vybrat správné boty pro děti?


Na obuvi pro děti nešetřete peníze ani čas strávený při výběru

Že by boty pro děti měly splňovat základní požadavky odpovídající velikosti chodidel a účelu používání, je samozřejmé. Je ale třeba zaměřit se i na další konstrukční a hygienické aspekty.

Ideální konstrukce bot pro děti 

Boty pro děti musí mít dostatečně prostornou a kulatou špičku pro volný pohyb prstů i s rezervou z důvodu rychlého růstu dětských nohou. Zajištěna musí být také dokonalá fixace nohy, aby nedocházelo k pohybu do boku, zvýšenou pozornost musíme věnovat i postavení paty, které je ideální kolmo k podložce. V místě ohýbání prstních kloubů musí být obuv maximálně ohebná, totéž platí i pro podrážku, která musí mít zároveň dobré tlumící vlastnosti.

Zdravé boty pro děti

Abychom předešli nadměrnému pocení nohou a souvisejícím kožním problémům, vybíráme boty pro děti z přírodních materiálů, např. umělá kůže je kvůli své neprodyšnosti zcela nevhodná. Přírodní materiály se také snadněji přizpůsobují tvaru nohy. Pro dětské boty jsou stanoveny přísné hygienické normy, o jejichž dodržení se vždy dozvíte v přiloženém písemném prohlášení.

Čeho se vyvarovat při výběru obuvi pro děti

  • V prvé řadě je pro děti nebezpečné nosit obnošené botičky. Taková obuv je přizpůsobená tvaru předchozího majitele, což může mít velmi negativní následky pro majitele nového v podobě deformace chodidla. Totéž hrozí i u botiček pro holčičky se zvýšeným podpatkem.
  • Vždy pečlivě sledujte velikost botiček vašeho dítěte a nekupujte obuv stejně velkou jako je chodidlo, raději volte přibližně o 1 cm delší boty. Příliš krátká obuv může způsobit úraz prstů, jejich deformaci nebo vrůstání nehtů. Nezapomínejte, že dětem chodidla rostou rychle a do nových vhodných bot se vždy vyplatí investovat.
  • Ortopedické vložky pořiďte pouze v případě, že jejich nošení nařídí dětský ortoped. V opačném případě vaše rozhodnutí může způsobit oslabení svalů a vazů dítěte.
  • V neposlední řadě je třeba dbát na udržování optimální hygieny. Nepříjemným a nebezpečným plísním vznikajícím v důsledku propocení předejdete výběrem kvalitních bot. Proto nikdy nekupujte boty pro děti z umělé kůže!

Široký výběr kvalitní obuvi pro děti najdete na webových stránkách www.botydetem.cz. Nabízené boty pro děti splňují veškeré požadavky na zdravotní nezávadnost a pocházejí pouze od certifikovaných výrobců.

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.botydetem.cz

Vydáno 24.03.2014
454 Zhlédnutí
Topováno 03.06.2014
FIREMNÍ ČLÁNKY

Zdravotně nezávadná dětská obuv nemusí být nudná

Zdravotně nezávadná dětská obuv nemusí být nudná
Vaše dítě je křehká bytost, která se neustále vyvíjí. A je jen na vás, abyste uhlídali jeho správný růst. Víte, že nesprávně zvolená bota může způsobovat deformaci dětské nohy a dítěti tak může způsobit celoživotní následky? Nebuďte lhostejní ke zdraví svého dítěte. Chraňte ho kvalitními dětskými ...

Dětské boty BEFADO jsou navrženy ve spolupráci s ortopedy pro správný vývoj dětských nožiček

Dětské boty BEFADO jsou navrženy ve spolupráci s ortopedy pro správný vývoj dětských nožiček
Výběr správné obuvi je velmi důležitou součástí péče o zdraví a optimální vývoj stavby těla vašeho dítěte. Značka BEFADO je zárukou, že první botičky budou nejen pohodlné, bezpečné a „trendy“, ale budou splňovat i veškeré požadavky na zdravotní nezávadnost a hygienu.

Boty dětem: kvalitní zdravé boty pro děti každého věku

Boty dětem: kvalitní zdravé boty pro děti každého věku
Internetový obchod Boty dětem nabízí pestrý sortiment dětské obuvi a oblečení splňující veškeré zdravotní i bezpečnostní požadavky. Za rozumnou cenu zde můžete nakoupit kvalitní boty pro děti, punčocháče, ponožky a návleky, ale i např. mikiny, trička či pláštěnky od renomovaných výrobců.
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Ing. Zuzana Vorbisová
WEBOVÁ STRÁNKA
Ing. Zuzana Vorbisová
www.botydetem.cz
Adresa

Adresa

č. 408
Únanov 671 31

info@botydetem.cz
+420 604 119 950


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha