Teplo domova vytvoří jen profesionál

Letní období s sebou přináší vysoké teploty a skleníkové ovzduší. V této době si jen těžko dokážeme představit, jak jsme před půl rokem mrzli v zimních bundách. Někteří mrzli i doma nebo v zaměstnání. Příčinou byly nekvalitní kotle, nebo jejich nesprávná instalace. Ti, kteří využili služeb společnosti ZITOS, se ale nadcházející zimy vůbec nemusí obávat.

Topenářské a plynařské práce, František Šorm, ZITOS

Kotle na tuhá paliva i na plyn

Naše firma provádí veškeré topenářské a plynařské práce. Dodáváme a montujeme automatické kotle na tuhá paliva, Kondenzační plynové kotle a krby s výměníkem. Na naše kotle a krby se můžete spolehnout a poslouží vám dlouhá léta i při častém používání. Vyberte si nejvhodnější variantu vytápění pro vaše podmínky a nároky.

 

Kondenzační plynové kotle zaručují úsporu za paliva. Fungují totiž na principu využití tepla vytvořeného spalováním plynu v kotli. Kondenzační plynové kotle využívají páry (která v jiných kotlích uniká) a snižují tak spotřebu plynu o 20% a více. Kondenzační plynové kotle můžete nainstalovat do bytů, domů i do nebytových prostor.

 

Automatické kotle na tuhá paliva jsou také ekologickým řešením vytápění domu a bytu. Jsou vhodné zejména pro ty, kteří mají přístup k netradičním výtopovým materiálům. Automatické kotle na tuhá paliva totiž pohání klasické uhlí, pelety, biomasa, ale také například obilí. Oproti klasickým kotlům mají ty automatické na tuhá paliva až o 25% větší účinnost. Velkou výhodou toho, že můžete střídat druhy tuhých paliv, je to, že nejste vázáni na koupi drahých paliv. Vyberete si, které je aktuálně na trhu nejlevnější a na něm můžete topit celou zimu. Instalace automatických kotlů na tuhá paliva je navíc dotována státem v rámci programu Zelená úsporám.

 

Pro fanoušky staré dobré klasiky nabízí společnost ZITOS také instalaci krbů a krbových vložek s výměníkem. U krbů s výměníkem můžete opět libovolně střídat zdroj energie, v tomto případě jsou to obnovitelné zdroje jako dřevo, brikety, pelety, papír nebo bioethanol. Pokud nainstalujete krby či krbové vložky s výměníkem, dosáhnete rovnoměrného rozdělení tepla v celém domě.

 

Na instalaci všech druhů plynových kotlů, krbů a krbových vložek se specializuje společnost ZITOS. S jejich montáží máme bohaté zkušenosti a umíme si poradit s každým problémem.

Vyhřívejte vzduch,ohřívejte vodu

V domě potřebujeme nejenom teplý vzduch, ale také vodu. Instalujeme i nejrůznější druhy ohřívačů vody, jako:

  • Krby s výměníkem – můžete s nimi vyhřívat nejenom vzduch, ale také vodní okruh a zajistí jeho rovnoměrné ohřívání.
  • Tepelná čerpadla – alternativní zdroje vytápění, čistě ekologické řešení ohřevu vody využívající přírodní zdroje.  Rozlišujeme 4 druhy tepelných čerpadel: vzduch/voda, voda/voda, vzduch/vzduch a země/voda.
  • Solární systémy – k ohřevu užitkové i bazénové vody, vyhřívání pomocí instalace solárních panelů. Pověra, že když nesvítí slunce, neohřejete si ani vodu na čaj, je mylná. Solární panely totiž efektivně přijímají sluneční záření a ukládají si ho v zásobníku. Využíváním solárních panelů můžete ušetřit až 75% nákladů při ročním ohřevu vody.

 

Plynařské a topenářské práce na jedničku

ZITOS si poradí s instalací každého výše zmíněného zdroje tepla. V oblasti topenářských a plynařských prací máme bohaté zkušenosti. Nesvěřujte tak zodpovědnou činnost, jako je instalace kotle či tepelného čerpadla, neosvědčeným firmám. U nás máte jistotu kvalitně odvedené práce, která vydrží dlouhá léta. Investujte do budoucnosti rozumně.

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.zitos.cz

Vydáno 26.05.2015
418 Zhlédnutí
Topováno 03.12.2016
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA František Šorm ZITOS
WEBOVÁ STRÁNKA
František Šorm
www.edb.cz
Adresa

Adresa

Poděbradova 389
Jičín - Nové Město 506 01

sorm@zitos.cz
+420 603 864 840


Najdete nás také zde:

ARES
captcha