Hliníkové přechodové lávky pro přemostění výkopů až do šířky 6 metrů

Na stavbě se pracovníci setkávají s celou řadou rizik, kvůli kterým je potřeba bezpodmínečně dodržovat zásady bezpečnosti práce. Není asi potřeba příliš vysvětlovat, proč je například takové přeskakování výkopů doslova nepřípustné. Z tohoto důvodu je velmi důležité u každé stavby zajistit stabilní přechodovou lávku přes výkop. Není ale lávka jako lávka - také v přechodových lávkách totiž mohou existovat rozdíly, a to nejen z hlediska materiálu. Pojďme si o této problematice říci pár slov.

Hliníkové přechodové lávky pro přemostění výkopů až do šířky 6 metrů

Obyčejné prkno přes výkop jako přechodová lávka

Asi každý z nás si jistě pamatuje dobu, kdy pro překonávání příkopů jak dělníci, tak „kolemjdoucí“ veřejnost používali obyčejnou fošnu položenou kolmo na díru s výkopem. A to bez jakéhokoli zábradlí nebo dalšího zajištění. Díky stále se zpřísňujícím požadavkům na bezpečnost ze strany různých kontrolních orgánů už je tato skutečnost na stavbách naštěstí prakticky minulostí a setkáváme se už se sofistikovanějšími dočasnými lávkami přes příkop.


Hliníkové přechodové lávky SafeBridge

Poměrně časté jsou tak dnes například přechodové lávky vyrobené ze dřeva, ale mající bezpečnější šířku, více či méně pevné zábradlí a podobně. Ani v tomto případě se však nejedná o zcela ideální řešení a doporučujeme v tomto směru vsadit raději na ještě pevnější materiály a propracovanější konstrukce.
Optimálním řešením pro přemostění výkopových rýh a dílčích výkopů jsou vedle výše popsaných typů bezesporu hliníkové přechodové lávky. Přechodové lávky SafeBridge, jejichž pronájem a prodej poskytuje společnost SCASERV, přináší celou řadu výhod. Hliníkové přechodové lávky bývají často používány při pokládce inženýrských sítí, na stavbách, ale třeba také pro veřejnost tak, aby byl v době rekonstrukcí umožněn vstup do budovy.

Hliníkové přechodové lávky


Jednoduchá a rychlá montáž dočasné lávky

Celohliníková konstrukce přechodové lávky SafeBridge je doplněna o výsuvné zábradlí, což umožňuje nejen snadný transport, ale také velmi jednoduchou a rychlou montáž přímo na místě výkopu. Velmi pozitivní je pro přepravu rovněž fakt, že jsou tyto hliníkové přechodové lávky stohovatelné, přičemž výška jednoho dílce je pouhých 24 centimetrů. Výška zábradlí 1,2 metru zajišťuje naprostou bezpečnost, nechybí ani integrovaná závěsná oka, která je možno použít při přepravě hliníkové přechodové lávky jeřábem.


Hliníkové přechodové lávky je možno pronajmout za pár desítek korun

Na šířku má hliníková přechodová lávka SafeBridge 1,2 metru, přičemž je možné si ji zapůjčit v různých délkách (od 2 do 6 metrů), problémem tak není ani poměrně značná šířka výkopu. Cena za zapůjčení přechodové lávky navíc není nikterak vysoká.
Rozhodnete-li se pro svou stavbu využít výhod bezpečných hliníkových přechodových lávek SafeBridge, jistě se vám bude hodit informace, že je možné si je zapůjčit na různě dlouhou dobu ve kterékoli z našich poboček – Praha, Brno, Ostrava, Bratislava nebo Katowice.

Hliníkové nebo ocelové přechodové lávky SafeBridge


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.scaserv.cz/

Vydáno 16.06.2015
1229 Zhlédnutí
Topováno 07.06.2023
FIREMNÍ ČLÁNKY

SCASERV – Váš specialista v oblasti bednění a lešení sídlí v Brně na nové adrese

SCASERV – Váš specialista v oblasti bednění a lešení sídlí v Brně na nové adrese
Český specialista v oboru bednění a lešení, kterou je renomovaná společnost SCASERV a.s., otevřela svou novou pobočku v Brně Ivanovicích, Jahodové ulici 31, kde díky velkému areálu poskytuje služby na té nejvyšší možné úrovni.

Montáž, prodej a pronájem lešení, stěnového bednění či mobilního oplocení v Praze, Brně a Ostravě

Montáž, prodej a pronájem lešení, stěnového bednění či mobilního oplocení v Praze, Brně a Ostravě
Komplexní služby, odborný tým a vlastní bohatý sortiment produktů. Na kvalitní lešenářské systémy od společnosti SCASERV se mohou zákazníci spolehnout už od roku 2012. Provozovny v Praze, Brně a Ostravě zajišťují špičkové zboží z oblasti lešení, stropního a stěnového bednění či mobilního oplocení. ...

I ocelové schodiště může být mobilní

I ocelové schodiště může být mobilní
Určitě jste se už někdy setkali s problémem, že na některá místa se nedostanete, i kdybyste se snažili sebevíc. S takovými situacemi se setkáváme hlavně na stavbách. Nejde jen o nedostupnost míst, ale také o naše pohodlí, které často přizpůsobujeme dané situaci. Tomu je ale konec díky novince ...
PODSTRÁNKY

Lešení, schodišťové věže

Lešení, schodišťové věže
Fasádní a modulová lešení, schodišťové věže Ostrava, Brno, Praha, České Budějovice

Bednění

Bednění
Stěnové a stropní bednění, systém ochrany volného okraje – kvalitní a bezpečné

Mobilní oplocení, schodiště, lávky

Mobilní oplocení, schodiště, lávky
Kvalitní mobilní oplocení i k pronájmu, mobilní schodiště a přechodové lávky
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA SCASERV a.s.
WEBOVÁ STRÁNKA
SCASERV a.s.
www.scaserv.cz
Adresa

Adresa

Frýdecká 775/20
Ostrava - Kunčice 719 00

ostrava@scaserv.cz
+420 595 222 200


Najdete nás také zde:

FacebookInstagramARES
captcha