Je „halal maso“ skutečně důvodem k obavám?

Halal neboli „povolený, přípustný“, je pojem nejčastěji spojovaný s potravinami. Označuje takové výrobky, které jsou muslimům povoleny konzumovat či používat, neboť jsou v souladu s islámskými požadavky Šaria. Termín halal maso vyvolává u „nemuslimů“ mnohdy rozporuplné reakce, především z důvodu rituální porážky zvířat. Je ale proč se obávat?


Pravda o halal mase a zabiha porážce

O halal mase byla napsána velká spousta článků bojujících proti týrání zvířat při rituální porážce. Faktem ale je, že zabiha, tedy usmrcení povolených zvířat dle islámských pravidel, je v mnoha ohledech humánnější než průmyslové zabíjení na jatkách, kde jsou zvířata trvale vystavována stresu až do porážky, krmena masokostní moučkou a chována mnohdy ve zcela neadekvátních podmínkách. Stejně jako u jiných způsobů porážky však platí, že musí být zabiha provedena odborníkem vlastnícím potřebné oprávnění.

Čím se liší halal maso?

Halal maso je zcela zbavené krve, která je muslimy považována za „nečistou“, neobsahuje látky vylučované při vystavení stresu, vlákna po porážce nejsou stažená. Maso se tak stává křehčím, jemnějším, chutnějším, zdravějším, a tedy kvalitnějším. Až do poslední chvíle je ke zvířeti přistupováno ohleduplně, což se o velkochovech a jatkách říci dá jen v ojedinělých případech.  

Odsuzování „všeho, co je halal“ pramení tedy spíše z neznalosti a vzrůstajícího protiislámského smýšlení, než ze samotného způsobu rituální porážky.

Halal maso s platným osvědčením

Produkce halal masa a masných výrobků podléhá přísným kontrolám a smí být provozována pouze odborníky s platným certifikátem vydaným Ministerstvem zemědělství a Muslimskou obcí v Praze. Držitelem tohoto osvědčení je i společnost HALAL – MEAT, dodávající čerstvé halal maso, masné výrobky a orientální speciality, jako například džemy, konzervy, omáčky, cukrovinky a další arabské potraviny.

Orientální potraviny na studentské a kulturní akce

Společnost HALAL – MEAT dodává halal maso a další orientální potraviny na oslavy pořádané studentskými svazy a kluby v arabských a islámských komunitách, je schopna zajistit i dodávku halal potravin v případě konferencí, festivalů a dalších rozsáhlejších akcí.

Prodejnu halal masa a orientálních specialit najdete v Praze 3 – Žižkov na adrese Bořivojova 76, kde seženete zaručeně čerstvé potraviny. V rámci Prahy si pak můžete halal maso nechat dopravit až domů zdarma.

Nenechte se spoutat předsudky a ochutnejte čerstvé, zdravé halal maso i vy.

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.halal-meat.cz

Vydáno 23.04.2014
3733 Zhlédnutí
Topováno 03.11.2014
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA HALAL - MEAT s.r.o. Praha 3 Halal Maso
WEBOVÁ STRÁNKA
HALAL - MEAT s.r.o. Praha 3
halal-meat.cz
Adresa

Adresa

Bořivojova 743/76
Praha 3 - Žižkov 130 00

info@halal-meat.cz
+420 602 313 031


Najdete nás také zde:

FacebookLinkedInARES
captcha