Vinařství Čech s.r.o. - to jsou kvalitní vína přívlastková, vína ledová a barikovaná z Tvrdonic

Vinařství Čech s.r.o., které najdete v obci Tvrdonice a které patří do Slovácké vinařské podoblasti - to je původně velmi úspěšná vinařská firma ČEBAV, která byla ověnčena vavříny z mnoha tuzemských i zahraničních soutěží. V roce 2010 se přejmenovala na Vinařství Čech a její sklepmistr a majitel Jan Čech dokázal svými víny vynést tuto firmu na pomyslný vinařský Olymp. Na jaře 2011 bohužel podlehl těžké nemoci a žezlo po něm převzal syn Petr. Do práce v této ryze rodinné firmě se postupně zapojili všichni její členové.

Vinařství Čech s.r.o., Tvrdonice: kvalitní vína přívlastková, vína ledová a barikovaná

Hospodaří na 22 ha vlastních, většinou nově vysazených vinic v systému ekologického zemědělství.  Převážná většina produkce je zaměřena na kvalitní vína přívlastková, nabízí i vína ledová a barikovaná. Z bílých odrůd najdete na jejich vinicích  Sauvignon, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé, Chardonnay, Tramín. Z červených pak hlavně Cabernet Sauvignon, Cabernet Moravia, Zweigeltrebe, Neronet, Dornfelder. Provozovna firmy, postavená v roce 2000, se nachází na samém okraji Tvrdonic a je vybavena nejmodernější vinařskou technologií. Její vína jsou dodávána do rozsáhlé sítě vinoték po celé republice, do gastronomických provozů a soukromým zákazníkům. Se svými víny dosáhla firma významných úspěchů jak doma, tak i v zahraničí - v roce 2011 se zařadila mezi nejúspěšnější tuzemské firmy na světové soutěži AWC Vienna, její kolekce vín byla třetí nejlepší na Králi vín 2011 a na konci roku 2011 se stala absolutním vítězem světové soutěže Terravino Izrael.  Jejich vína bodovala i ve Francii na prestižní mezinárodní soutěži VINALIES INTERNATIONALES PARIS, v USA na soutěži FINGER LAKES INTERNATIONAL WINE COMPETITION, na prestižní mezinárodní soutěži Concours Mondial de Bruxelles, Mundus Vini  v Německu a mnoha dalších.

Vinařství, které založil a svými víny proslavil Jan Čech -  vinař tělem i duší - a který se na nás dnes dívá bohužel už jen z vinařského nebe, se i nadále řídí jeho filozofií, a to:

„Kvalitní a dobré víno za rozumnou cenu, abyste se vždy rádi vraceli k vínu od Čecha z Tvrdonic.“

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.vinoztvrdonic.cz

Vydáno 19.06.2015
179 Zhlédnutí
Topováno 21.04.2016
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Vinařství Čech s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
Vinařství Čech s.r.o.
www.vinoztvrdonic.cz
Adresa

Adresa

Slovácká 711
Tvrdonice 691 53

cech@vinoztvrdonic.cz
+420 739 093 767


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha