Botulotoxin|Třinec, odstranění vrásek, snížení pocení

PLASTICKÁ A KOSMETICKÁ CHIRURGIE MUDr. Daneš Raška, MUDr. Jiří Palkovský

Botulotoxin|Třinec, odstranění vrásek, snížení pocení

Dupuytrenova kontraktura už je řešitelná i bez operace

Dupuytrenova kontraktura, velmi nepříjemné onemocnění, už má i jiné řešení, než to chirurgické, a tedy operaci. Nově je u nás totiž k dostání také speciální injekční preparát Xiapex, který umožňuje nechirurgickou léčbu. Dupuytrenova kontraktura tak může být léčena bez významných pooperačních omezení s extrémně krátkou dobou rekonvalescence, a to bez hrozby trvalých následků.

Dupuytrenova kontraktura už je řešitelná i bez operace

Co je to Dupuytrenova kontraktura

Dupuytrenova kontraktura je velmi zvláštní onemocnění postihující naše ruce. V dlani při tomto onemocnění dochází k vazivovému ztluštění či pruhu, který způsobuje kontrakturu čili ohnutí prstu nebo dokonce více prstů. Dupuytrenova kontraktura tak nepříjemně omezuje hybnost dlaní a do značné míry snižuje kvalitu pacientova života.

Dupuytrenova kontraktura - omezení hybnosti dlaní


Jak funguje injekční preparát a nechirurgická léčba Dupuytrenovy kontraktury

Až do nedávné doby nebylo možné řešit onemocnění zvané Dupuytrenova kontraktura jinak, než operací. Poměrně náročný chirurgický zákrok s sebou však přináší pro pacienta docela významná pooperační omezení, dlouhou rekonvalescenci (přibližně 1 měsíc), potřebu správně rehabilitovat a navíc zde vyvstává (jako u každé operace) určité riziko komplikací nebo v horším případě trvalých následků. Nyní už je však nově možné řešit problém Dupuytrenovy kontraktury bez operace, „pouze“ za použití injekční aplikace speciální látky zvané kolagenáza clostridium histolyticum neboli Xiapex. Tento injekční preparát je lékařem vpraven do ztluštělého pruhu, kde rozpouští postiženou tkáň a již druhý den je pacient schopen prst, který Dupuytrenova kontraktura zasáhla, natáhnout.


Dupuytrenova kontraktura: Při léčbě injekcemi nepotřebujete nemocenskou

Nechirurgická léčba Dupuytrenovy kontraktury pomocí injekcí má tedy obrovskou výhodu v tom, že pacient může oproti klasické operaci prakticky ihned zpět do práce či se jinak zařadit do běžného života. Snad jedinou nevýhodou moderní nechirurgické léčby Dupuytrenovy kontraktury pomocí Xiapexu je fakt, že tento zákrok prozatím není hrazen ze strany zdravotních pojišťoven.

Léčba Durpuytrenovy kontraktury bez operace


MUDr. Raška a MUDr. Palkovský – plastická a estetická chirurgie Třinec

Nechirurgické řešení Dupuytrenovy kontraktury provádí ordinace Plastické a kosmetické chirurgie, za kterou stojí dva zkušení plastičtí chirurgové MUDr. Daneš Raška a MUDr. Jiří Palkovský. Jejich rukama v současné době prošlo již více než 30.000 klientů a mezi další oblíbené zákroky kromě odstranění Dupuytrenovy kontraktury patří například modelace prsou, liposukce nebo operace kožních nádorů. Tato třinecká ordinace je navíc jediným pracovištěm plastické chirurgie u nás, kde je pro větší operace trupu a dolních končetin využíváno účinné epidurální anestezie, a to už déle než 10 let.

MUDr. Daneš Raška a MUDr. Jiří Palkovský


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.raskapalkovsky.cz/

Vydáno 22.06.2015
2504 Zhlédnutí
Topováno 28.07.2023
FIREMNÍ ČLÁNKY

Plastická a kosmetická chirurgie: Odstraňujeme vaše komplexy!

Plastická a kosmetická chirurgie: Odstraňujeme vaše komplexy!
Málokdo se narodí ve svých očích jako dokonalý. Každý máme nějaký ten komplex z určité části svého těla, který schováváme před zraky ostatních lidí. Neschovávejte svoje nedostatky, raději je rovnou odstraňte.
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA PLASTICKÁ A KOSMETICKÁ CHIRURGIE MUDr. Daneš Raška, MUDr. Jiří Palkovský
WEBOVÁ STRÁNKA
PLASTICKÁ A KOSMETICKÁ CHIRURGIE
www.raskapalkovsky.cz
Adresa

Adresa

Lesní 511
Třinec 739 61

rdanes@seznam.cz
+420 558 322 821


Najdete nás také zde:

ARES
captcha