Zateplení domu přinese výrazné úspory

Přemýšlíte-li nad zateplením staršího domu, rozhodně neváhejte. V minulosti byly budovy stavěny s nedostatečnými izolacemi, tehdejší technologie a materiály zkrátka lepší izolaci nedovolovaly. Únik tepla je tak u starších domů a bytů značný. Zateplování budov, resp. zateplování fasád je jedním z účinných a cenově přijatelných řešení s relativně rychlou návratností.

Zateplení domu přinese výrazné úspory

Finanční úspora při zateplení fasády

Jeden z hlavních důvodů, proč provést zateplení fasády, spočívá bezpochyby ve viditelné finanční úspoře na energiích. Je dokázáno, že po zateplení budovy můžete na energiích ušetřit i desetitisíce korun. Finanční úspora při zateplení fasády se pochopitelně liší u jednotlivých typů staveb. Nejvíce např. ušetříte, pokud provedete zateplení fasády na rodinných domech, postavených v 1. polovině minulého století. Zde může být úspora až 50%, při komplexním zateplování budovy (včetně oken apod.) pak až 75%.

Zateplení fasády


Další výhody zateplování budov

Výhodou zateplování fasád však není jen finanční úspora na výdajích za energie. Po zateplení dojde také k odstranění estetických, ale i hygienických nedostatků na fasádě budovy. Pokud máte nehezkou fasádu, zateplením ji „zmodernizujete“ a zkrášlíte. Tepelnou izolací, konkrétně pak zateplováním budov, docílíte i odstranění tepelných mostů. Všechny tyto dílčí body vedou ke zvýšení životnosti celé budovy, což vede k dalším úsporám na případných opravách.


Návratnost investice

Ačkoliv může být zateplování budov na první pohled značně nákladnou záležitostí, je třeba si uvědomit, že jde o jednorázovou a dlouhodobou investici, která se vyplatí. Velmi brzy se vám náklady na zateplení fasády vrátí a dále budete na energiích jen šetřit. Pěnový polystyren, který se při zateplování fasád používá, je zárukou úspory energie, má také dlouhou životnost. Při profesionálním zateplení tak do dalších izolačních opatření nebudete investovat ani korunu po řadu let.


Výběr stavební firmy

Pokud chcete provést zateplování budovy, velmi pečlivě si vyberte stavební firmu, která vám izolaci provede. Sledujte především cenu, použité materiály, zkušenosti a reference. Jednou z osvědčených společností, které se zateplováním fasád zabývají, je firma Stavby Nowický, sídlící u Opavy. Firma se zabývá komplexní stavební činností od výstavby rodinných domů přes rekonstrukce staveb až po zmiňované zateplování budov a fasád. Mnohaleté zkušenosti, profesionální přístup, práce s kvalitním materiálem i bohaté reference činí z této firmy ideálního kandidáta.

Zateplení si můžete objednat zde


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.nowicky.cz/

Vydáno 28.06.2015
133 Zhlédnutí
Topováno 14.05.2020
FIREMNÍ ČLÁNKY

Rodinné domy na klíč postaví stavební firma NOWICKÝ DAVID

Rodinné domy na klíč postaví stavební firma NOWICKÝ DAVID
Stavba moderních domů, rekonstrukce a opravy, nátěry a zateplování fasád, zkrátka kompletní stavební práce provádí firma NOWICKÝ DAVID. To vše s ohledem na přání a požadavky zákazníka, kvalitně, rychle a za výhodné ceny. Zakázky realizujeme v okolí měst Opava a Ostrava.
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Nowický David Zednictví & Malířství
WEBOVÁ STRÁNKA
Nowický David
www.nowicky.cz
Adresa

Adresa

č. 183
Hlavnice 747 52

david@nowicky.cz
+420 723 523 414


Najdete nás také zde:

ARES
captcha