Operace očních víček na klinice Plastika – estetika ve Zlíně

Oční víčka jsou jednou z nejvíce namáhaných a nejcitlivějších částí kůže. Postupem času kůže v oblasti víček ztrácí na elasticitě a objevují se známky stárnutí, nezdravého životního stylu, ale i dědičnosti a některých onemocnění. S těmito neestetickými projevy pomůže blepharoplastika neboli operace očních víček.


Kdy je správná doba na operaci očních víček?

Problémy s kůží v oblasti očních víček se mohou odrazit nejen na vašem sebevědomí, ale také postupem času dochází ke změně zorného pole, což se může projevit např. při řízení vozidla a dalších činnostech, kde už začíná jít o závažný problém. Samotné operaci očních víček musí předcházet osobní konzultace s plastickým chirurgem, který na základě zkušeností dokáže přesně posoudit, zda a případně který zákrok je vhodný pro váš individuální problém. Věková hranice provedení blepharoplastiky v podstatě neexistuje, je-li však o ni zájem z estetických důvodů před dosažením 30 let, je třeba brát v úvahu, že s přibývajícím věkem se kůže bude ještě viditelně měnit.

Příprava před blepharoplastikou

O veškerých doporučeních a povinnostech předcházejících samotné operaci očních víček vás poučí lékař, ve zkratce jde o vysazení některých léků, nutné předoperační vyšetření, příchod k operačnímu výkonu nalačno a další pravidla. Samozřejmostí je absence make-upu a šperků v oblasti celé hlavy. V den zákroku mějte u sebe tmavé sluneční brýle, budete je potřebovat na cestu domů. Vhodné je i domluvit si doprovod, který zajistí vaši bezpečnost při transportu z kliniky.

Průběh operace očních víček

Nejčastějším zákrokem v oblasti očních víček je odstranění nadbytečné kůže víček a vyjmutí tukových váčků. Tento chirurgický výkon se provádí pouze v lokálním znecitlivění, trvá přibližně 30 – 40 minut a je zakončen obklady s elastickou kompresí. Po krátkém pozorování případné reakce na operační výkon je možné pacienta propustit domů ještě týž den.

Rekonvalescence po operaci očních víček

Jelikož jde o operaci na velmi citlivé části těla, je třeba dbát pravidel rekonvalescence. Pro zklidnění kůže kolem očí se používá fyziologický roztok nebo borová voda, případně lze aplikovat gelové chladivé sáčky, které jsou běžně dostupné v lékárně. Na noc se doporučuje elastická komprese. Chladivé obklady se používají po dobu přibližně 14 dní, i poté, co jsou odstraněny stehy (3. - 7. den od operace očních víček). Samozřejmostí je dodržování klidového režimu bez sportovních aktivit, které by mohly narušit hladký průběh hojení.

 

Operaci očních víček a jiné zákroky estetické a plastické chirurgie provádí například i klinika Plastika – estetika Zlín pod vedením zkušeného odborníka MUDr. Libora Mrni. Více informací naleznete na webových stránkách www.plastika-estetika.cz.

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.plastika-estetika.cz

Vydáno 02.05.2014
3670 Zhlédnutí
Topováno 12.07.2017
FIREMNÍ ČLÁNKY

Vyhlazení vrásek kyselinou hyaluronovou ve Zlíně

Vyhlazení vrásek kyselinou hyaluronovou ve Zlíně
Stárnutí je přirozený proces. S jeho viditelnými projevy se ale dá bojovat a docílit tak mladistvějšího věku. Jedním z možných řešení je vyhlazení vrásek od zkušeného plastického chirurga. Takovým je MUDr. Libor Mrňa, který působí v privátní plastické a estetické chirurgické ambulanci Plastika – ...

MUDr. Libor Mrňa: Výplňové injekce a vyhlazení vrásek ve Zlíně

MUDr. Libor Mrňa: Výplňové injekce a vyhlazení vrásek ve Zlíně
Přibývající roky, nadměrné slunění nebo třeba kouření. Nejen tyto faktory mohou způsobit ubývání kolagenu a ztrátu elasticity vaší pokožky. Na obličeji tak přibývají viditelné stopy v podobě vrásek, váčků, povadlé kůže a dalších nedokonalostí, na které už je ale časem i ta nejdražší kosmetika ...

Tumescentní liposukce – spolehlivý způsob tvarování postavy

Tumescentní liposukce – spolehlivý způsob tvarování postavy
Je pro vás tvarování postavy noční můrou? Vyzkoušeli jste už všechny možné cviky, ale výsledky stále nejsou dle vašich představ? Nebo na pravidelné chození do posilovny nemáte čas? Pak máte možnost vyzkoušet kouzlo tumescentní liposukce. Tato bezbolestná liposukční metoda vás možná mile překvapí. ...

Na privátní plastické a estetické chirurgii ve Zlíně vám změní život k lepšímu

Na privátní plastické a estetické chirurgii ve Zlíně vám změní život k lepšímu
Společnost Plastika – estetika Zlín nabízí služby plastické a estetické chirurgie, díky kterým opět nabudete sebevědomí z mladistvého vzhledu bez nedokonalostí způsobených stárnutím, nezdravým životním stylem, úrazem nebo vrozenými vadami. Ať už potřebujete úpravy v oblasti obličeje, vytvarování ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Plastika - estetika Zlín s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
Plastika - estetika Zlín s.r.o.
www.plastika-estetika.cz
Adresa

Adresa

Padělky I/3645
Zlín 760 01

+420 577 221 149


Najdete nás také zde:

ARES
captcha