Energeticky efektivní výroba stlačeného vzduchu

V dnešní době se často hledí na úspory ve výrobě ať už při snižování nákladů na materiál, nákladů na zaměstnance, nákup energii apod. ovšem náklady na výroby stlačeného vzduchu jsou výrobními podniky často opomíjeny. Přitom se udává, že 10% spotřebované elektrické energie v průmyslu jde na výrobu stlačeného vzduchu, to už je poměrně velké číslo a s tímto číslem je také nutné zacházet. To, že je výroba stlačeného vzduchu nákladná věc je v dnešní době poměrně známá věc. Ovšem to že během 5 let jde 85% nákladů na elektrickou energii je známo už méně, při pohledu na tyto náklady se náklady na servis a investici do zařízení přibližně 8% a 7% jeví jako zanedbatelné.

Energeticky efektivní výroba stlačeného vzduchu

Kompresory GA 7-37 VSD+

Z výše uvedených důvodů se společnost Atlas Copco, přední poskytovatel řešení udržitelné produktivity rozhodlo zaměřit především na snížení spotřeby elektrické energie.

Nové inovativní kompresory Atlas Copco GA 7-37 VSD+ vyvolávají v odvětví kompresorů revoluci, která mění pravidla hry. Jako standart nabízí pohon s proměnnými otáčkami s technologií iPM (použití elektromotorů s pernamentními magnety), kompaktní olejem chlazený motor a malou zastavěnou plochu. Kompresory GA 7-37 VSD+ snižují spotřebu elektrické energie v průměru o 50% a přitom zaručují provozuschopnost i v nejnáročnějších provozních podmínkách. Tento kompresor zajišťuje provozovateli nejekonomičtější výrobu stlačeného vzduchu jaké je v současnosti možná.

Parametry inovativního patentovaného elektromotoru:

Nejvyšší účinnost elektromotoru (iPM) až 94,5%,  účinnost řady IE4 a krytí IP 66.  Elektromotor je spojen přímo se šroubovým blokem bez použití jakékoliv spojky, převodu nebo řemenů, toto spojení umožňuje chlazení pomocí oleje proudícím v kanálcích motoru což zaručuje nejvyšší možnou efektivitu.

Není zde nutné proudění chladícího vzduchu, tudíž žádná ventilátor za elektromotor jako je všech standardních elektromotorů běžné.

Elektromotor umí startovat do protitlaku, tudíž při zastavení odběru stlačeného vzduchu se kompresor zastaví a sací klapka uzavře sání vzduchu. V případě obnovení odběru se kompresor spustí bez nutnosti odtlakování jako je u většiny kompresorů běžné a zamezí se zbytečnému úniku stlačeného vzduchu. 

Důkaz místo slibů:

V případě zájmu vám můžeme provést zdarma jako ukázku technologie GA VSD+ energetický audit vaší výroby stlačeného vzduchu. Během jednoho týdne se instaluje zařízení pro monitorování spotřeby stlačeného vzduchu a elektrické energie, následně se spočítá současná spotřeba a nasimuluje spotřeba energie při použití kompresorů GA VSD+. 

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.dost-vrchlabi.cz/

Vydáno 22.07.2015
67 Zhlédnutí
FIREMNÍ ČLÁNKY

Úspory - snižování energetických nákladů

Úspory - snižování energetických nákladů
Pracujete ve firmě se stlačeným vzduchem? Víte, že je za tím spousta nákladů? Máte toho už dost? V tom případě se můžete obrátit na firmu DOST s.r.o. Nebaví vás placení nepřetržitých výdajů a nákladů? Nechejte si zajistit audit výroby stlačeného vzduchu.

Rozvody médií pro dopravu vody, stlačeného vzduchu, dusíku či oleje

Rozvody médií pro dopravu vody, stlačeného vzduchu, dusíku či oleje
Rozvody médií existují v různých provedeních. Nejvíce variabilní rozvody médií, které jsou na trhu k sehnání, jsou systémy EQOfluids, které najdete u naší společnosti. Jde o jedinečný systém potrubí, který se může pochlubit celou řadou výhod.
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Dost s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
Dost s.r.o.
www.dost-kompresory.cz
Adresa

Adresa

Vápenická 487
Vrchlabí 543 01

info@dost-vrchlabi.cz
+420 499 421 855


Najdete nás také zde:

ARES
captcha