Prodej ojetých vozů nemusí být vždy poctivý. Poradíme vám, jak odhalit podvodníky včas

Koupě ojetého vozidla je pro řadu lidí jediná možnost, jak si pořídit vlastní vůz. Nová auta jsou totiž velmi nákladná a ne každý si jejich koupi může dovolit. Koupě ojetého vozidla ale nemusí být vždy tak výhodná, jak se na první pohled zdá. Naopak. V případě, že narazíte na nepoctivý autobazar, se vám i ojeté vozidlo může pěkně prodražit. Jak se podobným nepříjemnostem vyhnout? Stačí, když dodržíte několik základních pravidel a vyhledáte kvalitního prodejce. Jedním z nich je i AUTO-CENTRUM Autokat ve Vizovicích u Zlína..

Prodej ojetých vozů

Jak poznáte kvalitní a poctivý autobazar? Základem je, že se vám nebojí ojetá auta důkladně předvést. V případě, že prodejce „mlží“ a odmítne vám umožnit detailní prohlídku auta, dejte od koupě raději ruce pryč. Poctivý prodejce totiž nemá co skrývat a není pro něj tak problém umožnit vám prohlídku auta v autoservisu. My ve společnosti Autokat jdeme ještě dál. Přímo na provozovně totiž máme vlastního mechanika, který všechna ojetá auta důkladně prohlédne a připojí je na diagnostiku. Je naivní myslet si, že ojetý vůz získáte v dokonalém stavu a nebudete do něj muset dále investovat.

Stejně jako nové vozy, i ty ojeté potřebují základní servisní prohlídku po koupi a základní úpravy (i v případě že je ojetina v dobrém stavu). Je ale dobré vědět, jaké a jak rozsáhlé úpravy vás čekají. A přesně tím se řídí prodej ojetých aut v naší společnosti. Díky důkladné prohlídce budete přesně vědět, zda je třeba vyměnit rozvody, náplně motoru nebo udělat jiné úpravy a kolik to bude přibližně stát. S dodatečnými náklady tak můžete počítat již během koupě ojetého vozidla.

S historií vozidla se seznamte včas

Ojetá auta mají často bohatší historii, než vám jejich prodejce tvrdí. I na to je proto třeba dávat pozor. Je u auta napsáno, že mělo jednoho majitele a nikdy nebylo bouráno? A jste si tím skutečně jistí? Jednou z možností, jak zjistit, že je prodej ojetých aut v daném bazaru skutečně poctivý, je prověrka tzv.VIN- čísla (jde o takové „rodné číslo automobilu). Požádejte majitele, zda si můžete historii vozidla dopředu přes tento systém ověřit. Pokud vám to neumožní, můžete si být jistí, že před vámi pravou historii tají. My ve společnosti Autokat před zákazníky žádné tajnosti nemáme. Jsme totiž akreditovaným pracovištěm Cebia s možností prověřovat původ vozu a vydávat certifikát o jeho historii. Všechna ojetá auta u nás tak můžete důkladně poznat dostatečně dopředu.

Prodej ojetých aut i doprovodné služby = známka kvality

_Dalším znakem toho, že jste narazili na poctivý a kvalitní autobazar, je komplexnost jeho služeb. Dobrý autobazar totiž nechce, aby koupě ojetého vozu znamenala pro zákazníka řadu dalších úkonů a zdlouhavé vyřizování. Nabízí proto například možnost nákupu na splátky, uzavření povinného či havarijního pojištění ihned na místě, možnost sjednat tzv. prodlouženou záruku na poruchu vozu, zajištění evidenčních kontrol nutných k přihlášení vozu i STK. Odmítl vám autobazar poskytnout prodlouženou záruku? I to může být varovný signál. Je zde totiž velká pravděpodobnost, že pojišťovna s prodejcem rozvázala smlouvu, ať už z důvodů velké poruchovosti jím nabízených vozů nebo velkého množství pojistných událostí.

I koupě ojetého vozidla je pro mnohé z nás velkým zásahem do rodinného rozpočtu. Nepodceňujte proto výběr autobazaru a ujistěte se, že je vámi zvolený prodejce skutečně poctivý a nabízí pouze kvalitní ojetá auta

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.autokat.cz/

Vydáno 24.07.2015
692 Zhlédnutí
Topováno 05.05.2016
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA AUTOKAT s.r.o. Autobazar Vizovice
WEBOVÁ STRÁNKA
AUTOKAT s.r.o.
www.autokat.cz
Adresa

Adresa

Zlínská 1169
Vizovice 763 12

autokat@autokat.cz
+420 774 455 838


Najdete nás také zde:

ARES
captcha