Za notářem pro radu i notářský úkon

Notářská činnost je velmi rozmanitá. Existuje řada důvodů k návštěvě notářské kanceláře. Notáři poskytují své služby na základě zákona 358/1992 Sb. Je běžné, že každé větší město má jednoho či více notářů a jinak tomu není ani v Ústí nad Labem. Své notářské služby zde nabízí firma Marta Pěnkavová, Mgr., která poskytuje standardní notářské činnosti, právní servis a poradenství.

Za notářem pro radu i notářský úkon

Ověřování listin a podpisů

Jednou ze základních notářských služeb je ověřování listin (vidimace) a podpisů (legalizace). Tuto notářskou službu nabízí všichni notáři včetně zmíněné kanceláře v Ústí nad Labem. Při ověřování podpisu je nutná fyzická přítomnost osoby, která o ověření žádá.

Notářská úschova kupní ceny

Další poskytovanou notářskou službou je notářská úschova kupní ceny, díky které lze při nákupu či prodeji nemovitostí zajistit bezpečný způsob úhrady pro obě strany. Hlavní výhoda této notářské služby spočívá v tom, že prodávajícímu odpadá riziko, že by mu nemovitost nebyla zaplacena, naopak kupujícímu pak odpadá riziko, že předá peníze před zápisem do katastru nemovitostí, kdy nemovitost ještě není jeho. Notář je v takovém případě plnohodnotným prostředníkem, který se postará o bezpečné zprostředkování obchodu.

Za notářem kvůli dědictví

Jedním z nejčastějších důvodů, proč notáře navštívit, je řešení dědického řízení. Pozůstalí bývají v této oblasti velmi zmatení a cílem notáře je vše objasnit, vysvětlit a zajistit bezproblémový průběh dědického řízení. Firma Marta Pěnkavová, Mgr. se oblastí dědického řízení zabývá velmi podrobně a zajistí bezproblémový a hladký průběh. Navíc počítá s dotazy pozůstalých, na které vstřícně odpovídá. Součástí notářských služeb totiž není jen provedení samotných úkonů, nýbrž i kvalifikovaná rada.

Rozmanitost notářských služeb

Výše zmíněné notářské služby sloužily jen jako příklad, co notář v Ústí nad Labem i v celé ČR poskytuje. Notářských činností je však mnohem více, zmiňme například převody nemovitostí, notářské zápisy, závěti, majetkové smlouvy manželů, správa obchodních společností, vedení a poradenství pro družstva i výpisy z informačních systémů veřejné správy. Na notáře se můžete obrátit s jakoukoliv právní nebo jinou nesrovnalostí a očekávat i bezplatnou radu, která vám pomůže v dalším konání. V Ústí nad Labem je místem, kam pro radu, právě kancelář firmy Marty Pěnkavové, Mgr. 

Vypisovat kompletní seznam notářských služeb a povinností notáře by bylo na dlouhé řádky a v tuto chvíli to ani není podstatné. Důležité však je, že již víte, kam pro radu. Notář je tím, na koho se můžete obrátit s jakýmkoliv právním problémem a budete vědět, že jste v dobrých rukou.

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.edb.cz/firma-256107-penkavova-marta-mgr-usti-nad-labem

Vydáno 27.07.2015
1265 Zhlédnutí
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA Pěnkavová Marta, Mgr.
WEBOVÁ STRÁNKA
Pěnkavová Marta, Mgr.
www.edb.cz
Adresa

Adresa

Mírové náměstí 35A
Ústí nad Labem 400 01

notarka@raz-dva.cz
+420 475 201 056


Najdete nás také zde:

ARES
captcha