CHKO Kokořínsko láká milovníky krásné přírody, památek i sportu

Kokořínsko, rozkládající se na ploše více než 270 km2, bylo v roce 1976 vyhlášeno chráněnou krajinnou oblastí. Toto území láká všechny příznivce turistiky, cykloturistiky, přírodních i kulturních památek, a to jak krásnou přírodou a bohatou historií, tak i spoustou možností sportovního vyžití.


Proč se vydat na Kokořínsko?

Především proto, že se jedná o jedno z nejkrásnějších území v celé ČR. Najdete zde pískovcové skály, kaňonovitá údolí povodí říček, celou řadu přírodních rezervací i vesnických a městských památkových rezervací. Dominantou Kokořínska je samozřejmě hrad Kokořín postavený po roce 1320 a tyčící se na ostrohu pískovcové skály nad Kokořínským dolem. K této památce oblíbené turisty vedou značené trasy, stejně jako k dalším zajímavostem kraje, kterými jsou například hrad Houska, rozhledna na Vrátenské hoře, skalní bludiště, skalní útvary Pokličky, Čertovy hlavy a spousty dalších míst, které by byla škoda nenavštívit.

 

Zavítáte-li do tohoto malebného kraje, který má rozhodně co nabídnout jak pro rodiny s dětmi, páry nebo cyklisty, tak např. i pro celé firmy v rámci teambuildingu, dostane se vám kompletních ubytovacích služeb v zrekonstruovaném penzionu U báby Šubrový.

Penzion U báby Šubrový nezapomíná na oblíbenou původní majitelku

Proč zrovna U báby Šubrový? Onou dámou byla majitelka hospody U Šubrů v meziválečné a poválečné době, která podle pamětníků vládla v zařízení pevnou rukou. Všichni si ji oblíbili díky jejímu vstřícnému přístupu k hostům, v tehdejších dobách převážně trampům, kteří nezapomněli při žádné návštěvě Kokořínska podnik navštívit. I v současné době, kdy objekt prošel rekonstrukcí a přeměnil se z původní hospůdky na hostinec a penzion, se zde trampové z nedaleké osady Harakoko tradičně scházejí na páteční posezení.   

 

penzionu U báby Šubrový jsou k dispozici plně vybavené dvou-, tří- a čtyřlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, kuchyňkou, venkovní krytou terasou a posezením pouze pro hosty penzionu. K dispozici je také ohniště vhodné např. na opékání buřtů. Využít lze i prostoru krásného loveckého salónku, který je ideálním místem pro oslavy, školení, svatby a další společenské i firemní příležitosti. Kapacita penzionu je 28 osob.

 

Součástí penzionu je také zrenovovaný hostinec, kde můžete ochutnat moderní gastronomii i tradiční krajové speciality, nechybí ani víkendové tematické hody nebo vícechodové degustační menu pro opravdové fajnšmekry.

 

Navštívíte-li Kokořínsko, nezapomeňte se zastavit v hostinci a penzionu U báby Šubrový, kde vás rádi přivítají nejen jako nocležníky, ale také na dobrý oběd, večeři nebo večerní zábavu. Více informací najdete na webových stránkách www.ubabysubrovy.cz.

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.ubabysubrovy.cz

Vydáno 02.05.2014
383 Zhlédnutí
Topováno 01.04.2016
FIREMNÍ ČLÁNKY

Penzion a restaurace U báby Šubrový: Stylové ubytování na Kokořínsku v Máchově kraji

Penzion a restaurace U báby Šubrový: Stylové ubytování na Kokořínsku v Máchově kraji
Sháníte ubytování na Kokořínsku se vším komfortem a zároveň ve stylovém prostředí, ve kterém na vás dýchne historie? Penzion a restaurace U báby Šubrový je rekonstruovaným objektem, ve kterém se snoubí tradiční prvky s moderním stylem, a to nejen v rámci ubytování, ale i na jídelním lístku ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Pension U báby Šubrový Rodinné ubytování Kokořínsko
WEBOVÁ STRÁNKA
Pension U báby Šubrový
www.ubabysubrovy.cz
LINKY NA WEB

LINKY NA WEB

Penzion
Adresa

Adresa

Kokořínský Důl 12
Kokořín 277 32

ubabysubrovy@seznam.cz
+420 608 778 851


Najdete nás také zde:

ARES
captcha