Výroba, oprava a prodej žáruvzdorné keramiky a dalších žáruvzdorných materiálů

Použití žáruvzdorných materiálů a průmyslové keramiky je nutné v řadě odvětví. Pece a zařízení oceláren, slévárny železných a neželezných kovů, elektrárny, teplárny, spalovny, domácí spotřebiče či keramika. Ve všech těchto oblastech a řadě dalších je použití materiálů, které odolávají vysokým teplotám, nezbytné. Společnost CAPITAL REFRACTORIES s.r.o. se sídlem v Šenově u Ostravy se zabývá výrobou, prodejem a opravou průmyslové keramiky, dále pak výrobou žárobetonových tvarovek či vyzdívek a dalších žáruvzdorných materiálů, které mají uplatnění ve výše zmíněných aplikacích.

Výroba, oprava a prodej žáruvzdorné keramiky a dalších žáruvzdorných materiálů

Žáruvzdorné vyzdívky tepelných agregátů

Vyzdívky patří mezi nejpoužívanější žáruvzdorné materiály. Hrají důležitou roli v bezchybné práci všech průmyslových kotlů, pecí, jsou nezbytnou součástí indukčních pecí a licích pánví. Zmíněná firma CAPITAL REFRACTORIES s.r.o. se výrobou, ale také opravou vyzdívek zabývá. Právě servis vyzdívek a dalších žáruvzdorných materiálů je velmi důležitý. Pokud dojde k poškození vyzdívky kotle či pece, rozhodně není na místě hned kupovat nový tepelný agregát. Firma zajistí výrobu, případně servis vyzdívky a uvede zařízení do původního stavu.

Žárobetony a žárobetonové tvarovky pro slévárny hliníku

Mezi nejpoužívanější žáruvzdorné materiály patří bezpochyby žárobetony. Ze speciálních směsí lze vytvořit žáruvzdorný dílec libovolného tvaru, který má uplatnění v mnoha oblastech. Existuje řada druhů žárobetonu podle konkrétní aplikace, zmiňme např. běžné hutní žárobetony, dále pak žárobetony hutní torkretovací či s nízkým obsahem cementu atd.

 

Existují také případy, kdy není použití žárobetonové směsi pro zhotovení vyzdívky či jiného dílu příliš praktické. V takových případech se používají žárobetonové prefabrikáty, konkrétně tvarovky a dílce, které šetří čas i finanční náklady.

Průmyslová keramika

Průmyslová žáruvzdorná keramika umožňuje aplikaci do zařízení, které vyžadují velmi vysokou teplotní odolnost. Právě z toho důvodu se průmyslová keramika často využívá také v hutnictví, má vysokou trvanlivost a používá se také např. při odlévání litiny a oceli ve slévárnách.

 

Společnost CAPITAL REFRACTORIES s.r.o. patří mezi lídry v oblasti výroby žáruvzdorných materiálů. Kromě zmíněných služeb a prací nabízí komplexní poradenství v oblasti hutnictví a průmyslové keramiky. Dále se zabývá výrobou keramických tavicích kelímků pomocí izostatického lití a vibrolití, výrobou porézních zátek či opravou, servisem a výrobou cívek indukčních pecí.

Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.capital-refractories.com

Vydáno 11.08.2015
868 Zhlédnutí
Topováno 20.02.2020
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Capital Refractories s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
Capital Refractories s.r.o.
www.capital-refractories.com
Adresa

Adresa

Podnikatelů 909
Šenov u Ostravy 739 34

radovan.cechel@capital-refractories.com
+420 596 832 910


Najdete nás také zde:

ARES
captcha