M-MOOS spol. s r.o.Obráběcí stroje Tongtai vychází z tradičního japonského přístupu

Hledáte CNC stroje, které budou v mnoha ohledech vynikající a předčí běžný standard? Pak se poohlédněte po obráběcích strojích tchajwanské značky Tongtai Machine Tool Co. Ltd. Tato firma patří v oboru mezi skutečné profesionály, na trhu působí již přes 45 let a pyšní se vývojem a výrobou obráběcích CNC strojů nejvyšší kvality. Současně se společnost Tongtai řadí mezi největší firmy v zemi. Vzhledem k tomu, že jde o společnost původně japonskou, vychází přístup i výsledný produkt z japonské filozofie a kultury, která prostupuje napříč celou firmou. Díky tomu se také řadí k nejrespektovanějším a nejuznávanějším vůbec.

Tongtai Machine Tool Co. Ltd – obráběcí stroje, CZ MOOS TRADING s.r.o., Lipník nad Bečvou

Moderní výrobní park na Tchaj-wanu a sklad v Nizozemí

Obráběcí stroje tohoto výrobce se mohou řadit k těm nejlepším především z důvodu vysoké kvality, spolehlivosti a dodávkám moderních technologií na klíč. Důkazem vysoké vyspělosti je moderní sídlo s výrobními halami, které se nachází ve městě Kaohsiung. Výrobní park společnosti je vskutku velký, jeho rozloha je přibližně 39 500 m2. Společnost se však netají tím, že velikost firemních prostorů rozhodně není konečná.

Vzhledem k tomu, že o tyto CNC stroje je velký zájem také po celé Evropě, bylo nutné vybudovat komplexní sklad na dobře dostupném místě. To se podařilo a dnes stojí již hojně využívaný centrální sklad v Nizozemí, který se může pyšnit dostupností všech dílů do 24 hodin.

Horizontální CNC soustruhy a soustružnické centra

Výroba je zaměřena na produkci menších a středně velkých CNC soustruhů a soustružnických center, které jsou schopny opracovat obrobky o průměru 220 až 720 mm. Tongtai se vždy úzce specializoval na automatickou výrobu a na komplexní výrobní linky. Tohle zaměření je dnes jeho nesporná výhoda a každý zákazník si dnes může vybrat stroj dle jeho potřeb, který bude maximálně efektivní

Horizontální a vertikální obráběcí centra

Obráběcí centra byla nosným a hlavním produktem japonské značky Hitachi Seiki (prvotní vlastník firmy TONGTAI). Tento fakt platí dodnes a firma dnes nabízí nejširší výrobní program obráběcích center. Sortiment vertikálních center se dělí na menší vrtací a frézovací centra, dále pak na klasicky koncipované frézovací centra ve velikosti stolu do 1700 x 850 mm, na tento sortiment navazují centra pro přesné obrábění forem a složitých kontur a centra pro obrábění v 5 osách. Horizontální centra jsou nabízena v 5 produktových řadách. Standardní produktové řady HA, HB, HG a THM jsou klasicky koncipované centra, tj. s dostupní B osy a nebo výměny palet, jsou dostupné ve velikostech pracovního stolu 400 až 1250 mm. Samostatnou kapitolou je řada TFM, která je modulární a umožňuje instalaci široké řady pracovních stolů a paletových systémů nebo zapojení strojů do automatických linek.

Komplexní řešení pro výrobu ALU kol

Další samostatnou sekcí je výroba strojů pro obrábění hliníkových kol. Páteři tohoto programu jsou vertikální a horizontální CNC soustruhy, které doplňují vrtací obráběcí centra. Každý stroj je byl vyvíjen pro efektivní obrábění ALU kol. Tyto stroje jsou nejčastěji zapojeny v výrobní lince, která je obsluhovaná robotem. Na celém světě se vyrobí cca 20 milionů Alu kol ročně jen strojích Tongtai.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.moostrading.cz

FIREMNÍ ČLÁNKY


Sázíme na obráběcí stroje z Taiwanu

Sázíme na obráběcí stroje z Taiwanu

Od roku 2007 Taiwan pravidelně končí 4. místě v počtu exportovaných obráběcích strojů, s objemem 3.586 milionů USD (jen pro srovnání, ČR vykazuje 379,9 milionů) se pak řadí na 3 místo hned za velmoci jako Japonsko a Německo. Asociace výrobců obráběcích strojů sdružuje několik set členů, převážná většina je koncentrována v Taichungu, kde najdete okolo 500. Pochopitelně všichni nejsou schopni zvládat vysoké nároky japonského nebo evropského trhu a konkurovat tradičním značkám. Většina z nich se však už dávno pevně usadila mezi top výrobce moderních obráběcích strojů.

Vydáno 08.03.2015Vydáno 13.08.2015
109 Zhlédnutí
Topováno 09.01.2017