Street workout – posilování s vlastní vahou, které vede k výsledkům

Možnosti posilování a cvičení lidského těla jsou takřka neomezené. Stále oblíbenější způsob posilování se nazývá street workout a spočívá v možnosti práce s vlastním tělem bez nutnosti použití velkých závaží, činek apod. Street workout se stal velmi vyhledávanou záležitostí, jelikož je možné jej provádět venku i v interiérech. Nejdůležitější pomůcku při posilování tohoto typu jsou hrazdy. Na nich může cvičící provádět nejrůznější cviky a pracovat na sobě.

Michal Uher, Ladná: Street workout – hrazda

Hrazdy pro posilování s vlastním vahou

Hrazdy patří k základním pomůckám při posilování s vlastním tělem. Hrazda musí být pevná a variabilní – cvičící musí být schopen provozovat řadu cviků, během kterých zapojí různé svaly a posílí celé své tělo. Nejobvyklejším typem je hrazda na zeď, kterou je možno používat po pevném přichycení na stěnu. Oblíbené jsou také stropní hrazdy, které lze využít současně jako úchyt pro boxovací pytel. Na hrazdě má cvičící možnost se zapřít a dělat různé variace shybů, kliky či přednožování. Velká výhoda posilování s vlastní vahou spočívá v tom, že i při špatné technice hrozí malá rizika, na rozdíl od posilování se závažím a na strojích, kde může mít špatná technika cvičení fatální vliv na zdraví jedince. Posilování s vlastním tělem je jednoduše bezpečnější.

Vybavení pro street workout

V České republice vzniká stále více street workout hřišť, které jsou přímo určeny pro posilování s vlastní vahou. Jejich výhoda spočívá v tom, že postačí jednorázová investice a hřiště může sloužit k setkávání mladých lidí, kteří jsou ochotni na sobě pracovat a učit se vzájemné spolupráci, navzájem se podpořit. Pro budování street workout hřišť jsou však nezbytné kvalitní pevné pomůcky. Venkovní hrazdy, bradla, žebříky, madla či lavice jsou jednoduchými kovovými konstrukcemi z kvalitního pevného materiálu, které díky svému tvaru umožňují variabilní použití pro silové posilování s vlastní vahou.

Bradla nejen pro venkovní použití

Ačkoliv je street workout primárně určen pro posilování venku na hřištích, bez problému lze s vlastní vahou posilovat doma. Pomohou již zmíněné hrazdy na zeď, ale také třeba přenosná bradla. Přenosná bradla jsou skvělou pomůckou pro procvičení celého těla, hodí se pro provádění stojky nebo kliků ve stojce.

Skvělá pomůcka pro silový trénink – silové klece

Chcete výrazně zvýšit vaši sílu? Pak byste se měli vrhnout do silového tréninku, se kterým své svaly posílíte nejlépe. Aby byl silový trénink prováděný správně, skvělou pomůckou jsou silové klece. Ty jsou kompletním nástrojem při cvičení síly. Silové klece bývají vyráběny s jistým počtem bradel, hrazd, laviček či háků na zavěšení osy. Je možné je umístit i v interiéru a pracovat tak na sobě prakticky kdykoliv a kdekoliv. Při silovém tréninku jsou důležité také stojany na dřepy, vyrobené z masivní oceli, které zajistí bezpečné a správné provádění jednotlivých cviků.

 

Ačkoliv je street workout a posilování vlastní vahou nenáročné na pomůcky (nepotřebujete velké množství činek nebo drahých cvičících zařízení), budete potřebovat alespoň základní pomůcky, se kterými důkladně procvičíte celé tělo. Hrazda na zeď a bradla budou do začátku dostačující, se silovými klecemi a stojany na dřepy si pak vystačí i profesionálové.

Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.gymforstrong.com

Vydáno 24.08.2015
758 Zhlédnutí
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA Michal Uher
WEBOVÁ STRÁNKA
Michal Uher
cafeindustry.cz
Adresa

Adresa

Anenská 282/20
Ladná 691 46

info@gingershot.cz
+420 607 639 368


Najdete nás také zde:

ARES
captcha