Laderman s.r.o.
Autoservis a pneuservis BranticeEkologická likvidace vozidel a strojů

Vážení čtenáři, jistě jste se už setkali s tím, že se vám v garáži schovává autíčko již bez technické kontroly, značky máte uloženy v depozitu nebo se technická kontrola blíží ke konci platnosti. Oprava by stála více, než je hodnota vozidla, platíte za něj povinné ručení, které není zrovna nejlevnější… Platit jen za to, že nám auto stojí před domem nebo v garáži? Co v takovém případě??? Poradíme Vám a jsme zde pro Vás. Firma Laderman s.r.o. získala nově od října 2013 licenci k provozování služeb ekologické likvidace vozidel.

Ekologická likvidace vozidel a strojů Beroun

Jak tato ekologická likvidace funguje a jaký je její postup?

Samotná ekologická likvidace znamená úplné rozebrání vraku vozidla, vytřídění ekologicky nebezpečných komponentů a jejich ekologickou likvidaci nebo recyklaci a využití jako druhotné suroviny. Skelet vozidla a další kovové části pak putují do hutí, kde jsou využity k opětovné výrobě železa. U nás ekologická likvidace a recyklace vozidel probíhá snadno, rychle a hlavně je pro Vás zdarma, my platíme Vám!


Co je potřeba, abychom mohli převzít Vaše vozidlo k ekologické likvidaci?

K ekologické likvidaci přijmeme vozidlo pouze od jeho vlastníka nebo od pověřené osoby na základě plné moci ověřené vlastníkem.

K ekologické likvidaci vyžadujeme následující doklady:


Fyzické osoby – občané

- Velký technický průkaz vozidla
- Občanský průkaz, řidičský průkaz nebo pas majitele

Pokud nejste vlastníkem likvidovaného vozidla, potřebujete podepsanou plnou moc majitelem vozidla. Plná moc musí být ověřena pouze ze strany majitele. Pokud majitel vozidla zemřel, je potřeba doložit pravomocné rozhodnutí příslušného soudu o projednaném dědictví.


Fyzická osoba – podnikatelé

- Velký technický průkaz
- Občanský průkaz, řidičský průkaz nebo pas majitele firmy nebo zastupující osoby
- Plná moc při zastupování majitele firmy jinou osobou ověřenou s razítkem firmy
- Živnostenský list (můžeme vytáhnout z ARESU na místě)


Právnické osoby – firmy

- Velký technický průkaz
- Občanský průkaz, řidičský průkaz nebo pas majitele firmy nebo zastupující osoby
- Plná moc při zastupování majitele firmy jinou osobou ověřenou s razítkem firmy
- Výpis z obchodního rejstříku (můžeme vytáhnout z ARESU na místě)


Vozidlo může být v jakémkoliv stavu poškození, musí však obsahovat:

Veškeré hlavní kovové části představující hlavní část karoserie včetně výrobního čísla VIN (v případě chybějícího čísla VIN na karoserii nemůžeme takové vozidlo přijmout), motor, převodovku, nápravy apod.


Co je protokol o ekologické likvidaci vozidel?

Je to důležitý a potřebný dokument, který obsahuje informace o ekologickém zlikvidování vozidla a slouží jako nezbytný dokument pro odhlášení auta z evidence. Protokol musí být vydán pouze certifikovanou společností a každý z protokolů je označen unikátním číslem elektronicky získaným z hlavního počítače ministerstva dopravy. Pravost protokolu je ověřována v momentě odhlašování na dopravním inspektorátu. My vám tento protokol předáme s jistotou, že likvidace je platná a byla provedena podle posledních platných zákonů a nařízení.

Pokud se nacházíte v situaci, kdy máte velký technický průkaz na původního majitele, ještě jste od nákupu vozidla neudělali přepis na dopravním inspektorátu, vlastníte několik předešlých kupních smluv a vaše jméno se nachází až v té poslední kupní smlouvě, ještě jste nestihli vozidlo přepsat, i pro takovou situaci máme pro vás řešení a protokol o likvidaci vystavíme na vaše jméno a můžete vozidlo odhlásit z registru vozidel a zrušit povinné ručení u pojišťovny, kde máte vozidlo pojištěno.

Pro Moravský Beroun a okolí do 50km po telefonické dohodě je možné domluvit odtah vašeho vozidla k nám na provozovnu k ekologické likvidaci.
FIREMNÍ ČLÁNKY


Renovace svítidel na autě prodlouží jejich životnost

Renovace svítidel na autě prodlouží jejich životnost

Auto má v dnešní době každý a mnoho lidí ho také denně používá. Do práce, do školy nebo za zábavou. Málokterý řidič se ale o svůj vůz stará tak, jak je potřeba. A od toho je tu autoservis Laderman, který pro vás zajistí běžnou i specifickou automobilovou údržbu.

Vydáno 06.03.2017Vydáno 07.05.2014
542 Zhlédnutí
Topováno 12.06.2019