Dveřní a vratové systémy SPEDOS zajistí výraznou úsporu tepla

Automatické dveře a vrata poskytují uživatelům komfort, ale především nabízí výraznou úsporu tepla. Prostorů, ve kterých se dnes upřednostňují právě automatické systémy dveří a vrat, je stále více – supermarkety, výrobní haly, veřejné budovy, logistická centra… Firma SPEDOS se výrobou, prodejem a montáží dveřních systémů zabývá již 25 let a během svého působení na trhu uskutečnila přes 100 tisíc realizací. Dveřní a vratové systémy s výrazným apelem na úsporu tepla nabízí v různém provedení.

SPEDOS s.r.o., Valašské Meziříčí: dveřní systémy

Automatické posuvné dveře

Mezi nejrozšířenější dveřní systémy patří bezpochyby automatické posuvné dveře. Ty se používají všude tam, kde je četnost procházejících velmi vysoká. Automatické dveře zajistí úsporu tepla, a to z důvodu, že pokud by byly nainstalovány dveře klasické, pravděpodobně by zůstaly kvůli vysoké frekvenci průchodu otevřeny neustále. Automatické dveře však zajistí otevření jen na nezbytně nutnou dobu bez jakékoliv fyzické námahy procházejících.

Dveřní a vratové systémy SPEDOS jsou však navíc realizovány s důrazem na úsporu tepla, proto jsou automatické dveře doplněny dalšími konstrukčními prvky, které úsporu zvýší. Jsou to např. kartáčová těsnění či možnost použití jednosměrných radarů, které nezachytí odcházející osobu. Důležitou roli hraje také vstupní zádveří (izolační zóna mezi dvěma automatickými dveřmi). Doplněním bývá také tepelná clona instalovaná nad průchozím prostorem.

Dveřní a vratové systémy SPEDOS


Turniketové dveře

Další možností zajištění úspory tepla tam, kde prochází velké množství lidí, je instalace turniketových dveří. Ty přináší ještě výraznější izolační schopnosti, jelikož je prostor interiéru od exteriéru oddělen prakticky stoprocentně. Turniketové dveře navíc zabraňují ve výškových budovách komínovému efektu, zabrání tak průniku smogu i hluku z ulice. Také turniketové dveře lze doplnit o tepelnou clonu.


Vratové systémy, které zajistí úsporu tepla

U průmyslových vratových systémů je apel na zajištění tepelné izolace ještě výraznější. Vrata totiž mají velké rozměry a jejich počet bývá také nemalý, proto je třeba navrhnout vratové systémy tak, aby byl únik tepla co možná nejnižší. SPEDOS je odborníkem na vybavování profesionálních průmyslových prostorů, expedičních míst i překladišť. Do těchto prostorů instaluje průmyslová vrata VM v kombinaci s vyrovnávacími můstky se sklopnou nebo výsuvnou lištou a vratová těsnění (dle potřeby pro daný typ haly je instalováno buď klapkové nebo nafukovací těsnění). K oddělení klimaticky odlišných prostředí ve výrobních a skladovacích halách slouží protiprůvanové vratové clony SPEDOS. K nim patří plastová, průhledná kyvná vrata, otevírající se převážně manuálně. Jednodušším zařízením jsou plastové pruhové závěsy, instalované do vratového otvoru a volně průchozí. Naopak nejdokonalejším typem clony jsou rychlonavíjecí vrata. Vyznačují se vysokou rychlostí otevírání, vysokou mírou utěsnění a slouží zejména pro rychlý průjezd vysokozdvižných vozíků.

Úspora tepla s vratovými systémy


SPEDOS – sofistikované dveřní a vratové systémy

Společnost SPEDOS se řadí mezi přední české výrobce a dodavatele dveřních a vratových systémů. Zaměřuje se na spolupráci se stavebními firmami i samotnými podnikatelskými subjekty. Nabízí jak automatické dveřní systémy pro supermarkety, obchodní centra a veřejné budovy, tak vratové systémy pro průmyslové využití. Právě v oblasti vratových systémů se může chlubit kvalitním zpracováním a využitím moderních technologií, které zajišťují výraznou úsporu tepla. To je také důvod, proč jsou právě vratové systémy SPEDOS využívané řadou světových automobilek, včetně TPCA v Kolíně, Hyundai v Nošovicích či Kia v Žilině.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.spedos.cz/

Vydáno 07.09.2015
192 Zhlédnutí
Topováno 31.10.2016
FIREMNÍ ČLÁNKY

Automatické dveře posuvné i otočné SPEDOS

Automatické dveře posuvné i otočné SPEDOS
Automatické dveře posuvné i otočné SPEDOS nabízí vysoký komfort, pohodlný, bezbariérový průchod a moderní design.

Požární automatické dveře firmy SPEDOS

Požární automatické dveře firmy SPEDOS
Skvělá varianta, jak vyřešit otevírání dveří moderním způsobem. V dnešní době už nepotřebujeme klasické dveře s madly nebo s klikami, mnohem praktičtější jsou automatické dveře, které se před Vámi samy otevřou. Hodí se do administrativních budov i obytných bytových domů.

Protipožární uzávěry ochrání váš majetek i život

Protipožární uzávěry ochrání váš majetek i život
Pokud se oheň rozšíří tam, kam nemá, umí ničit obrovskou rychlostí. Zejména v průmyslových provozech se tak stále častěji setkáváme s prevencí vzniku škod ve formě instalace požárních uzávěrů, obzvláště protipožárních vrat a protipožárních dveří.

Automatické dveře a vrata i kompletní dveřní systémy z dílny české firmy SPEDOS s.r.o.

Automatické dveře a vrata i kompletní dveřní systémy z dílny české firmy SPEDOS s.r.o.
Když společnost SPEDOS s.r.o. vznikala, zabývala se především prodejem různých výrobků pro stavebnictví. Dnes se řadí mezi nejvýznamnější výrobce dveřních a vratových systému s orientací na automatická vrata a dveře. Disponuje vlastním špičkovým výrobním zařízením a zajišťuje si výzkum a vývoj. ...

Vyrovnávací můstky SPEDOS zajistí rychlou a plynulou překládku v moderních halách

Vyrovnávací můstky SPEDOS zajistí rychlou a plynulou překládku v moderních halách
Překládací rampa je klíčovým místem pro nakládku a vykládku v každé průmyslové nebo skladovací hale. Tento proces musí probíhat plynule a rychle. Proto je důležité usnadnit a urychlit manipulaci s materiálem, a to zejména díky plynulému pohybu mezi plochou nákladního vozu a haly. Zajistí ho ...
PODSTRÁNKY

Automatické dveře, turniketové vstupy

Automatické dveře, turniketové vstupy
Automatické dveře Spedos s elektrickým pohonem, turniketové, karuselové dveře

Průmyslová vrata, clony a vyrovnávací můstky

Průmyslová vrata, clony a vyrovnávací můstky
Průmyslová sekční vrata, protiprůvanové vratové clony, vyrovnávací můstky

Protipožární uzávěry

Protipožární uzávěry
Požární uzávěr roletový, protipožární dveře a vrata posuvná, rolovací, výsuvná, sekční, otevíravá
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA SPEDOS Servis s.r.o. Automatické dveřní a vratové systémy
WEBOVÁ STRÁNKA
SPEDOS Servis s.r.o.
www.spedos.cz
Adresa

Adresa

Hranická 771
Valašské Meziříčí 757 01

spedos@spedos.cz
+420 571 759 211


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha