Regulační měřící technika Praha - pro kontrolu síly a momentu - komponenty pro automatizaci

MEGATRON, s.r.o. Komponenty pro automatizaci Praha

Regulační měřící technika Praha - pro kontrolu síly a momentu - komponenty pro automatizaci

MEGATRON, s.r.o.
Komponenty pro automatizaci Praha
Potenciometry, snímače polohy a další komponenty pro automatizaci

Společnost Megatron s.r.o. se specializuje na komponenty pro automatizaci jako např. potenciometry, enkodéry, inkrementální snímače, snímače tlaku, snímače polohy, joysticky, průmyslové panelové a kioskové tiskárny, mobilní tiskárny, konstrukční díly a další specializovaná zařízení.

Megatron s.r.o., Regulační a měřící technika Praha: lineární snímače polohy

Přesné potenciometry na přání zákazníka

Jedním z typů zařízení spadajících do kategorie měřicí a regulační technika, které Megatron prodává, jsou přesné potenciometry. Buď se jedná o přesné potenciometry využívající technologie drátem vinutého elementu, nebo plastového elementu. Většina přesných potenciometrů Megatron umožňuje také rozšíření o nestandardní provedení.

Potenciometry Megatron – praktická měřicí technika


Enkodéry a inkrementální čidla

Při potřebě měření úhlové polohy můžeme použít kromě potenciometrů jejich novější ekvivalent. Jsou to enkodéry, nazývané také jako inkrementální čidla. Nabízíme dvě technologie, magnetické a optoelektronické, z nichž Megatron se více věnuje oblasti magnetických snímačů. Jsou novější a levnější. Jádrem snímače je integrovaný Hallův snímač spolu s interpolačních elektronikou v jednom obvodě. V interakci s rotujícím magnetem, snímač produkuje přesné měření úhlové polohy. Nabízí množství různých výstupních signálů, jako je analogový, PWM, inkrementální, absolutní SSI a SPI.

Enkodéry a inkrementální čidla


Snímače polohy mnoha typů

Z oblasti snímačů polohy v portfoliu Megatron můžeme najít snímače polohy potenciometrické, induktivní, optoelektronické inkrementální nebo magnetostrikční.

- Potenciometrické snímače polohy fungují v podstatě jako lineární proměnný odpor, kdy výstupní napětí závisí na poloze jezdce snímače. Tato metoda je cenově poměrně velmi příznivá a umožňuje měření v rozsahu 10 – 1500 mm.
- Induktivní snímače polohy, neboli zkráceně LVTD, jsou značně robustní zařízení, která se používají při vysokých vibracích a zrychlení.
- Optoelektronické inkrementální snímače polohy jsou oproti dvěma výše zmíněným typům digitální, což patří mezi jejich velkou přednost, stejně jako velké rozlišení.
- Magnetostrikční snímače se skládají z takzvaného vlnovodu, který k měniči impulsu vede torzní ultrazvukovou vlnu, a posuvného permanentního magnetu vytvářejícího ve vlnovodu podélné magnetické pole.

Lineární snímače polohy vybírejte online


Snímače tlaku vhodné i do agresivního prostředí

Mezi měřicí techniku dodávanou společností Megatron patří také snímače tlaku. Nabízíme jak běžné průmyslové provedení, ale i kombinované se snímači teploty. Zajímavou novinkou jsou kompaktní snímače, které jsou svoji velikostí předurčené do aplikací s omezeným prostorem, převážně do strojů.

O další měřicí a regulační technice se dozvíte přímo na našem webu.

Snímače tlakuVíce informací naleznete na našich stránkách  https://www.megatron.cz


Vydáno 09.09.2015
359 Zhlédnutí
Topováno 02.10.2019

Ultraplochý potenciometrický snímač MBX

Ultraplochý potenciometrický snímač MBX

Lineární snímače polohy, ultraplochý potenciometrický snímač MBX

Absolutní a inkrementální enkodéry

Absolutní a inkrementální enkodéry

Absolutní a inkrementální enkodéry pro monitoring úhlového natočení

Průmyslový joystick SpaceMouse®

Průmyslový joystick SpaceMouse®

Průmyslové joysticky s kontinuálním výstupem k řízení bagrů, robotů, kamerových systémů