Tepelná čerpadla jako efektivní ekologický zdroj energie

Zatímco v minulosti byly pasivní domy ojedinělou záležitostí, dnes jsou naprosto běžně. Pasivní domy jsou ekologické a šetří náklady na vytápění a v neposlední řadě také pozitivně ovlivňují zdravotní stav těch, kdo v takovém domě bydlí. Jedním z alternativních zdrojů energie, které se velmi často využívají právě u tohoto typu stavení, jsou tepelná čerpadla. Ta umožňují odnímat teplo z okolního prostředí a následně jej využít pro vytápění nebo ohřev vody. Podle využití zdroje pro přeměnu tepla se tepelná čerpadla dělí do několika kategorií.

Centrum tepelných čerpadel, s.r.o., Ostrava - Vítkovice: ventilační tepelné čerpadlo

Tepelná čerpadla vzduch-voda pracují až do -25 °C

Nejlevnějším typem jsou tepelná čerpadla vzduch-voda, která se používají tam, kde není možné vrtat hlubinný vrt či budovat zemní kolektory. Výhoda spočívá jak v nízké pořizovací ceně, tak v možnosti změny umístění čerpadla. Ačkoliv tepelná čerpadla vzduch-voda nedokáží pokrýt náklady na vytápění domu po celý rok, uspoří velké náklady na energii. Naprostou špičkou na trhu jsou tepelná čerpadla NIBE, která vynikají svou technologickou stránkou.
Nejmodernější model dokáže pracovat i při venkovní teplotě -25 °C, přičemž zajistí ohřev vody na 63 °C. Centrum tepelných čerpadel, s.r.o. je společnost, která se tímto alternativním zdrojem energie zabývá řadu let a využívá ve svých projektech právě tepelná čerpadla vzduch-voda od výrobce NIBE. Systém tohoto typu je ideálním zdrojem tepla i teplé vody, své uplatnění nalezne i v oblasti výhřevu bazénů.

Tepelná čerpadla vzduch-voda


Největší úsporu zajistí tepelná čerpadla země-voda

Centrum tepelných čerpadel, s.r.o. upozorňuje, že z hlediska úspory energií jsou nejideálnější tepelná čerpadla země-voda. Díky tomuto systému lze ušetřit až 80 % nákladů za vytápění. Tento typ čerpadla získává teplo buď z hlubinných vrtů, nebo z povrchového zemního kolektoru. Provedení se zemním vrtem pak vyniká stálými podmínkami vytápění a také možností pasivního chlazení.
To znamená, že v letním období dokáže tepelné čerpadlo budovu ochlazovat. Vrty pak lze provést i na velmi malém prostoru, vyžadují však územní rozhodnutí nebo souhlas. S tím vším vám může pomoci již zmíněno Centrum tepelných čerpadel, s.r.o., které za vás vše obstará a poradí vám. Firma sídlí v Ostravě, její práci však můžete vidět po celé České republice.

Tepelná čerpadla země-voda


Řízené větrání budou pomocí ventilačních tepelných čerpadel

Posledním typem jsou ventilační tepelná čerpadla, která zajistí ohřev vody, vytápění i řízené větrání. Právě řízené větrání je v současnosti velice vyhledávané, pozitivně totiž ovlivňuje zdravotní stav těch, kteří v takovém domě žijí. Ventilační tepelná čerpadla eliminují rizikové faktory, jako jsou toxické znečištění, hromadění mikrobů či působení alergenů.
Přemýšlíte nad tímto způsobem alternativního vytápění a ohřevu vody? Pokud si nevíte rady, potřebujete poradit či realizovat konkrétní projekt, Centrum tepelných čerpadel, s.r.o. vám pomůže. Ostrava je střediskem této společnosti, pole působnosti je však mnohem širší. Mimo jiné se společnost postarala například o kompletní dodávku vytápění Bezručovy chaty na Lysé hoře.
Na našich internetových stránkách se dozvíte podrobné informace o jednotlivých typech čerpadel i o možnostech realizace.


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.sporim-energii.cz

Vydáno 13.09.2015
159 Zhlédnutí
Topováno 01.12.2016
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Centrum tepelných čerpadel, s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
Centrum tepelných čerpadel, s.r.o.
www.sporim-energii.cz
LINKY NA WEB

LINKY NA WEB

Reference
Adresa

Adresa

Zengrova 480/27
Ostrava - Vítkovice 703 00

martinbabinec@sporim-energii.cz
+420 725 466 477


Najdete nás také zde:

ARES
captcha