KOVOBLESK KPS OPAVA s.r.o.

Vydáno 02.11.2015
569 Zhlédnutí
Topováno 27.02.2018

Čištění komínu a správná volba výběru čistících kartáčů

Rozmanitost a skladba komínových systémů (komínové vložky) je v současné době velmi široká a tomu odpovídají i požadavky na čistící prvky.

komínová růžice se závažím

Čištění komínů

Pro klasické komíny (zděné nebo vyskládané z betonových či šamotových prvků) jsou postačující běžné kartáče z ocelového drátu v různých průměrech. Stále častěji se používají moderní spalinové cesty sestavené z keramické či nerezové vložky, a to jak pro nové komíny nebo vyvložkováním původních komínů. Zde je již vhodné použít i odpovídající čistící nářadí, které snadno a hlavně šetrnějším způsobem vyčistí spalinovou cestu. Platí zde pravidlo na nerezové komíny zásadně používat nerezové kartáče, případně lze používat silonové či fíbrové. Jejich použití je závislé na stupni zanesení či tvarové dostupnosti. I zde Kovoblesk KPS Opava s.r.o. nabízí širokou škálu čistících kartáčů.

Nerezové komínové vložky vyčistíte snadno a bez poškození


Nejen kartáče pro čištění komínů

Ve společnosti Kovoblesk KPS Opava s.r.o. nekoupíte pouze kartáče na čištění, máme pro vás připravený kompletní ucelený sortiment nářadí, a to například: - komínové růžice, strojky - lanové, drátěné nádstavce, polyamidové tyče - kouřovody tenkostěnné, silnostěnné nerezové a mnoho dalších položek.