Dodavatel plynu a elektřiny nabízí nadstandardní doplňkové služby, slevy a bonusy

PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ, a. s.

Dodavatel plynu a elektřiny nabízí nadstandardní doplňkové služby, slevy a bonusy

Úspory na plynovém topení díky radám od Pražské plynárenské

Jak uspořit na plynovém topení? Pokud si tuto otázku pokládáte, přečtěte si následující rady od Pražské plynárenské. Nejsou složité, ale zato velmi efektivní. Topná sezóna totiž vyžaduje správně fungující plynové topení. Jen tak Vám přinese značnou úsporu na energiích a zároveň bude bezpečné. Proto je dobré ještě před nástupem topné sezóny zkontrolovat a důkladně prověřit funkčnost otopných systémů Vašich domů a bytů. Ideální je provést pravidelnou údržbu, správné nastavení Vašeho plynového topení.

Plynové topení - úspora

Co vše by se mělo zkontrolovat?

V prvé řadě by to měl být plynový kotel a odvod spalin. Pouze odborníci (revizní technici) správně zhodnotí funkčnost Vašeho plynového kotle a nezůstanou pouze u něj. Pečlivě Vám zkontrolují také odvod spalin. Zaměří se na stav hořáku, výměníku, čistotu a těsnost spalovací komory a také již zmiňovaný odvod spalin. Navíc Vám kotel správně seřídí v souladu s požadavky konkrétního výrobce. Úspory a bezpečí jsou tak zajištěny. Další - skrytější úsporou - je prodloužení životnosti plynového kotle díky těmto pravidelným kontrolám.


Radiátorům je třeba také věnovat pozornost

Plynové kotle více méně pravidelně kontroluje téměř každý, bohužel ale často opomíná radiátory. Přitom právě díky radiátorům často dochází ke ztrátám tepla i zvýšení nákladů. Základním úkonem před topnou sezónou (nebo i v jejím průběhu) by mělo být odvzdušnění radiátorů. Dále doporučujeme zkontrolovat ventily a v případě závady je vyměnit. Tato poměrně laciná údržba Vám v budoucnu může ušetřit nemalé peníze. Dále se vyplácí ošetřit místa s případnou, byť jen drobnou korozí.
Tip Pražské plynárenské: Instalování reflexní fólie na zeď za radiátorem Vám také přinese nemalé úspory. Teplo se totiž nebude ztrácet, ale odrazí se zpět do vytápěné místnosti.


Výměna příliš starých plynových spotřebičů

Je třeba si uvědomit, že staré plynové spotřebiče mohou být doslova "černou dírou na peníze".
Jednorázový náklad za výměnu plynových spotřebičů se nám zdá příliš vysoký, ať už se jedná o plynový kotel, staré radiátory či např. "staré dobré vafky" tj. plynová topidla s odtahem přes zeď. Nicméně úvahu o jejich výměně jsou často na místě. Vývoj kotlů a plynových ohřívačů jde totiž velmi rychle kupředu. A například kondenzační kotle dokážou oproti starším typům ušetřit až 30 % nákladů na vytápění, v průměrné domácnosti je to několik tisíc korun ročně. Jejich výměna má proto velmi rychlou návratnost. Pražská plynárenská navíc svým zákazníkům nabízí aktuálně výrazné cenové zvýhodnění při výměně starého kotle za nový, moderní kotel značky Viessmann.

Viessmann - kotle s výraznou slevou


Regulační systém a termostat v neposlední řadě

Již jsme zmínili, že vývoj v oblasti plynových kotlů jde stále kupředu, nicméně o regulačních systémech a termostatech to platí mnohonásobně. Dnešní termostaty dokážou "malé zázraky". Umožní nastavit stálou denní i noční teploty přesně podle potřeb dané domácnosti. Navíc je možné změny dělat také na dálku - přes mobilní telefony či internet a přijít tak vždy do vytopeného domu či bytu a v případě nepřítomnosti naopak zbytečně za topení neutrácet! Teplota v místnosti může být řízena také pomocí tzv. ekvitermní regulace tj. na základě vnější teploty vzduchu.


A jedna jednoduchá, ale velmi praktická rada na závěr

Při prvním zatopení v sezóně topte méně intenzivně. Kotel a komín si tak opět na námahu v topné sezóně pomalu "zvyknou". Příliš velký nápor po dlouhé odmlce by mohl znamenat zbytečně velké opotřebení.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.ppas.cz

Vydáno 13.11.2015
511 Zhlédnutí
Topováno 19.09.2017
FIREMNÍ ČLÁNKY

Dodavatel plynu a elektřiny nabízí nadstandardní doplňkové služby, slevy a bonusy

Dodavatel plynu a elektřiny nabízí nadstandardní doplňkové služby, slevy a bonusy
Chcete ušetřit na plynu nebo elektřině? V tom případě můžete využít služeb PRAŽSKÉ PLYNÁRENSKÉ, a. s. - společnosti, která nabízí neuvěřitelné slevy, bonusy a akce jak pro nové, tak také pro stávající zákazníky. Navíc má na českém trhu mnohaletou tradici.

Pražská plynárenská – nový ceník zemního plynu a další zajímavé novinky

Pražská plynárenská – nový ceník zemního plynu a další zajímavé novinky
Pokud jste zákazníky energetické společnosti Pražská plynárenská, pak vás jistě zaujmou novinky, které jsme si pro vás přichystali. Kromě nových ceníků a vylepšení starších produktů se můžete těšit třeba na pilotní projekt nového konceptu produktů a služeb.
Kontaktujte nás
WEBOVÁ STRÁNKA PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ, a. s.
WEBOVÁ STRÁNKA
PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ, a. s.
www.ppas.cz
Adresa

Adresa

Národní 37
Praha 1- Nové Město 110 00

callcentrum@ppas.cz
+420 267 171 111


Najdete nás také zde:

FacebookARES
captcha