Dřevostavby – perspektivní nízkoenergetické domy s jasnou budoucností

Při stavbě nových domů a dalších staveb se stále častěji objevuje výrazný apel na nízkoenergetickou náročnost, ekologičnost, zdravotní bezrizikovost a také relativní snadnost a rychlost stavby a zbourání. Ve všech zmíněných bodech vynikají dřevostavby. Výhody dřevostaveb jsou obzvláště dnes velmi diskutovanou záležitostí. Vyplatí se stavět nízkoenergetickou dřevostavbu, nebo vsadit na zděnou klasiku?

Nízkoenergetické dřevostavby

Srovnání dřevostaveb a zděných domů

Pod pojmem dřevostavba si mnozí představí hezky vypadající rodinný domek s jasně viditelnými dřevěnými částmi. Ne vždy tomu tak však musí být. Dnes se stále více dostávají do popředí sendvičové dřevostavby, které jsou na první pohled nerozeznatelné od klasických zděných domů, i přesto mají všechny výhody dřevostaveb.

Na dřevostavby se nanáší i podobná fasáda. Dřevo však slouží jako stabilizátor prostorové vlhkosti a podporuje tzv. „zdravé bydlení“. Na první pohled tak bude dřevostavba vypadat stejně jako běžný zděný domek.

Sendvičové dřevostavby jsou na první pohled nerozeznatelné od klasických zděných domů.


Tepelně-izolační vlastnosti

Dřevostavby jsou vyhledávané a oblíbené především pro své tepelně-izolační vlastnosti. Z toho důvody se tato stavení považují za nízkoenergetické dřevostavby. Nejen že dokáží držet teplotu v zimním období, majitel dřevostavby tak ušetří spoustu nákladů na vytápění, ale zajistí také příjemné prostředí a teplotu i v parných vedrech. Teplota v domě může být přitom velmi jednoduše měněna, v nepřítomnosti obyvatel může být dům temperován.

Tepelně-izolační vlastnosti dřevostaveb


Vysoká odolnost dřevostaveb

Ačkoliv si stále spousta lidí myslí, že dřevostavby nejsou příliš odolné, opak je pravdou. Díky moderním impregnacím, nátěrům a speciálním technologickým postupům je odolnost dřevostavby obzvláště velká. Výhodou dřevostavby je velká odolnost vůči povodním, požárům, zemětřesením a dalším přírodním katastrofám. Je také třeba upozornit, že náklady na opravy a likvidaci škod jsou mnohem menší než u zděných domů.


Nízkoenergetické dřevostavby na klíč

Nízkoenergetické dřevostavby na klíč jsou obzvláště dnes velmi populární. Své by o tom mohla říci i firma Madera Teco s.r.o., která se realizací dřevostaveb zabývá již řadu let. Kromě samotné dodávky a montáže zajistí také finanční poradenství a veškerá potřebná povolení a schválení. Bez jakýchkoliv problémů a starostí tak můžete bydlet již za několik měsíců a užívat si všech výhod dřevostavby.

Dřevostavby přináší i řadu dalších výhod, na které bychom neměli zapomenout. Zmiňme proto ještě vynikající akustické vlastnosti, variabilitu, cenovou dostupnost realizace i projektu či rychlost stavby. Další výhody dřevostavby vám sdělí zmíněná firma Madera Teco s.r.o., která se také postará o kompletní zajištění projektu i realizace dřevostavby.Vydáno 09.12.2015
108 Zhlédnutí
Topováno 29.07.2016
FIREMNÍ ČLÁNKY

Kvalitní a odolné dřevostavby na klíč, které můžete mít hned

Kvalitní a odolné dřevostavby na klíč, které můžete mít hned
Dřevostavby jsou pro své skvělé vlastnosti čím dál oblíbenějším typem staveb. Přejete si také pěkný, pevný, funkční a ekonomický dům? Chcete navíc bydlet brzy, bez zbytečného čekání a průtahů? Pak jsou pro vás vhodné dřevostavby na klíč. Nemusíte šetřit na kvalitě na úkor rychlosti. Za krátký čas ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA Madera Teco, s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
Madera Teco, s.r.o.
www.maderateco.com
Adresa

Adresa

Zelný Trh 1245 (1.patro)
Uherské Hradiště 686 01

info@maderateco.com
+420 775 620 601


Najdete nás také zde:

ARES
captcha