Ekologická povrchová a antikorozní úprava kovů

V roce 2006 vstoupila v účinnost směrnice, která zakazuje použití těžkých kovů při výrobě součástí pro automobily. Do té doby používané metody povrchové úpravy tak musely být ukončeny, v současnosti nesmí povrchová úprava obsahovat prvky jako Pb, Hg, Cd či CrVl. Společnost SVUM-CZ, s.r.o. se k povrchovým a antikorozním úpravám staví zcela odlišně a jako jediná v České republice využívá metodu DELTA-MKS, která všem směrnicím a normám plně odpovídá. Certifikát k používání metody udělila významná společnost Dörken EMKS-Systeme, jde přitom o metodu, uznávanou a využívanou všemi světovými výrobci automobilů.

Povrchové úpravy kovů, Kolín

Výhody povrchové úpravy kovů metodou DELTA-MKS

Povrchové úpravy kovů pomocí protikorozního povlakového systému delta přináší celou řadu výhod. V první řadě jsou ekologické, proto tak nahradily dříve používané povrchové úpravy kovů pomocí šestimocného chromu. Při využívání metody DELTA-MKS nedochází k hromadění nebezpečného odpadu, povlaky žádné toxické či těžké kovy neobsahují.

Povlakové hmoty lze na konkrétní materiály a předměty nanášet různým způsobem, proto je metoda variabilní a univerzální. V závislosti na požadované korozní odolnosti jednotlivých dílů je tloušťka jen 8-15 µm. Vzhledem k tomu, že při nanášení povlaků nedochází ke vzniku vodíkového křehnutí, je povrchová úprava kovů tohoto typu vhodná i pro vysokopevnostní šrouby, pevnostní díly či pružiny.

Povlaky jsou chemicky stálé, zajištěn je snížený součinitel tření. Protikorozní úprava také odolává vysokým teplotám, konkrétně povlaková hmota DELTA PROTEKT i přes 200 °C. Uveďme, že povrchová úprava tohoto typu má na trhu své pevné místo, splňuje specifikace pro evropský i americký automobilový průmysl a vyhovuje podmínkám firem např. Volkswagen, Audi, Seat či Škoda.

Antikorozní úprava metodou DELTA-MKS splňuje přísné ekologické normy


Povrchová úprava kovů DELTA-MLS: různé povlakové hmoty

Firma SVUM-CZ, s.r.o. využívá hned několik protikorozních povlakových systémů Dörken, které se liší svými vlastnostmi a způsobem použití. Proto lze provést antikorozní úpravu na takřka všech výrobcích a materiálech a vyzdvihnout jisté vlastnosti. Např. povlaková hmota DELTA PROTEKL VH 301 obsahuje kluzný prostředek, který zajišťuje nízké a řízené součinitele tření, DELTA – TONE je základním anorganickým mikrovrstevným systémem ad. Společnost využívá řadu povlakových hmot, které lze vzájemně kombinovat a vytvořit antikorozní úpravu s ideálními vlastnostmi.

Povrchová úprava kovů metodou delta pro automobilový průmysl, zámečnictví, architekturu ad.


Využití nejen v automobilovém průmyslu

Vzhledem k tomu, že z ekologického i technologického hlediska odpovídá metoda DELTA-MKS požadavkům automobilovému průmyslu, využívá se ve velké míře právě zde. Rozhodně to však není jediná oblast zájmu, společnost SVUM-CZ, s.r.o. zajišťuje povrchovou úpravu kovů v různých odvětvích.

Veškeré spojovací materiály (šrouby, vruty, matice, podložky, nýty), hadicové spojky, drobné kovové díly, nábytková kování, součásti zámků, instalační díly i kovové díly pro vnější architekturu mohou být opatřeny protikorozní úpravou tohoto typu a maximálně tak odolat vnějším vlivům a v důsledku zabránit korozi.


Více informací naleznete na našich stránkách  https://www.svum-cz.cz

Vydáno 29.12.2015
139 Zhlédnutí
Topováno 08.11.2016
FIREMNÍ ČLÁNKY

Firma SVUM-CZ, s.r.o. se zabývá povrchovou a antikorozní úpravou kovů

Firma SVUM-CZ, s.r.o. se zabývá povrchovou a antikorozní úpravou kovů
Společnost se nachází v okrese Kolín a má veškeré potřebné znalosti a prostředky k tomu, aby se mohla odborně a precizně zabývat tímto tématem. Povrchová úprava kovů a antikorozní ochrana kovů je v posledních letech velice žádaná. Naše firma dbá také na pravidla, a proto je každý materiál v souladu ...

Povrchová úprava kovů DELTA-TONE – jedině u SVUM - CZ

Povrchová úprava kovů DELTA-TONE – jedině u SVUM - CZ
Povrchová úprava kovů je oborem společnosti SVUM – CZ již několik let. Na rozdíl od jiných společností ale firmám i jednotlivcům nabízíme něco navíc. Jako jediní v České republice se totiž věnujeme povrchové úpravě kovů DELTA – MKS. Povrchová úprava kovů DELTA – MKS, do které se řadí mimo jiné i ...
Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře
WEBOVÁ STRÁNKA SVUM-CZ, s.r.o.
WEBOVÁ STRÁNKA
SVUM-CZ, s.r.o.
www.svum-cz.cz
Adresa

Adresa

Tři Dvory 362
Kolín 280 02

info@svum-cz.cz
+420 321 710 780


Najdete nás také zde:

ARES
captcha