MUDr. Helena Dvořáková - ortodoncie s.r.o.
www.ortodoncie-zlinsko.cz

Vydáno 03.06.2014
12865 Zhlédnutí
Topováno 10.11.2017

Fixní rovnátka vám vrátí krásný úsměv

Křivé zuby nejsou jen estetickým problémem, který se pacienti snaží před zraky ostatních skrývat co nejvíce, ale mohou představovat i jiná rizika, než sociální či profesní. Nesprávné postavení zubů může komplikovat ústní hygienu i například rozmělňování potravy. Zuby se rychleji obrušují, čímž může dojít k jejich předčasné ztrátě. Keramická nebo kovová fixní rovnátka těmto problémům zabrání, a vy navíc zase budete mít důvod k úsměvu.


Jak fungují fixní rovnátka?

Fixní rovnátka, ať se jedná o variantu kovovou nebo keramickou, jsou určena k rovnání zubů za pomoci ortodontických zámečků. Tyto drobné součástky rovnátek jsou nalepeny přímo na zuby speciálním lepidlem, a drátek protažený jednotlivými zámečky tlakem posouvá jednotlivé zuby do požadované polohy. Fixní rovnátka pomáhají nejen vyrovnat zuby, ale také uzavřít mezery mezi nimi nebo například upravit předkus. Poradí si však i s dalšími vadami horní i dolní čelisti, s jejichž optimální léčbou či korekcí vám nejlépe poradí zkušení odborníci oboru ortodoncie.

 

Nejvhodnější dobou pro použití fixních rovnátek pro vyrovnání zubů je mezi 12 a 14 rokem, ortodontickou léčbu se však doporučuje započít daleko dříve, a to mezi 6 a 7 rokem. Vyskytnou-li se však anomálie a estetické nedostatky v dospělosti, i v takových případech jsou fixní rovnátka vhodným řešením.

 

Je třeba mít také na paměti, že fixní rovnátka vyžadují pravidelnou perfektní ústní hygienu, tedy čištění zubů po každém jídle doporučenými zubními kartáčky. Jen tak dosáhnete skvělého výsledku bez zbytečných komplikací.

MUDr. Helena Dvořáková – specialistka na ortodoncii pro Zlín a Otrokovice

Privátní lékařka Helena Dvořáková je specialistka oboru ortodoncie s mnohaletou praxí v řešení vad horní i dolní čelisti, především pak křivých zubů. Fixní rovnátka jsou běžnou pomůckou pro korekci chrupu a není třeba se obávat jejich dlouhodobějšího nošení, právě naopak. MUDr. Helena Dvořáková poradí, která varianta korekce chrupu je pro vás nejvhodnější a zajistí, že budou rovnátka vaším skvělým módním doplňkem, nikoli estetickým hendikepem. Navíc zde dostanete fixní rovnátka za velmi příznivou cenu.

Kovová či keramická fixní rovnátka pomohou s:

  • nesprávně postavenými zuby
  • mezerami mezi zuby
  • zhoršeným žvýkáním
  • estetickými problémy
  • zhoršenými podmínkami pro správnou hygienu
  • prodlouženou životností zubů
  • se silným stěsnáním zubů
  • dalšími vadami a anomáliemi zubů
  • se změnou postavení zubů způsobenou paradentózou

 

Objednejte se na telefonním čísle 577 921 865 nebo 774 721 473.

 

Ordinační hodiny:

 

Po: 7:30 – 16

Út: 7:30 – 14

St: 7:30 – 17

Čt: 7:30 – 13:30

Pá: 7:30 - 12

 

Více informací o ortodoncii pro Zlínský kraj naleznete na webových stránkách www.ortodoncie-zlinsko.cz


Více informací naleznete na našich stránkách  http://www.ortodoncie-zlinsko.cz